32 yaşında bir insanın hayatı gerçekten böyle olabilir mi?

Bir arkadaşımdan alıntıdır. bana anlattı çok duygulandım..

Çocukluğum yoklukla geçti... bir ekmeği 4 kardeş paylaşır 1 odada anamlarla beraber 6 kişi yatardık...

zavallı babam bizi doyuracak diye ırgat gibi çalıştı. sonra bir sabah cesedini getirdiler eve. gece karanlıkta rögar kapağının açık olduğunu farketmemiş foseptiğe düşmüştü...

boktan bir hayat bokun içinde boğularak sona erdi...

16 yaşına gelmiştim. mahalledeki nalbur rıza amcanın yanında işe başlamıştım. bir gün rıza amca dükkana sarhoş geldi ve bana bütün gerçeği anlattı...

zuhal ablam... kerhanede çalışıyomuş. rıza amca da haftada 2 kere ona gidiyormuş. ablam rıza amcadan para almadığı için işe almış beni...

o an dükkanda ilk bulduğum keserle kafasını patlattım rıza amcanın. yaşım küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılandım. 24 sene aldım.

rahşan affıyla yarıya inen cezam, taş atan çocuklar yasasıyla hepten hiç oldu. neyse...

o zamanlardan geriye kalan tek şey dürüstlüğüm ve vicdanım. nerde bir garip görsem nerde bir gariban görsem hemen ordayım. nerde yoksul görsem yoksulluk görsem anında ordayım. nerde çaresiz görsem hemen yanındayım. ama...

parayla aslanım ! fırsatçıyım ben. işim bu benim. zenginin dostu fakirin düşmanıyım yani.

parayla aslanım derken ne demek istediğini anlamadım ama çok üzüldüm duygulandım gerçekten..

Güncellemeler:
1ay arkadaşlar espri yapmıyorum gerçek bir hikayedir bu arkadaşımın adı ekrem

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• bu hikayelere kanmayın... olabilitesi yüksek bir konu ama buna benzeyen bir sürü şey dolaşıyor nette..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşının sana anlattığı bir şeyi burada bu kadar insanla paylaştıktan sonra bence üzülmenin de arkadaşlığınızın da bir değeri kalmıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• alt tabakanın sorunları beni bağlamaz

0|0
    0|0
  • Emrahın filimleri bile bundan yaratıcıydı :)

0|0
    0|0
  • Bana çok saçma bir hikaye gibi geldi

0|0
    0|0
  • çok şükür allahım yaşadığımız kadere okuyunca çok etkilendim

0|0
    0|0
    • 1ay

aynen ya bende üzüldüm eğer yalan söylemiyorsa çok acı

• 1ay

beterin beterin var halimize çok şükür