BİR İNSANA SUÇ İŞLETEN KENDİSİDİR MÜNAZARA?

Bu tezi savunmak için fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• aynen nefsi ve aklı arasında kalır doğru karar veremez nefsine uyarsa suç işler

0|0
    0|0
    • 1ay

çok banelsin. Heryerde herkesin söylediğini gelip yazmışsın. Hiç mi kafa yormuyorsunuz ya? Gerçi suç eğitim sisteminde. Ezbere öğretip, düşünmeyi kafa yormayı hiç öğretmez

• 1ay

@saaagenjler çevre demişsin çevre bir yere kadar kötü çevreden çıkmış pırlanta gibi insanlar aynı zamanda çok iyi bir çevreden gelmiş pislik insanlar var yani olay yine sen ve nefsine dönüyor çevre sınırlı bir kavramdır olay yine sende ve iradende bitiyor kapiş gelip artizlik yapma bana burda

• 1ay

@saaagenjler çevre demişsin çevre bir yere kadar kötü çevreden çıkmış pırlanta gibi insanlar aynı zamanda çok iyi bir çevreden gelmiş pislik insanlar var yani olay yine sen ve nefsine dönüyor çevre sınırlı bir kavramdır olay yine sende ve iradende bitiyor kapiş gelip artizlik yapma bana burda

Erkekler Ne Diyor 1

• alakası yok, çevresidir

0|0
    0|0
    • 1ay

o zaman sende bir suçlu sayılırsın toplumun üyesi olarak?

• 1ay

İnsan iradesi ne için o zaman? aynı evde büyümüş olan iki kardeşten birinin avukat olup birinin hırsızlık yapması senin söylediğin düşünceyi çürütür bence. İnsana silahı toplum verir ama tetiği çekmek veya çekmemek insana bağlı bişeydir. Her insanın aklı vardır ve doğruyla yanlışı ayırt edebilecek zekaya sahiptir

• 1ay

bir ailede iki çocuk varken biri avukat, biri hırsız olduysa tamamen arkadaş çevresiyle alakalıdır. İnandığımız dinden, savunduğumuz ideolojiye kadar herşey ailemizden ve çevremizden etkilenmemiz alakalı. evet iraden var mesela sokakta yaralı hayvan görsen onu veterinere götürüp götürmemeyi kendin seçebilirsin. Ama verdiğin karar gerçekten senin kararın mıdır yoksa büyüdüğün süre içinde yaşadıkların ve gördüklerininde bu kararda etkisi var mıdır?

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendisidir çünkü insan insanın kurdudur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...