Cok iyi bir ateistin cehenneme gidecek olmasi?

Dunyada gercekten iyi cok az insan var. Digerleri ya kotu ya da kotuluge meyilli. Muslumanlarin cogu da oyle. Cogu dini kendine gore yorumluyor kullaniyor. Sadece muslumanlar degil tum insanlar ama muslumanlarin cennete gidecegine inandigimiz icin muslumanlardan bahsediyorum. Atesitler ozellikle dinleri reddettikten sonra iyi bir insan olmak icin ugrasiyorlar en azindan benim tanidiklarim boyle ve tanidigim cok ateist var arkadas cevremde. Haksizlik degil mi bu insanlarin cehennme gidecek olmasi?

Güncellemeler:
1ay Cevaplarinizi merak ediyorum?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Neden haksızlık olsunki? Cenneti kazanmak kolaymı öyle sadece iyi insanım benim kalbim temiz e sonra? Tabiki iyi insan olacaksın ancak Allah deliller peygamberler göndermiş bana inanacaksın peygamberlerime gönderdiğim dine ve son din İslam dini olduğundan inanacaksın diyor ve gereklerini yerine getireceksin Namaz oruç iyi insan olmak vs gibi yani haksızlık yok.

0|1
    1|1

En İyi Kız Görüşü

• Sen girmediğin bir sınavdan yüksek not almayı bekleyebilir misin? O sınavdan en yüksek notu alacak kapasitede olsan da, o sınava girmedikten sonra bunun bir önemi olur mu?

Bir Ateist ne kadar iyi bir insan olursa olsun iman etmeyerek o sınava girmemiş olur. Ve bu yüzden bu sınavdan başarıyla geçmeyi bekleyemez.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• haksızlık değil zaten o insanlar cehennem diye biryer olmadığını farkına vardıkları için ateist oldular, onlar için üzülme boşuna (:

0|1
    0|0
  • cehenneminde dereceleri var. ama sirk kosmaninda bir cezasi var. bence ateistlerin iyi davranmasinin sebebi manevi bosluklarini bu sekilde dolduruyor olmalari. benim patronumda ateist ama bir suru kurban kesiyor bir suru burs veriyor ihtiyac sahiplerine yardim ediyor. ama bize zulmediyor. iyi para ve sartlar veriyor ama iste canimizi cikariyor. illa ki herkesin cehennemi ayni olmayacak. cennetinin iyi olmadigi gibi.

0|0
    0|0
  • Sende onlardan birisin bence. Saçma sapan sorular koymayın şuraya.
    + SENİ KİM DOĞURDU?
    - ANNEM
    + ANNENİ KİM DOĞURDU?
    - ONUN ANNESİ
    + ONU KİM DOĞURDU
    - ONUN ANNESİ
    + ONU KİM YARATTI?
    -EROOR-

0|0
    0|1
  • cehennem olmadığı için haksızlık değil

0|1
    0|0
  • Şöyle ki iyilik onu bir yere kasar kurtarır belki iyi bir Hıristiyan Cennete girebilir ama asla tanrıyı reddeden bir kişi cennete giremez hele tanrıyı reddetmek için ortada bir nedeni yokken

0|0
    0|0
  • Çok İyi insan yoktur. Salak salak konuşmaktan vazgeçin. Herşeyi yaratan birine haksızlık yapıyor demen komik kaçıyor :)

0|0
    0|0
    • 1ay

Cok iyi olmasa da insanlari dusunen anlamaya calisan yardim eden insanlardan bahsettim.

• 1ay

Sonuç olarak tanrıya karşı geliyor. Her şeyin yaratıcısı yüce varlığa

• Cennet de yok cehennem de. Bu yüzden biz böyle safsatalara aldırış etmiyoruz.

0|0
    0|0
  • Tek suçları tanrıyı reddetmek. Bunada adalet diyorlar işte.

0|0
    0|0
  • Cehennem yok ki cennette yok din uydurması

0|1
    0|1
  • Sana göre o zaman Cübbeli dediginiz hoca cennete mi gitcek

0|0
    0|0
  • müslümanların çoğu musluman olarak ölemiyorki zaten

0|0
    0|0
  • Allah prygamberlerini kitabını yollamış ama onlar reddetmeyi seçmiş yapacak bir şey yok

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer gerçekten iyiyse hiç merak etme müslüman olmadan ölmez o iyi insanlar mükafatını verir Allah mutlaka Allah adalet sahibidir

0|0
    0|1
  • Allah onlara iyiliklerinin karşılıklarını dünyada veriyor çünkü

0|1
    0|1
Yükleniyor...