Neden tesettür bu kadar aşağılık görülüyor?

Biraz önce bir olaya şahit oldum. Hödüğün biri yere hiç de küçük sayılmayacak bir çöp attı. Tam bir cafenin önüne. Neyse tesettürlü bir Kız adamı nazikçe şu şekilde uyardı "Pardon beyefendi burası çöp değil lütfen onu yerden alır mısınız?" Hödüğün verdi yanıt şu şekilde oldu "düşünmüşüm, keşke her konuda duyarlı olsanız mesela türban takmamak gibi!"

Orda araya girip adamla tartışmaya başladım. Tesettürlü arkadaşı savunma gereği hissettim.

Kiminin mini eteği kiminin tesettürü kiminin dini kiminin cinsel tercihleri/yönelimleri.

Türkiyenin hiç bir derdi yok gibi bunlara takılmak ne derece doğru?

Bu ve bunun gibi zihniyette olanları keşke Ülke'den gönderebilsek değil mi?

1|1
5|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kendi asagilik hareketini o kizim zaafindan yani tesetturunden vurarak güya intikam aliyor. Ahmak! Hakiki tesetture giren bir kadina ne der sen de Amenna-vesaddakna der ve gecer. O adam o lafi diyerek çöpu atmaktan daha asagilik bir sey yapmistir. Vesselam.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tesettüre laf etme knka sevmek zorunda değilsin ama böylede diyemezsiniz. Ayip ayip. İslam ülkesi burasi. İman gücü Allahin yardimlaei ülkeyi ayakta tutuyor

1|0
    0|0
    • 1ay

burası İslam ülkesi degil malesef keske olsaydı ama degil cuma namazı bile dsmuyor burda yanlıs anlama ateist ya da laikçi degilim ilahiyat okuorm ama degil

• 1ay

Soruyu güzel okudun mu arkadaşım?

• 1ay

sruya yorum yapmadgmı ve arkadasın yanlışını dzlttgimi farkettin mi arkadasım

• mına kodumun yobazları tarafından aşağılık görülebilir

ama oysaki aşağılık olan kendileridir

0|0
    0|0
  • o adama açık biri söyleseydi bunu bu seferde sen de her yerini açıyorsun ben bir şey diyor muyum diyecekti.

yani bir bakıma savunamadığı için saldıracak yer arıyor

0|0
    0|0
  • Lanet olası herif deyip yüzüne çakmış olsaydın dahi vallahi en hayırlı olanı yapmış olurdun..

0|0
    0|0
  • Karakter yoksa olabilir böyle şeyler 😉

0|0
    0|0
  • Ablacım kafanızı örtünce elinize bişi geçmediğini kimse öğretemeyecek mi size?

Ben öyle tepki vermezdim ama kusura bakmayın da kafanızı örtünce hiç bişi geçmiyor elinize...

Doğal olarak bir çok insanın bu tepkiyi vermesi bence gayet normal.

0|0
    0|0
    • 1ay

Eline bir şey geçiyor veya geçmiyor kimse kimsenin kıyafetini yargılayamaz

• 1ay

Kadın olmanın ne olduğunu bilmediğin ortada daha fazla muhatap olmuyorum seninle

• 1ay

@Marstangelenportakal Kadın olmak dünyanın en üstün varlığı olmaktır. Erkeklerden bile daha üstün.

Kusura bakma ama sen kadın olmanın ne demek olduğunun farkında değilsin.

• O cocuk sıkıntılıymis

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah insana beyin vermiş içinde akılla birlikte ama bunun gibiler kullanmamak da ısrar ediyor malesef

0|1
    0|0
  • Böyle düsünen insanlarmı simdi yobaz olan dindar oldugu icin yobaz denilenlermi herkezn kendi iradesi kendi tercihi acik insanlara ben nie kotu gozle bakmiyorum o onun tercihi kimsede benim basimin kapali olmasini yargilayamaz dolaysyla

0|0
    0|0
  • Millet kendi onundeki pisligi temizlemeden elaleme laf atmayi seviyo ya

0|1
    0|0
  • Çünkü tesettürlü kadınlar kapalı olmayan kadınların arkasından kötü konusuyo sanki herkes tesettüre girmek zorunda

0|1
    0|0
Yükleniyor...