Bencillik ve Bireysellik Arasındaki İnce Çizgi Sizce Nedir?

Mutlaka denk gelmişsinizdir, herhangi bir konuda kendi kararınızı verdiğinizde diğerinin istediğini yapmadığınız için (Bu kişi ailenizden biri de olabilir veya başka biri de) karşınızdaki kimi zaman sizi bencil olarak algılar ve kırılır. Sizce bu onu düşünmediğinizi mi gösterir? Ne düşünüyorsunuz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Selam dipsiz,

Kardeş, uçsuz bucaksız egolar vardır ya.. İşte o bencillik..
    Bireysellik ve bencillik arasındaki ince çizgi, iki tutum arasındaki doz aşımıdır...

İnsan kendini düşünür, doğaldır; fakat aşırıya kaçarsa bu bencilliktir.

1|0
    0|0
    • 1ay

Aslında şöyle düşünüyorum, kişinin kendisinin alması gereken kararlar hayatını belirleyen asıl kararlar vardır bunlar eğer kişiyi yanlışa sürüklemiyorsa kimse karışmamalı. Ama benim için en azından aşık olduğum adam kırılıyorsa ya da ailemden biri üzülüyorsa orada bir yanlış var demektir çünkü biliyorum durup dururken üzülmezler artık ne yapacaksam o yapacağım şeylerin hiçbir anlamı kalmıyor ve istemiyorum. Bir şeylerden vazgeçiyorum o noktada. Tabi ki hiçbiri hayallerimi kısıtlayan insanlar değiller ben de bu konuda kısıtlamak istemem.

• 1ay

Evet haklısın

Erkekler Ne Diyor 4

• Bireysel kişinin kendine özel zamanları zevkleri vardır. Bencilinse paylaşmadığı

1|0
    0|0
  • O çizgi çoktan yok oldu.

0|0
    0|0
  • umursamıyorum karşımdakini

0|0
    0|0
  • Ben bencilim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0