Düğüne aşırı masraf yapanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gelinligiydi salonuydu sunuydu bunuydu ortalama 60 bin harcaniyor biliyorum fakat dayim dugun yapti gecenlerde 200 bin lira harcamis sizce ne kadar dogru?

0|0
23|49

En İyi Erkek Görüşü

• Görmemiş kızlarımızın ve onların görmemiş analarının isteklerini, egolarını tatmin etmek kolay değil. Evde sözü nişanı bir arada yapıp, mahalle kahvesinde kıçı kırık kına gecesi yapıp, en lüks yerlerde yemekli düğün isteyen, bilmem kaç bin liralık gelinlik isteyen, bilmem nerde balayı isteyen, kızlarımız olduğu sürece bunların olması normal. Esas canım benim hemcinslerim işte.

0|0
    0|0
    • 1ay

Valla garip ben 6 yil evvel evlendim koyde baskasinin gelinligini giydirip bir davul getittirdiler bu kadar :) garip

En İyi Kız Görüşü

• bana kalsa sadece gelinlik alırım ve düğün yapmam nikah töreniyle sonlandırırım. Düğüne bir ton para harcıyorsun yine istediğin gibi olmayabiliyor. Oraya gelen insanlara resmen göstermelik bir şey. İstediğin çoğu şeyi yapamıyorsun çünkü misafirler, büyükler oluyor babam ordayken rahat hareket edemem mesela.
    Nikahla bitirip bütün parayı sonrasında tatile harcamak çok daha güzel.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• gösterişten öte bir şey değil bazılarının yaptığı o kadar masrafın altına girmem nikah kıyılır takılar takılır bu kadar yükün altına girmezsin sonra borç ödemekle geçiyor hayat taksit taksit :(

0|0
    0|0
  • Siz nerde yaşıyorsunuz ya. Nasıl 60 bin gidiyor :D birde dayın 200 bin harcamis. Fakirmisiniz ya 500 binden aşağı düğün olmaması lazım (!)

0|0
    1|0
    • 1ay

Ucma kazim oldukca zengin biriyim sivasta dugun yapip 500 bin harcayan hic yok

• 1ay

Yahu hala anlamadın. Çok harçamışsınınız diyorum yani (!) bunu sona boşama mı koydum. Ciddi olmadığımı anla diye. Yapma böyle yiğido :)

• 1ay

Hee kafa biraz kayseri jetonuna bagladi ustad abartmaktan desinler demekten baska bisey degil

• fazla para harcamanın evliligin birkaç senesinde borç ödemek oldugunu bilmeyenler
    böyle yapıyorlar
    tabi kız tarafının uçarı istekleride buna eklenebiliyor

0|0
    0|0
  • 200 bin lira harcamak isteyene, neden harcadın demek olmaz.
    Benim için 20 bin lira da fazla para mesela. Bütçemi aşar yani.

Para olsa, 200 bin yine harcamam. Zira, gösterişi sevmem.

0|0
    0|0
  • Dugunun kendisini bile gereksiz buluyorum. Zaten evlenince sorumluluklar artiyor, bir ton borca giriyor cogu cift evini arabasini yeni aliyor. Sirf dugun masrafini kaldiramayacagi icin evlenmeyenler var.

0|0
    0|0
  • saçma buluyorum, eşim olacak kişi razı olursa düğün yapmak yerine dünyayı gezeriz

0|0
    0|0
  • 200 bin lira masraf yapacak kadar bütçem olsa evlenmem 😏

0|0
    0|0
  • Maddi zorluk çekmeyecekse ve gerçekten o paranın karşılığını alıyorsa veya buna inanıyorsa (takı bakımından değil hizmek bakımından) tabi ki yapılır.

0|0
    0|0
  • sırf gösteriş için onca paralar harcanıyor , neymiş efendım bir kere gelinlik giyiyorlarmış , sanki bız her gun evlenıyoruz

0|0
    0|0
  • Durumu kimin ne kadar müsait ediyorsa o kadar harcasin ama bana kalırsa israf bişey ben dügünün sadesini seviyorum ama kimseye bu konuda kızamayiz evlilik kutsal oldugu gibi 1 kere evleniyor insan lafınıda ciddiye alirsak bişey diyemeyiz

0|0
    0|0
    • 1ay

Valla baskasinda 150 bin lira borc alip 30 bin liraya salon kiraliyorsa bana absurt gelir sahsen

• 1ay

O zaman durumu müsait degilmiş olmazmıs demekki ben müsait olanlar icin dedim onun yaptigi biraz gereksiz birşeye kaçmıs

• Olay tamamen kızda bitiyor hiç bıt bıt ötmeyin hayır falan demeyin. bu bütçeyi kızın istekleri çıkarır ve düşürür.

0|0
    0|0
  • doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Enteğesan

0|0
    0|0
  • Zevk meselesi

0|0
    0|0
  • Mantık dışı. Düğün dosta, düşmana, eşe dosta, dağa taşa haber vermek için yapılan bir etkinliktir. Fakat günümüzde düğünler Ego ve Maddi sidik yarışına döndü. Cılkı da çıktı boku da çıktı. Psikolojik rahatsızlıklara doğru gider.

0|0
    0|0
  • kafalari kirik

0|0
    0|0
  • parası olan masraf yapar

0|0
    0|0
  • orta şeker bir düğün yapan ve orta şeker ev eşyası düzen bir insan ortalama 100 binden aşağı masraf yapamaz. paranın hiç kıymeti yok. yani ne kadar lükse kacarsan o kadar fiyat artar.

0|0
    0|0
  • zenginler :D

0|0
    0|0
  • 200 bin nedir abi ya nasıl bir dünya arkadaş biz parasızlıktan yakınalım milletin düğün için harcadığı paralara bakın ya gel de kahrolma

0|0
    0|0
  • Düğün yapılsında gereksiz masrafa girilmemeli.

0|0
    0|0
  • Am'k biz 5 bin lirayla duğun yapıyoz millet 60 bine normal diyor fazla mı fakirlestik ak ashjsad

0|0
    0|0
  • Akılsızlık bence

0|0
    0|0
  • Demek ki dayın da para poh gibi 🙂

0|0
    0|0
  • 200 bin fazla olmuş neler yapmış?

0|0
    0|0
  • Fazla abartmamak lazım sonra evin yolunu bulamamak var :)

0|0
    0|0
  • Sacmaaa 😁😁😂😂

0|0
    0|0
  • Çoook paraa bence gereksiz.

0|0
    0|0
  • BOŞŞŞŞ

0|0
    0|0
  • Bence çok saçma. O parayı gidip fakirlere vermek daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 22

Yükleniyor...