Namaz Kılmayanın Islam-la alakası yoktur.- H. z Ömer ( Radıyallahu anhûm ) Kimler müslüman?

Namaz Kılmayanın Islam-la alakası yoktur.
- H. z Ömer ( Radıyallahu anhûm ) Kimler müslüman?

0|1
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Namaz kılıyorum. ama namaz kilmayan müslüman değil diyemeyiz nefsin e uyup kilmiyor sa günahkar olur eğer namaz diye birşey yok derse ozaman müslüman lık tan çıkar

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Islamin dogru bir din olmadigi ve cag disi oldugu yonunde beynim yikanmisti, ve aklimda soyle bir soru vardi "herkes ailesinin dininin dogru oldugunu saniyor bu boyle olamaz"bu beni diger dinlerin kitabi olan incil ve tevrati okumaya yonlendirmisti. Yahudi ve hiristiyanlarin kitabini okudukdan sonra Kuranin ve islamin kiymetini anladim ve Elhamdulillah Musluman kaldim. Mubarek Hz Omer dogru soylemis. Namaz ile niyazla ilgisi olmayanin islam ile baglari kopmustur.
    Not: Alevi kardesler Hz Omer, Osman, Abu bekir ve Ayseyi sevmezler. Lutfen sevdiklerimize hakaret etmeseler daha iyi olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 7

• Kimler Müslüman sorusu ile namaz kılmayan insanları Müslüman olmamakla suçlayıp kafirlik ile ithamda buluyorsun, kim olarak bunu yapıyorsun peki? Aciz bir kul olarak...
    Sen kulluk görevini icraa et, kimler Müslüman sorusunu Yüce Rabbim bilir, şirk koşma...

“Kendinizi temize çıkarmayın, çünkü O (Allah), kötülükten sakınanı daha iyi bilir.” (Necm Suresi, ayet 32)

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben kimseyi sorgulayacak kadar yüce değilim sadece söz paylaştım.

• 1ay

İslamın bir şartı daha olsa o da şüphesiz '' Haddini bilmektir '' der alimler. Sen haddini aşarak insanlara ithamda bulunuyorsun şu an. Yaptığının da İslamda yeri yoktur, senin bu düşüncene sebep namaz kılmaktan senin gibi olmaktan vazgeçen insanlar var. Ya da İslama küfür edilmesine sebep oluyorsun. Ve de büyük günah işliyorsun haberin olsun...

• müslüman allaha teslim olan demektir
    namazını kılar orucunu tutar
    fakirlere yardım eder
    yalan konuşmaz zina fuhuşa yaklaşmaz
    çirrkin işlerden uzak durur
    bir insan bunları yaptığı kadar müslümandır
    lafla müslümanlık olmaz

0|0
    0|0
  • Ömer kim de onun sözünü paylaşıyorsun. Onun Müslümanlıkla alakası yok..

0|0
    0|1
    • 1ay

:D ahahahaah tamam hacı.

• 1ay

Allah değil peygamber değil. Saygı duyulacak birisi olarak görmüyorum. @asosyallhatn

• 1ay

saygı çerçeven çok darmış

• Namaz, dinin direğidir.

0|0
    0|0
  • Günahkar muslumaniz

0|0
    0|0
  • cennete girmenin insan sayısı kadar nedenleri vardır bir namazla olacak iş değil 😉

0|1
    0|0
  • Senin teorine göre ben değilim.

0|1
    0|1
    • 1ay

Benim teorim yok ben sözü yazdım.

• 1ay

Yaa aslında sen demişsin ya senin teorine göre diye o da sana yazmış ikinizde görün diye yapmıştım aman neyse zaten geçti gitti hadi sana iyi gunler 👋 @HaksizAdam

• 1ay

@asosyallhatn O zaman bana da demişsin. Kendinizi iyi ifade edemiyorsunuz arkadaşlar. Sana da iyi günler.

Yükleniyor...