Bisiklete binmiş tesettürlü bir bayan görseniz ne düşünürsünüz?

Arkadaşlar ben de tesettürlüyüm yakın bir zamanda kapandım ve bisikleti çok seviyorum.
Şu dünya şampiyonu olan kapalı kardeşimiz hakkında bazı yobazlar bileği gözüküyor diye demediğini bırakmadı sanki kendileri çok iyi müslüman gibi.. İnsanlar umrumda değil düşünceleri falan ama çoğu arkadaşım nasıl bineceksin falan diye yadırgıyor.
Gerçekten kapalı hatlarını göstermeyen tesettürlü bir bayan bisiklete binse garipser misiniz?

Güncellemeler:
1ay Kendilerini çok iyi müslüman sananlar uzak dursun lütfen ya.. Siz ot gibi yaşayın müslümanlara göre. Bana Kuran yeter ben Kurana göre yaşarım.

0|0
31|39

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kapalıyız diye bisiklete de mi binmeyelim edebinle bindikten sonra sıkıntı olmamalı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Ya abi tesettürlü olanlar insan değil mi? Saçmalıyorsunuz artık?

Üstelik kapalı kadınlara laf söyleyip bir takım kötü yakıştırmalar yapanlarda tüm gün eşitliği, adaleti savunuyor ya daha ne diyeyim?

Bisiklete biner, yüzer, koşar, gece sokağa çıkar, istediği her şeyi yapar bundan kime ne?

1|1
    0|0
    • 1ay

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.. burda ki yobazlardan çevremde de o kadar çok var ki kendileri süper müslüman ya milleti eleştirmeye hak buluyorlar kendilerinde

• 1ay

Dogru söze ne hacet.. ben onların müslüman olduğunu bile sanmıyorum..

• 1ay

Boşveer kendi bildikleri gibi yaşamaya devam etsinler. Sıkma sen canınııı kısıtlayamaz kimse seni :)

• Dinimizde bisiklete binme demedigine göre buna göre hadislerden bulunmadigina göre kimin ne dedigi önemli degil bence herkesin hakkı istedigi şyleri yapmak unutma bizm dinimiz özgürlük ve adalet dini'dir Bizim efendimiz ( s. a. v) Eger olmasaydi Halen babalar kızlarini diri diri gömüyorlardı bunun üzerine cok sayida tiyatro'ya gittim ve bir kaç kitap okudum benim gibi odunun bile hep gözleri doldu Sende imanlı birisin Cok sükür belli o yüzden bildigni yap

1|1
    0|0
  • imam hatip okudum pantalon giyip kafasını kapatan salak insanlardan değilsen eğer kimsenin seni yargılayacağını düşünmüyorum sadece dikkat çekersin ve farklı görünürsün ama tesettürlü kızlar gördüm bisiklet süren frikik vermediğin sürece birşey olmaz başkalarının ne düşündüğünü önemseme

1|0
    0|0
    • 1ay

Bol pantolonlar hakkında ne düşünüyorsun sonuçta vücut belli olmuyor

• 1ay

:D günahı sevabı ben yazmıyorum canım bunu belirleyecek olan sensin dediğim gibi ne güzel tesettürlü insanlar görüyorum gördükçe imreniyorum Allah sayılarını arttırsın yav pantalon giy fakat üzerinede birşey giy ki belli etmesin giydiğini rahat ol ama belli olmasın demek istediğim şey açık olmak gerekirse istersen altına tayt giy ama vucut hattını bellli etmesin anlıyor musun

• 1ay

Evet teşekkürler

• Allah herkesi özgür yaratmışken karışmak benim ne haddime.
    İnsanlar başkalarını eleştireceklerine kendi açıklarını kapatmaya çalışmalı.

1|0
    0|0
  • Garipsemem, garipseyen insanlar yüzünden bazı ülkelerde kadınlara bisiklet yasağı tartışılıyor.

1|1
    0|0
    • 1ay

Nasıl sinirimi bozuyorlar ya.. Sanki kendileri evliya falan ya millete saldiriyorlar istiyorlar ki arap kadınları gibi bizde ezilip büzülelim sindirilelim.. Tesettüre girenin bişey yapmaya hakkı yok sanki

• Benim için bir sıkıntı olmaz hatta ne güzel birşey madem dünyada herkes eşit Müslüman olmayanların herşeyi yapmaya hakkı varsa Müslüman olanlarda yapar bizim kitabımız Kur'an-ı kerim dir ve bizim için önemli olan odur onun ayetlerinde uyar ona göre yaşarız başkalarının ne düşündüğü veya ne söylediği umrumuzda olmaz.

1|0
    0|0
    • 1ay

😊.

