Dini inanç bir kenara ateistler daha mı ahlaklı ve dürüst?

Bunu yargılamak veya prokovatif amaçla değil sadece gözlem olarak soruyorum. Ticaretle ugrasiyorum acık hesap açıyorum müşterilerime ateist olduğunu bildiğim müşterim her ay sonu arayıp borcunun ne kadar biriktiğini sorup gelip ödemesini yapıyor, Fakat inançlı müşteriler borçlarını ödemiyor sürekli yalan söylüyorlar ayaklarına çağrıyolar gün verip ayağına gidince haftaya gel diye salıyolar başlarından ve bu tekrarlıyor sürekli , ve bayağıda alacağım var 3 yıllık 2 yıllık birikmiş olan ,özetle müslümanip diyip kul hakki yemek nasil oluyor , eziyet cektirmek surekli ayaklarina cagirmak?

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• Karakter yapısı Bunu ateist Müslüman demek saçma olur
    Müslüman olanın hakka daha çok dikkat etmesi gerekirdi buna rağmen yapmamışsa bu onun günahıdır

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Selam paşam,

İnançlı adamın inancı kalbinde değil ise ne kadar inansa inansın Müslüman gibi yaşamadıkça tam değil ham Müslüman olur, ki inançsız bir kişiden belki daha tehlikelidir ham Müslüman

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hyr degil her kesimin her inancin her ideolojinin iyi ve kotu insanlari vardir ateist musluman veya baska bir din farketmez genelleme yapacak olursak ateistlerde alkolik olan çok alkolik adamin sozune guvenilirmi hyr ama tum ateistler boyledir dersek komik olur ayni sekilde tum ateistler dürüst dersekte komik olur

0|1
    0|0
  • İnsanlık önemli gerçek mümin bulmak zor ona günah buna günah diyen oturup milletin giybetini yapar.

0|1
    0|0
  • İnsanlıkla alakalı yani günümüzde lafta dindar çok kalpleri temiz bahaneleri var icraat yok ama herkes değil insanlık

0|0
    0|0
  • İnsan olmak lazım. En azından deneseler biraz

0|0
    0|0
  • tamamen insanlıkla alakalı bence öyle ayrım yapmak çok doğru olmaz.

0|1
    0|0
  • sen onlara inançli mi diyorsun sanırım mümin gibi görünen kafirleri kasteddin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Islam ahlaksizligin kendisidir. Sonra gelirler bunun Dinle alakasi yok deyip örtmeye calisirlar.

Ehh kardesim din ile alakasi yoksa neden sadece Müslümanlarda cikiyor bu rezalet?

0|0
    0|1
  • Sana katılıyorum valla benim çevremde de hep öyle. Ateistler kıyasla daha aklaklı oluyorlar. Hatta onceden duyunca şaşırırdım, bu kadar iyi adam ateist miymiş diye. Ateist kötü olur algısı vardı bende de :D ama sonra farkettim ki geneli öyle. Ben Müslümanım elhamdülillah ama çok doğru bir tesbit bence. Kendimizden utanmalıyız

0|0
    0|0
  • Evet daha ahlaklı, dürüst, namuslu ve şeref sahibi olanlar dini inancı olmayan insanlar. Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Öyleler tabii.

0|0
    0|0
  • o insanlar müslümanlığı bir araç olarak kullanıyor içini rahatlatma aracı nasıl olsa sonsuza kadar mutlu yaşıycam diyip salla savur yapıyolar ateist bir iyilik yapacaksa veya namuslu olacaksa kendine saygısından olur zaten

0|0
    0|0
  • benim gördüğüm kadarıyla öyleler

0|0
    0|0
  • Bir çok inanclıyım diyenlerde var kardesim ben de yaşadım

0|0
    0|0
  • İnançlı dediğimiz insanlar ne kadar inançlı acaba? İnancına göre mi hareket ediyorlar?

0|0
    0|0
  • benimde gözlemlerime göre ve tanıdığım ateistler hep kültürlü elit insanlar. Sürekli ellerinden kitap düşmez ve kesinlikle dini konulara girmem çünkü benden çok biliyorlar :D

0|0
    0|0
  • Kusursuz olan müslümanlar değil, kusursuz olan İslam'dır

0|0
    0|0
  • İnsanlığın dinle pek alakası yok bence

0|0
    0|0
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • Onlar gevşek müslüman

0|0
    0|0
  • Tabii ki öyle..

Kuran'ı en çok ateistler okuyup anlamaya çalışır ve araştırır.
    Müslüman geçinenlerin aksine hesap verdikleri tek şey vicdanlarıdır.
    İnanmayı değil, bilmeyi isterler.
    Din olgusunun çok eski bir toplum mühendisliği olduğunu ve bunda Sümerlilerin başı çektiğini bilirler.

Dine sarılmış fakat ahlakı boşvermiş yobaz sürüsünden bin kat daha iyidirler, bin kat daha karakterlilerdir gözümde..

0|1
    0|0
  • Nasıl oluyor derken

0|0
    0|0
    • 1ay

Musluman adam nasil olmali kul hakki yememeli borcunu odemeli , eziyet cektirmemeli , mali calmamali , musluman bunlari nasil yapar

• 1ay

Yapar cezasını da çeker

Yükleniyor...