Böyle Bir Dünya İster miydiniz?

Tek dil, tek din, tek ırk, tek para birimi, ordulara gerek duyulmayan, dünya ekonomisinin tek bir noktadan döndüğü, sınırların ve vizelerin olmadığı bir dünya hayal edin. böyle bir dünyada yaşamak sizce nasıl olurdu?

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dil ve ırk bunlarla hiç bir sorunum yok zaten, sonuçta insan seviyorum ben, ortamı güzelleştiren zenginleştiren şey farklılıklarımız... Maalesef dünyada düzeni bozan insanları birbirine düşüren iki şey var, biri ve en önemlisi Din! ikincisi ise ekonomi... Bu ikisinin olmadığı bir dünyada yaşamayı isterdim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Garip olurdu ya farklı kültürler olmazdı sıkıcı olurdu anlayacağın

0|1
    0|0
  • Hayır diller kültür mirasıdır. Arkeokeokojik veriler gibi bizlere geçmiş hakkında kesitler verir. Dinler ise sadece kişinin kendi iç dünyasında kalmak suretiyle ve saygı çerçevesinde paylaşılabilecek düzeyde olabilir:fakat ortak alanlarda mantığın önüne geçmemelidir. Sınırlar ve vizeler zamanla kalkabilir ama toplulukların daha küçük gruplar halinde ihtiyaçlarının karşılanması ve düzenlenmesi daha kolaydır:fakat en nihayetinde tek bir dünya var ve suyundan rüzgarına, canlı çeşitliliğine ve psikolojisine kadar birbirimize bağlıyız ve halkların düşmanlık etmesi tarih boyunca kimseye bir yarar getirmemiştir, sadece zengin ve şımarık yöneticiler yaratmıştır. Bütün gücün tekil insanlarda toplanması insanları büyük risklere sokmaktadır, örneğin bir insan düşünün ki politik gücü çok yüksek ve insanların hayatına psikolojik bir buhran sonucu bir düğmeye basıp son verebiliyor. Sevgi ve anlayış artmalı, insanlar içsel gelişimine önem vermeli ve herkesin eylem ve sözleriyle dünyanın bugünkü haline katkıda bulunduğu fark edilmeli.

0|0
    0|0
  • isterdim

0|1
    0|0
  • çok isterdim hemde

0|1
    0|0
  • Bence guzel olurdu

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Vizesiz dünyayı isterem tabi. Sınırlar açık olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• herseyi ortak olan iki insan iki kan kardeş bile birbirine giriyor bu dunyada tek fikir asla olamaz savaş ve kavga 2 insan dahi olsa dünyada yine olur

0|0
    0|0
  • İnsanın yaşadığı dünyada öyle bir sistem olmaz.

0|0
    0|0
  • ordu gene olur be kardeşim. o zamanda birleşir uzaylılarla savaşırız. birini buluruz yani savaşacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...