• 1ay

@srhtgltkn02 iyi geceler güzel kardeşim Allah rahatlık versin

• 1ay

eyvallah dostum sanada

• neden garipsiyeyim ki
    oda bir insan bisiklete binebilir
    spor yapabilir..
    Bu onun tercihidir

1|0
    0|0
  • yaşadığım şehir Alanya'da çok görüyorum. Motorsiklet kullanan çok tesettürlü var üstelik. Herkes istediği aracı kullanabilir. Sormana bile gerek yoktu aslında.

1|1
    0|0
    • 1ay

Bemde alanyadayım kank burda adam gibi kapanan yokki kısa etek giyiyor başı kapalı

• Bisiklet kullanmak için başının açık vaya kapalı olması önemli değil. Eğer uzun bir etekle sürecekseniz bu uygun değil. Daha rahat giysilerle kullanılabilinir.

1|1
    0|0
  • Soru sorman bile saçma dostum kime ne senin tesetüründen kime ne senin bisiklet binmenden herkez özgür insalar ne dicek diye yaşama.

1|0
    0|0
  • Hiçbirşey düşünmem.

1|0
    0|0
  • Din hastalıktır ne istiyorsan öyle yap

1|0
    2|0
    • 1ay

Din hastalık değildir bir yaşam tarzıdır.. Bazıları Müslümanlığı yanlış anlamış.. Teşekkürler yorum için

• 1ay

Yobazların davranışını normal karşıla öyleyse çünkü onlar olanı söylüyor

• 1ay

Asıl yobaz sen ve onlarsin bu ne hadsizlik ya terket burayi

• Hatlar belli olmadıktan sonra bur sakıncası yok elbette

1|1
    0|0
  • mal değilsem, angut değilsem, içimde pislik yoksa, kardeşim değilsem, gayet normal karşılarım,

2|0
    0|0
  • Yok gayet normal tabii avrupada İranda kafa keserler kwew bu konuda kendini ötekileştiren sizsiniz yoksa kimsenin bişey dediği yok kapalı bir insan hiç bişey yapmasın tavrı saçmadır.

1|0
    0|0
  • Başörtüsü gözünüze içine alıyorsa biryere çarpabilir o kadar

1|0
    0|0
  • Ne düşüncem o da bir insan onun binmeye hakki yok mu

1|0
    0|0
  • Umrumda olmaz.

1|0
    0|0
  • Bisiklet süren herkesi severim kendim de cok severim

1|1
    0|0
  • Ben garipsemem ama garipseyen cok olur. Sacmalik garipsenmesi

1|0
    0|0
    • 1ay

Yobazlar bu insanlar ya

• 1ay

Hepsini Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın ya. Onlar yüzünden kapandigima pişman oluyorum bazen Allah affetsin. Pis yobazlar

• 1ay

çok güzel karar vermişsin. islamı müslümanlara göre değil islama göre yaşa. yobazları da akma kafana ne derlerse desinler

• Garipsemem normal. Binebilir elbet.

1|0
    0|0
  • Olabilir ne var bunda

1|0
    0|0
  • Fark etmem bile :)

1|0
    0|0
  • Buna bişey demem. Uygun duruyor. Ha bide komple siyah olanlar var

1|0
    0|0
  • Bence gayet normal

1|0
    0|0
  • normal bence,

1|0
    0|0
    • 1ay

Kapalı kadınlar, araba kullanamaz, bisiklet süremez gibi tabularımızı yıkalım. Rehber Kuran ve Sünnet ise. Kadınlar, kızlar nur31, ahzab 59 a göre peygamber hanımlarının uygulamalarına göre kapanırlar, bisiklette sürer jipe de biner.

• 1ay

Tesettürlü bayanlari bir ot olarak gormuyorsaniz benim için yobaz değilsiniz..

• 1ay

ne demek ot gibi görmek, başımızı tacı yapmamız lazım

• Olabilir

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey düşünmem.

1|0
    0|0
  • kapalılık ağır bir yük yaptığın zaman layıkiyle taşıman gerekiyor bence

1|0
    0|0
    • 1ay

Ne yani bisiklete binmek layık olmuyormu tesetture. Dogrulucaksan hiç yazma yobazlar yüzünden suratimdaki bütün sivilceler pert Şu an bide senin için patlatmayayim güzelim sivilcelerimi degmezsiniz

• 1ay

sana bisiklete binme demedim ağır bir yük çok dikkatli olmak gerekiyor dedim bineceksende dikkatli bin demek istemiştim

• 1ay

Anladım. Teşekkür ederim

• ne düşündügümü söylersem küfür etmicene söz ver söylerim o zaman

0|0
    1|0
    • 1ay

Yobazlık yapma terket burayı baştan

• Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 30

• Kapalı diye insanlar herşeyden yoksun olucak diye bir kaide yok. Tabiki herkes gibi onlarda bir sürü sosyal etkinliklerde bulunacaklar. Yaşantılarını devam ettirecekler. Tek sıkıntı bazen bu kapalı arkadaşlarımız biraz kapalılığın cılkını çıkarıyorlar. Bu seferde yaşın yanında kuruda yanıyor.

