Toplu taşıma araçlarında başka yolculara yerinizi veriyor musunuz?

Toplu taşıma araçlarında yaşlılara, hamilelere, çocuklu kadınlara, engellilere yerinizi veriyor musunuz? Yer vermemek için neler yapıyorsunuz?

0|0
30|24

En İyi Kız Görüşü

• Kalksam mı kalkmasam mı diye hiç bu hesaplara girmem, hemen yer veririm. Hatta bazıları zahmet etmeyin diyince, ben de inecektim zaten diyorum, yalann :)
    O yüzden fotoğraflardaki gençlerin halini görünce benim yüzüm kızardı burada, içim burkuldu.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Büyük şehirlerde tamamen bitmiş bu olay saygı denen birsey kalmamış yaşadım bizzat. Ben saygımdan yaşlı veya çocuklu bir bayan gördügümde hemen kalkar yol veririm bende güçükler var otobuste utansalar yüzleri kizarır oda yok malesef

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• toplu tasıma kullanmıyorum ayrıca kullansaydım vermezdim onlar benden önemli degiller belkide o yaslı hayatını kötülük yaparak gecirdi veya benim saygı duymadıgım seyı yapıyo (atıyorum hdpli) ben ona yer vermek zorundamıyım yani. hamileler icinde böyle düşünüyorum bu konularda duyarlı degilim olmak zorunda da degilim ama içim ısınırsa falan veririm yerimi belki

1|1
    0|0
  • evet veririm

0|1
    0|0
  • ben verıyorum

0|1
    0|0
  • Genelde yer veriyorum

0|1
    0|0
  • cidden oturmaya ihtiyacı olan insanlara yer veriyorum, itiraf etmeliyim böyle atarlı giderli huysuz aksi yaşlılara yer vermekten kaçınırım hep. ne ekersen onu biçersin hesabı :D yer vermemek için yaptığım birşey yok... spontane gelişiyor

0|1
    0|0
  • Vicdan azabı gibi dikiliyorlar başında. Yer veriyorum.

1|2
    0|0
  • İhtiyacı olduğunu düşündüysem yer veririm

0|1
    0|0
  • Çok yaşlı olmayanlara veremiyorum. Fakat hamile çocuklu hasta kişilere veririm

0|1
    0|0
  • İnsanlık ölmedi.

0|1
    1|0
  • Veriyorum.

0|1
    0|0
  • vermiyorum hamile olanlar ayrı tabi ama onun dışında vermiyorum

0|1
    0|0
  • Genelde ayakta giderim

0|1
    0|0
  • Çok yorgun olduğum zamanlar vermiyorum, ama hamile veya yaşlıysa veririm

0|1
    0|0
  • Yaşlı bitkin yorgun insanlara yer verrm

0|1
    0|0
  • müşkül durumda olan varsa elbette

0|1
    0|0
  • valla yatılı kaldığım zamanlarda 3 saatlik yolum varken yaşlı insanlar bindiğinde uyuma taklidi yapmadım değil yalan yok

0|1
    0|0
  • hamile, engelli ve aşırı yaşlılara veriyorum

0|1
    0|0
  • Tabi ama en son dolmuştaki kıvırcık saçlı çocuk için vermiştim onada selam olsun smdjcmfmdölf

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • hic vermek zorunda kalmadim

0|1
    0|0
  • verırım tabıkı

0|1
    0|0
  • Evet veriyorum

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • hiç oturmuyorum

0|1
    0|0
  • İnsanlık ölmedi tabiki yer veririm.

0|1
    0|0
  • Bazen veriyorum bazen vermiyorum

0|1
    0|0
  • Genelde hayır

0|1
    0|0
  • o son resim gerçekmi ya

0|1
    0|0
  • Günlerden gelen ve keyif için gezen yaşlılar hariç veririm

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• çocuğa yer vermem ama çirkin erkekler ordusu içinde sıkışıp kalmış bir kıza yer veririm. Yaşlı tıkanmış zorlanan birine yer veririm. Sakat tek bacaklıyada yer veririm. Ama gerisi güçlüyse veremem kusura bakmasınlar. Hamileyse hamileliğini bilsin evde dursun otobüste gezmek ne :D

0|1
    0|0
  • veriyorum arada amma ve lakin yaşlı amcalara vermeyecem bidaha :D geçen dayının birine yer verdim adam dolmusa binen ilk ablaya buyrun siz diye verdi yeri ya :D kadında oh valla kafam kadar telefonu cıkardı oynaya oynaya gitti :D bende içimden dayıya giydirdim "dedim ulan dayı totonu kaldıramıyon daha elin kadınına şirinlik yapıyon" :D

1|1
    0|0
  • bazı yaşlılar var onlara hiç yer vermem. kadın dolmuşu görene kadar sigarayı içer içer. dolmuşu görüncede o kadar yol depar atar. sanırsın hüseyin bolt. dolmuşta bir ayılıp bir bayılmalar. hani noluyo 5 dk önce zırh gibiydin.

0|1
    0|0
  • Veriyorum yerimi çoğu zaman. Bazen güzel kizlarada yer veririm

1|1
    1|0
  • Verilmesi gerekir. Vermeye çalışıyorum kalabileceğim kadar boş yer varsa otobüste.

0|1
    0|0
  • Ogrenciyim.. Bide Zaten bos koltuga hasretim

0|1
    0|0
  • Bazen veriyorum bazen vermiyorum eğer şu ben yaşlıyım yer ver bakışı atan teyzeler ya da insanlar olursa vermiyorum ulan bende yorgunum hele bide otobüsün kahramanı orta yaşlı dayı teyzene yer ver bakim derse mevzu patlarım samimiyet önemli bir sıcakkanlılık sezersem veririm aksi halde hayır.

0|1
    0|0
  • yaşlı sakat hamile

bunlara evet

0|1
    0|0
  • Maalesef hayır.

0|1
    0|0
  • Elbette veriyorum , başımda yaşlı bir kadın dikilirse cok rahatsız olurum utanirim zaten hemen yerimi veririm

0|1
    0|0
  • Yer veriyorum tabi ki. Ama, bazen dalgınlığıma geldiğinde ve bana sertçe bakan yaşlı insanımızı anlayamıyorum :)

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Gördüğüm zaman yer veririm.

0|1
    0|0
  • Hamilelere çocuklu bayanlara ve gerçekden ayakta durmakda zorlananlara veriyorum. Burdan da benim başımda dikilip psikolojik baskı yapan teyzelere selam olsun.

0|1
    0|0
  • Vermem. Gıcığım zaten millete.

0|1
    1|1
  • Evet yer veririm. "Şu gençliğe bak hiç biri de kalkmıyor" diyen birisine ise asla ve asla yerimi vermem ama.

0|1
    0|0
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • Ne vericem lan geberseler vermem.

0|1
    0|0
  • oturmuyorum yer vermeme gerek kalmıyor :D

0|1
    0|0
  • Evet