Az beklenti çok mutluluk mu demek?

Niteliğin değil niceliğin önemli olduğu bir devirde isteklerimizin ve beklentilerimizin kölesi oluyoruz.

Yakışıklılık-güzellik, kültür-bilgi, mesleki başarı ve kariyer, geniş bir çevreye sahip olmak vs vs..

Tüm bunlar deli saçması. Mükemmeli hayal ettiriyorlar bize insanlar ve sistem: sonucunda da depresif ve kaygılı insan sürüsü olup çıkıyoruz. 50 tane hap içmek durumunda kalıyoruz.

Bence mükemmel olmaya hiç çalışmayalım. Evrilelim. Bırakalım herşey düşeceği yere düşsün..

Suratında sivilce çıktığı için bunalıma girip fondoten süren delikanlıların yaşadığı bir çağdayız biz.

Güzel bir kaç alıntı yapacağım;

"bugün leopar avlamak yerine mercedes almanın hayalini kuruyoruz. farkı ne? leopar gitti, mercedes geldi. evet, geldiğimiz bu otomatik dünyada leopar avlamanın mercedes almaktan bir farkı kaldı mı söyleyin?

hem mercedes almaya çalışırken leopar avlamaya çalışan bir vahşiden daha gaddar oluyoruz buna inanın. halbuki yapmamız gereken sadece biraz boşverebilmekti. bu kadar başarı odaklı kariyer manyaklığı içinde yana döne balataları sıyırdık. "

"fakat siz ne yapıyorsunuz? çok başarılı olmak istiyorsunuz. biriyle yaptığınız en ufak bir kavga sizi dünyaya küstürüyor. john milton'ın dediği gibi 'katedral boyutunda dev egolar inşa edilmiş, içine hapsedilmişsiniz'. kendi kendinizin zorla tanrısı yapmışlar sizi. 'sen en iyisini hak ediyorsun, başarırsın, müthişsin, kimse seni yenemez, mağlub olmayacaksın, seni alt etmelerine izin verme' gibi koftiden gazlamalarla atılmışsınız hayata. ve ilk yediğiniz darbede nakavt olmuşsunuz. kibriniz, egolarınız o kadar yüksek ki bu nakavtın acısını doyasıya yaşamak yerine içinize atmışsınız."


0|0
1411

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 10

Yükleniyor...