İnsani insan yapan nedir?

ben en son soylicem ama biraz dusunun bunu

Güncellemeler:
1ay dogruyu bilen cikmicakmi bu kadar umitsiz vakami ya
1ay bu bir eylemmmmmmm. m

0|0
22|33

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Sevgi vicdan merhamet adalet dürüstlük gibi seyler bence

1|0
    0|0
    • 1ay

herkesiin kalbi katilasmis yazik asil cevap suydu insani insan yapan sevmektir sevmek!!! bir allahin kulunun aklina gelmedi senin yorumun altinda paylastim kardesim cunku senin disinda dogruyu bilen cikmadi tebrik ediyorum o guzel kalbini kotu insanlardan hep koru olurmu erkekler le kadinlari okudimda da merhamet yazan bile hep kadinlar

• 1ay

Evt dogru haklisin herseyin basi sevgi. Tesekkür ederim güzel iltifatin icin :)) umarim herkes hayatini kalbinin lağiyina göre yasayabilir. Dünya zaten bukadar cok pislikle doldugu sürece kendi dünyamizi temiz tutabilmek büyük mücadele..

Erkekler Ne Diyor 32

• Sana eski ahitten bir hikaye anlatayım. Allah insanı yarattıktan sonra ona secde edilmesini ister ama bazı melekler ve cinler buna itiraz ederler. Allah'a ona secde etmemiz için bir neden göster derler. Sonra Allah emir verir ve cennetin kapıları açılır. Orada bulunandan içeride gördüklerini tanımlamalarını söyler ama hiçbiri tanımlayamaz. Rabbim biz senin bize verdiğinden fazlasını bilmeyiz derler. Sonra insana döner ve tanımla der insan içerideki her şeyi tek tek tanımlar. İnsanın ayırt edici özelliği anlaması ve anlamlandırmasıdır...

0|0
    0|0
  • "İman, insanı insan eder. Belki insanı sultan eder. Öyle ise, insanın vazife-i asliyesi, iman ve duadır. Küfür, insanı gayet âciz bir canavar hayvan eder."
    - Risale-i Nur'dan..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • osurmak mi?

1|0
    1|0
  • Bencil ve egoist olması

0|0
    0|0
  • beyni

1|0
    0|0
  • İnsanı insan yapan ; düşene tekme atmayan, düşmüşe / çamura batmışa el uzatan olabilecek erdemi göstermektir.

İnsanı insan yapan; karıncanın dahi hakkını gözetip gerektiğinde tarlasında boş alan bırakacak yürektir.

İnsanı insan yapan; cevap vermek / tartışmak için dinlemek değil; anlamak için dinlemektir.

0|0
    0|0
  • insanın doğası doğaya başkaldırmaktır nesilden nesile farklılık yaratmaktır insanı insan yapan creative düşünce tarzıdır

0|0
    0|0
  • Konuşabilme İhtiyacı bence Düşünebilme Allah'a melekler sorduğunda Ademin Bizden farkı nedir diye Allah Düşünebilip Konuşabilmeleridir demiş Rivayettir.

0|0
    0|1
  • İnsanı insan yapan şey şu hayatta değer verdiği şeylerdir ötesi gerisi değil sadece bu:)

0|0
    0|0
  • İnsandır

0|1
    0|0
    • 1ay

Sen ne diyeceksinbilmem alamadım felsefi bir soru bu o zaman bilgidir. Dip not bilgi bildiğiniz manadaki bilgi değil felsefedeki bilgidir

• Vicdan.

0|0
    0|0
  • İnsanlığı.

0|0
    0|0
  • vicdan

1|0
    0|0
  • Vicdan

0|1
    0|0
  • Dış görünüş

0|0
    0|0
  • İ harfi :D fdfdfd

0|0
    0|0
  • hayat dertler zorluklar

0|0
    0|0
  • Vicdan...

1|0
    0|0
  • neye göre insan yapan hayvanlardan ayıran özelliği nedir dersen öleceği gerçeğini bilmesi

0|0
    0|0
  • celal sengor'e gore; isbirligi.

ben bunu bir sure dusuncem, sonra cevaplicam

0|0
    0|0
  • Vicdan

0|0
    0|0
  • Kişilik karakter

0|0
    0|0
  • Bir insan acısını duyabiliyorsa candır, başkasın acısını duyabiliyorsa insandır

0|0
    0|0
  • Diger insanlara saygisidir

0|0
    0|0
  • parası

0|0
    0|1
  • içindeki merhameti ve vicdanı bilene kolay her insan kalıbı insan degildir😊

0|1
    0|0
  • Duygu ve Düşünce

0|0
    0|0
  • Vicdandir

0|0
    0|0
  • Parasıdır şu zamanda

0|0
    0|0
  • İnsanlıktır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 21

• Ahlakıdır

0|0
    0|0
  • Vicdan

0|0
    0|0
  • Merhamet

0|0
    0|0
  • Vicdan

0|0
    0|0
  • Antropolojik prensiplerden mi bahsediyorsun? Sanki kafamda kalmış... Türkçeye tek cevirebildigim insanin düşünme yetisi oluşu... sonra mizah vesayre :)

0|0
    0|0
  • Kaliteli bir Karakteridir.

0|0
    0|0
  • 3. pişmanlık duygusu
    2. vicdan duygusu
    1. ALLAH korkusu
    Bunlar yoksa insanlık yoktur bence ve bu 3 duygudan 1 tanesi bile eksikse endişelenmeye başlayabilir siniz demektir

0|0
    0|0
  • vıcdanı merhametıdır

0|0
    0|0
  • Konuşabilen bir hayvan olması bence 😂

0|0
    0|0
  • Vicdan ve akıl demek istedim ama eylem aradığına göre düşünmek diyorum.

0|0
    0|0
  • Vicdan

0|0
    0|0
  • Tabiki vicdanı

0|0
    0|0
  • İnsanı insan yapan karakteridir.

0|0
    0|0
  • Durustlugudur tabiki