Okumadiginiz kitaba neden iman ediyorsunuz?

Merak ettimde çoğunuz müslumansınız değil mi inandık deyipde kafir gibi yaşayanlardansiniz aslında Allah hesab vakti geldiğinde ömrü hayatinda bir kere bile tam okumadığını kitaba neden iman etmedin diye sormaz mı ya da ne biliyim burçların anlamını araştirmakdan kacinıp kuran meali okudunuz mu hic dur tahmin edeyim okumamıssınızdır hani kalbin ruhun şifasi muzikdi sevgiliydi kari kızdı ee şimdi tek basina kaldınız peki napacaksiniz size dünyada mutluluk veren sevgilerinize mi çağrı yapacaksiniz ya da içki mi içeceksiniz unuttum bak şimdi kesin bir sigara yakarsiniz değil mi kalbin ihtiyaçları olduğu gibi ruhunda ihtiyaçları vardır bu elbet kuran da saklıdır 💞💞💞Okumadiginiz kitaba neden iman ediyorsunuz??

0|2
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran'ı Türkçesi dahil ezbere bilirim. İncil'i de bilirim. Tevrat'ı is Levililer bölümüne kadar bilirim. Okumayanlar ve okumadığından anlamayanlar inançsızlığı seçiyor.

Ama bütün bunlara teizm bakış açısıyla yaklaşmamak lazım. Çok sorgulayacaksan inançsız ve dinci bakış açısıyla bakma. Objektif ve nötr olarak bak.

Sonrasında çok fazla detaya gireceksin. Somut ve soyut deliller. Kafanda bir sürü soru işareti olacak. O soru işaretlerini giderdiğinde bir o kadar daha soru işareti belirecek. Çünkü hepsi birbirinin devamı. Bir evrim süzgeci gibi.

İşin içine felsefeyi dahil etmen de kaçınılmaz oluyor. Gazali ve Kant gibi din hakkında yorumları olan daha birçok felsefecilerin okuyup bir düşünce yoluna girmek istiyorsun. Mucizeler ve kıssalar...

Bilim ve soyutsallık. Kur'an-ı Kerim bilim kitabı değildir, bir yol gösterici kitaptır. İçerisinde delil olarak bilimsel ayetler de yer almakta ve bunların hiçbirinde de bir yanlışlık yok. 1400 yıl önce inen ayet, şu an NASA'nın sayfasında yer alıyor. Daha birçoğu...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• elhamdulıllha kuranı okudum mealını tefsırınıde okudum. bır cok rısalelerle acıklamalarınıda okudum. hatta kuranla kalmayıp ıncılıde okudum ama yazdıgın yazıdan dolayı kendımden yınede utandım. arastırmalar yapıorum ama yeterlımı bılemıyorum. helal olsun guzel faydalı soru sormussun :) vaktım olursa okurum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bilmediğim şeye iman etmem..

Elhamdulillah..
    Rabbime de..
    Resullerine de..
    Kitaplarına da..
    Meleklerine de..
    Ahirete de..
    Kader ve kazaya da iman ettim..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • gorsel efsane yalniz, damar yoluyla musluman olmak skjhgjskjhs

ateistim ama bircok muslumandan daha cok okudum bu kitabi hjkjshjkjs insanlar neye inandigini bilmiyor, sadece oyle oldugu icin, ailesi de cunku ona inandigi icin inaniyor.

hacumrehaber.com/.../...-hac-yapmak-mumkun-mu-.jpg

biraz sorgulasalar ne kadar sacma bir seye inandiklarini gorecekler ama, sorgulamayi ogrenememis insana sorgula demek elma agacindan elektrik bandi yetismesini beklemek gibi bisey jkshjskhsj

1|0
    1|0
  • Hah işte onu bidaha de. Ben cok söyledim adım dinsiz cıktı

1|0
    1|0
  • Fotoğraf çok etkili...
    Teşekkür ederim

1|0
    0|0
  • Bir tek Elif harfinin anlamı için iki cilt kitap yazılmıştır din çok derindir

1|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|0
    0|0
  • Onu okusak böyle olurmuyuz

1|0
    0|0
  • Okudum genelde çok daraldığım zaman

1|0
    0|0
  • Muslumanlarin hayatları çelişki ve sahtecilik dolu. En büyük sahtekarlığı inanmış gibi yapmalari ama gerçekte kendilerini kandirmalari.

0|0
    1|0
    • 1ay

öylelerine müslüman denilmez zaten

• 1ay

Ama umumiyet onlardan.. En koyu müslümanlar kuranın kapağını bile açmamış olanlardan en vatanseverler vatanın altını oyanlardan...

• Okumaya çalışıyorum ama İman varsa en azından bir ümidim var ya hiç ümitsiz olursam...

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum

1|0
    1|0
  • eden kim

0|1
    1|0
  • Okumadığımızı nereden çıkardın ki?

1|0
    0|0
  • Yok ben okudum da iman etmedim o yüzden sorumlu değilim

0|0
    0|0
  • Hadi biz iman ettik, kayıtsız ve şartsız. Umulur ki affediliriz. Peki ya sen?
    Okuduysan ve burda ahkam kesıyorsan takvanın kimde olduğunu bilmiyorsan zan da bulunmayacaksın. Öğretici ve teşvik edici ol.
    Kımse sütten çıkmış ak kaşık değil, SEN' de

0|0
    0|0
    • 1ay

bilmediğim şeye dokunmam

• bizim insanımız okumayı zaten sevmiyor ki

0|0
    0|0
  • Okunsada edilmez

0|0
    0|0
  • okumadığımı nerden biliyorsun?

0|0
    0|0
  • Haklısın ama başlayamıyorum bir türlü içimden gelmiyor tavsiye verebilir misin hiç?

1|0
    0|0
    • 1ay

her gun birer sayfa okusan yeterlidir şeytanın üzerindeki etkisini yikman lazim sen bunu başarabilirsin

• 1ay

baskı bak daha demin bana bile engel olmaya çalıştı yatsı namazını henüz kilmamıştım nefsim diyor ki boşver ya yarın kilarsin bugün zaten çok çalıştın ama ben kulak asmadim kıldım mesela

• 1ay

Anladım. Allah senddn razı olsun 😊

• Sen tam evlenicekk kızsın sana katılıyorum

1|0
    1|0
  • kuran okuduktan sonra deist oldum

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Valla iyi yazmışsın bir tuhaf oldum

1|0
    0|0
  • Ben yasin suresini ezbere biliyorum

1|0
    0|0
  • Bu resmi çok mu aradin ya hahaha

0|1
    0|0
    • 1ay

galerimde olan bir şeydi 😉😂

• Bende bir ara herseyi okuyoruz ama neden okumuyorm diye Kuran mealini baştan sona okudum her gün azar azar

1|0
    0|0
Yükleniyor...