Sizce Türkiye gelişmişlik düzeyi olarak dünyada nerede?

#OdtüSoruyor
Sizce Türkiye gelişmişlik düzeyi olarak dünyada nerede?

0|0
6|36

En İyi Erkek Görüşü

• Yurt dışında yaşayan biri olarak Türkiye'nin en büyük sorunu otorite boşluğu yani demokrasi tam oturmuş degil yoksa bircok seyde inanın Avrupa'dan cok ilerideyiz mesela hicbir Avrupali insani yagmurlu havalarda calistiramassiniz ama bizim insanimiz ne olursa olsun o işi halleder ve onlarda tamir becerisi fazla yoktur bozulan birşeyi yenisiyle değiştirirler özellikle araç üzerinde ve elektrik, su tesisatları cok eskidir 2. dünya savasindan kalma yapi cok oldugundan herseyi kafaniza göre degistiremessiniz vs. yani ülkemizde sistem otursa memleketimiz güzel.

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ülke olarak hangi alanda gelişiyoruz acaba? Eğitim, sanat, ekonomi sağlık? Ülkede bunların hepsi berbat eğitim seviyesinin içine etmişler keza sağlıkta oyle randevu alsan haftalar sonrasına veriyor, sanat desen o biçim , ekonomi 1dolar 3tl alım gücü azalıyor vergiler artıyor kendi arabamızı bile yapamıyoruz gelişiyorum hatta koşuyoruz ilk 3gireriz. Tabi cahillikten ve salaklıktan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Çok yukarılarda olduğu söylenemez. Zira gelişen ülkelerle kıyaslanamayacak kadar da yukarılarda. Çünkü hiç bir ülke bizdeki gibi doğal zenginlik ve coğrafi konuma sahip değil. Ve yine hiç bir ülke Türkiye gibi iç savaşlarla uğraşmıyor. Biz iç savaşımıza harcadığımız miktarları ülke gelişmesine ve maden yataklarımızı kullanabilmeye araştırmaya harcasak Türkiye'yi kimse tutamaz. Zaten bunun yapılması istenmediği için sürekli terör olaylarıyla ülkenin önü kesilmeye çalışılıyor. Bunu idrak edemeyenlerde zavallılar hala a kişisine b kişisine çamur atıp ülkeyi batırmaktan ziyade kurtardığını zannediyor : ) Ne yazık faydasız insanlara ^^

0|0
    0|0
  • Gelişmek, bilimde, sanatta, teknolojide, insan haklarında, şehir standartlarında artış demektir. Biz nerdeyiz sen düşün

0|0
    0|0
  • Afrikalıların bir adım önünde sadece

1|1
    1|0
  • 36-42 kuzey paralelleri ile 26-45 doğu meridyenleri arasında Kuzey Yarım Kürede Orta Kuşakta Ve Doğu yarısında yer alır.

0|0
    0|0
  • 80-100 aralığında olabilir

0|0
    0|0
  • Kesin cevap... Ekonomi, askeri, refah, eğitim ve sağlık bileşenleri olarak 23-25. sıralar arasında gidip geliyoruz devamlı.. .

0|0
    0|0
  • ilk 10 da..

1|0
    2|1
  • 50. falandır

0|0
    0|0
  • Orta derece gelişmiş bir Orta Doğu ülkesini andırıyoruz.

0|0
    0|0
  • cehaletin tam ortasında

0|1
    0|0
  • Gelişmişlik mi? Sokaklarda tespih sallayıp bonzai içip kavga eden beyinsizler olduğu sürece bana gelişmişlik deme...

0|0
    1|0
  • İlk onda

1|0
    0|0
  • Türkiye kendi yazılımını yazan İhasıyla Tanklarıyla geleceğe yönük projeleriyle 12 yılda yaptığı Havalimanlarıyla vb İleri adım atmış durumda şu an emeklemeden yürümeye geçtik gibi bir şey heref koşma şu an suriye musul sorunu önceliğimiz çünkü hedefde biz varız sınır güvenliği olmalı Allaha dua edin bol bol kendinizi geliştirin türkiyeye katkı sağlayın saygılar...

1|0
    1|2
  • gelişmekte olan ülkeler kategorisinde.. alt yapı hukuk ekonomi birçok anlamda eğitim kültür daha çok gelişmemiz lazım

0|0
    0|0
  • 2 dünya ülkesi...

0|0
    0|0
  • Gelişmişlik nedir bir öğrenin önce.

0|0
    0|0
  • Erdoğan sağolsun şu an penguenlerden daha az gelişmiş bir %50 var. Beynine tükürdüklerim.

0|0
    0|0
  • ortadoğuda

1|0
    0|0
  • marsta hala bir umit var

0|0
    0|0
  • kuzey yarım kürede 😅😂😂😂

0|0
    1|0
  • Afganistandan bir pens boyu daha gelişmiş daha fazla değil

0|0
    1|0
  • En sonlarda...

0|0
    0|0
  • somali kamboçya nijerya suriye ırak bunların önünde olsak belki sondan ilk 10 a gireriz bence...

0|0
    0|0
  • Hiçbiyerdee 😂😂

0|0
    0|0
  • bilmem o kadar aşağıdaki görünmüyor

1|0
    0|0
  • Sekste cok geliştik hayvan gibi şeyediyoz. ama diger konularda battik

0|0
    0|0
  • dünyada bile degildir bence

0|0
    0|0
  • Etiyopyadan sonra işte ya da avrupada ilerde kıskandıklarına göre

0|0
    0|0
  • 35/100 tahminen

0|0
    0|0
  • amerikadan 10 yıl gerideyiz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 5

• Sondan birinciyiz kupa bizde 🏆

0|0
    0|0
  • İlk 10 a girer

0|0
    1|1
  • Ekonomi olarak ilk 20 insani değerler endeksinde son 20 bir aralar nijeryadan bile geriydik eee malum hayvan tecavüzü ve çocuk tecavüzüne ilk sırada olursak!!!

0|0
    0|0
  • fazlasiyla yükseliyor ama bunu istemedikleri asikar

0|0
    0|2
  • sonlardayız kesin
    hatta bu devirde gerileyen nadir ülkelerdeniz

0|0
    1|0
Yükleniyor...