Toplu taşıma araçlarında başka yolculara yerinizi veriyor musunuz?

Toplu taşıma araçlarında yaşlılara, hamilelere, çocuklu kadınlara, engellilere yerinizi veriyor musunuz? Yer vermemek için neler yapıyorsunuz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kalksam mı kalkmasam mı diye hiç bu hesaplara girmem, hemen yer veririm. Hatta bazıları zahmet etmeyin diyince, ben de inecektim zaten diyorum, yalann :)
    O yüzden fotoğraflardaki gençlerin halini görünce benim yüzüm kızardı burada, içim burkuldu.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Büyük şehirlerde tamamen bitmiş bu olay saygı denen birsey kalmamış yaşadım bizzat. Ben saygımdan yaşlı veya çocuklu bir bayan gördügümde hemen kalkar yol veririm bende güçükler var otobuste utansalar yüzleri kizarır oda yok malesef

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• Genelde yer veriyorum

0|1
    0|0
  • toplu tasıma kullanmıyorum ayrıca kullansaydım vermezdim onlar benden önemli degiller belkide o yaslı hayatını kötülük yaparak gecirdi veya benim saygı duymadıgım seyı yapıyo (atıyorum hdpli) ben ona yer vermek zorundamıyım yani. hamileler icinde böyle düşünüyorum bu konularda duyarlı degilim olmak zorunda da degilim ama içim ısınırsa falan veririm yerimi belki

1|1
    0|0
  • evet veririm

0|1
    0|0
  • ben verıyorum

0|1
    0|0
  • Vicdan azabı gibi dikiliyorlar başında. Yer veriyorum.

1|2
    0|0
  • o son resim gerçekmi ya

0|1
    0|0
  • cidden oturmaya ihtiyacı olan insanlara yer veriyorum, itiraf etmeliyim böyle atarlı giderli huysuz aksi yaşlılara yer vermekten kaçınırım hep. ne ekersen onu biçersin hesabı :D yer vermemek için yaptığım birşey yok... spontane gelişiyor

0|1
    0|0
  • İnsanlık ölmedi.

0|1
    1|0
  • Veriyorum.

0|1
    0|0
  • İhtiyacı olduğunu düşündüysem yer veririm

0|1
    0|0
  • Çok yorgun olduğum zamanlar vermiyorum, ama hamile veya yaşlıysa veririm

0|1
    0|0
  • Çok yaşlı olmayanlara veremiyorum. Fakat hamile çocuklu hasta kişilere veririm

0|1
    0|0
  • valla yatılı kaldığım zamanlarda 3 saatlik yolum varken yaşlı insanlar bindiğinde uyuma taklidi yapmadım değil yalan yok

0|1
    0|0
  • vermiyorum hamile olanlar ayrı tabi ama onun dışında vermiyorum

0|1
    0|0
  • İnsanlık ölmedi tabiki yer veririm.

0|1
    0|0
  • Genelde ayakta giderim

0|1
    0|0
  • Yaşlı bitkin yorgun insanlara yer verrm

0|1
    0|0
  • Evet veriyorum

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • müşkül durumda olan varsa elbette

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 23

• oturmuyorum yer vermeme gerek kalmıyor :D

0|1
    0|0
  • çocuğa yer vermem ama çirkin erkekler ordusu içinde sıkışıp kalmış bir kıza yer veririm. Yaşlı tıkanmış zorlanan birine yer veririm. Sakat tek bacaklıyada yer veririm. Ama gerisi güçlüyse veremem kusura bakmasınlar. Hamileyse hamileliğini bilsin evde dursun otobüste gezmek ne :D

0|1
    0|0
  • Maalesef hayır.

0|1
    0|0
  • veriyorum arada amma ve lakin yaşlı amcalara vermeyecem bidaha :D geçen dayının birine yer verdim adam dolmusa binen ilk ablaya buyrun siz diye verdi yeri ya :D kadında oh valla kafam kadar telefonu cıkardı oynaya oynaya gitti :D bende içimden dayıya giydirdim "dedim ulan dayı totonu kaldıramıyon daha elin kadınına şirinlik yapıyon" :D

1|1
    0|0
  • bazı yaşlılar var onlara hiç yer vermem. kadın dolmuşu görene kadar sigarayı içer içer. dolmuşu görüncede o kadar yol depar atar. sanırsın hüseyin bolt. dolmuşta bir ayılıp bir bayılmalar. hani noluyo 5 dk önce zırh gibiydin.

0|1
    0|0
  • Veriyorum yerimi çoğu zaman. Bazen güzel kizlarada yer veririm

1|1
    1|0
  • Ogrenciyim.. Bide Zaten bos koltuga hasretim

0|1
    0|0
  • Evet yer veririm. "Şu gençliğe bak hiç biri de kalkmıyor" diyen birisine ise asla ve asla yerimi vermem ama.

0|1
    0|0
  • Bazen veriyorum bazen vermiyorum eğer şu ben yaşlıyım yer ver bakışı atan teyzeler ya da insanlar olursa vermiyorum ulan bende yorgunum hele bide otobüsün kahramanı orta yaşlı dayı teyzene yer ver bakim derse mevzu patlarım samimiyet önemli bir sıcakkanlılık sezersem veririm aksi halde hayır.

0|1
    0|0
  • Gördüğüm zaman yer veririm.

0|1
    0|0
  • yaşlı sakat hamile

bunlara evet

0|1
    0|0
  • Elbette veriyorum , başımda yaşlı bir kadın dikilirse cok rahatsız olurum utanirim zaten hemen yerimi veririm

0|1
    0|0
  • Verilmesi gerekir. Vermeye çalışıyorum kalabileceğim kadar boş yer varsa otobüste.

0|1
    0|0
  • Yer veriyorum tabi ki. Ama, bazen dalgınlığıma geldiğinde ve bana sertçe bakan yaşlı insanımızı anlayamıyorum :)

0|1
    0|0
  • Ne vericem lan geberseler vermem.

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Vermem. Gıcığım zaten millete.

0|1
    1|1
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Hamilelere çocuklu bayanlara ve gerçekden ayakta durmakda zorlananlara veriyorum. Burdan da benim başımda dikilip psikolojik baskı yapan teyzelere selam olsun.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...