1|0
    0|0
  • Yoo garipsemem bende tesettürküsüm ve bisikleti seviyorum tesettürlüyüz die kendimizi her şeyden soyutlamak zorunda değiliz tesettürlü olmak kendini kısıtlamak değildir bisiklet sürmek günaher değil kuranda öyle bişi yazmıyor veya peygamber efendimizin hadislerinde görmedim günahlardan sakındıktan sonra kimse bana karışamaz feraceyle başörtümle gayet tabi sürerim hatta çarşaflı olsam yine sürerim kimsede bişi diyemez biz tesettürlülerde insanız

1|0
    0|0
  • Binebilirsin yani tesettür engel değil bence ona göre önlemini alırsın gözükmez bir yerin gece bisiklet sürersen daha iyi olur tavsiye yani 😏😂👍🏼

1|0
    0|0
  • Olabilir normal bişey 😂

1|0
    0|0
  • Sana sadece şunu söylim yobaz kesim kadının kendilerinden yüksek olmasını kaldıramaz bu yüzden onu hep aşağı çekmek ister çünkü kendileri boş kutudur at çöpe gitsin.

1|0
    0|0
  • İnsanlar sürekli bir şeyleri ayıplar zaten. Etrafındakilere göre belirliceksen yaşam tarzını ohooo..

1|0
    0|0
  • Yadırgayacak garipseyecek ne var bunda insanlar kendilerine baksınlar önce gerçekten sevdiğin eşyleri yapmalısın kimseyi umursama :)

1|0
    0|0
  • Hergun goruyorum gayet normal bisey

1|0
    0|0
  • Aaaaa uzaylıııı diye çığlık atarım yav napıcam insan sonuçta

1|0
    0|0
  • Yav bin nolacak

1|0
    0|0
  • olabilir bende okula bisikletle giderdim

1|0
    0|0
  • eskilerin tek dediği laf.. koca kızsın bu yaştan sonra ne bisikleti. en uyuz olduğum laf. sür istedigin gibi hatta ez geç

1|0
    0|0
  • Cübbeli Ahmet'in jetski olayında dediği gibi helal olan herseye binerim kime ne de ve bin

1|0
    0|0
  • Komiğime gider

0|0
    1|0
  • neden garip olsun

1|0
    0|0
  • Bana komik geliyor binenleri görünce. Neden diyeceksin hakki yok mu diyeceksin. Tabii binsin de komik duruyor işte mesela dar giyinmiyor dogal olarak paçalar zincire kapılmasın diye ayrı bir çaba.. rüzgar geliyor eşarbı bozuluyor falan. Binmeye hakları var tabiki de uygun olmuyor bence bisiklete o giyim. Tabi doğru düzgün kapalıysa yoksa dar paça giyip kapalıyim diyenler Zaten komple komik.

0|0
    0|0
  • orasını burasını açmıyorsa edebiyle biniyorsa binsin

1|0
    0|0
    • 1ay

Tesettürlü dedim bacim

• 1ay

biliyorum etrafta tesettürlü diye geçinen neler var birşey yapayım derken tesettürden eser kalmıyor

• hayır

1|0
    0|0
  • Bisiklete binmis testturlu bir bayan gordğmü düşünürüm

1|0
    0|0
  • Olabilir neden yadırgansın ki

1|0
    0|0
  • allah allah kapali olunca bisliklete binemez mi ne alakasi var ya kendine gelin

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben kendimdeyim çevremdeki çoğu kişi gibi burdaki yobazlarin yorumlarını gormuyomusun onlara inat binicemm

• Biraz tuhafıma gidebilir ama yuhhh nasıl binebilir gibi bir tepki göstermem.

0|0
    1|0
  • Ne var bende biniyorum gayet doğal

0|1
    0|0
  • insanların fikirleri falan umrunda değilse, neden burdan sordun o zaman?
    kendi payıma ben hiç yadırgamam hoşuma gider...

0|0
    0|0
    • 1ay

Düşünceleri merak ettiğimden sordum. Yadirgasalarda sonuçta binecem

• olabilir bunları aşalım artık..

0|0
    0|0
  • Garipsemek mi? Niçin? Kapalı diye bir mok yapmasın evde mi otursun?

0|0
    0|0
  • Niye garipsenilsin yav. Onlarin bisiklete binmeye hakki yok mu? Bak rahatina, bin gez rahat rahat.

0|0
    0|0
  • Türbanlı bir kadının bisiklete bindiğini düşünürüm.

0|0
    0|0
  • hatların görünmediği sürece çok dikkat çekmedikçe sorun yok bence..

1|0
    0|0
  • İtici bulurum

0|0
    1|0
    • 1ay

Bende seni öyle buluyorum 😊

• 1ay

Sende eleştiriye açık olmalisin. Seni itici buluyorum.

• 1ay

Bişi demedim ki zaten😊

Yükleniyor...