Düşünüyorum da bir cumhuriyetçi olarak osmanlı'nın çöküşü uçkuru yüzündendir siz ne düşünüyorsunuz?

osmanlı padişahlarının eşleri çoğunluğu türk kadınlar ya da soydan değil de ecnebi devşirme insanların kızlarını almışlar sebebi ise bana göre çok saçma
Osmanlı, bir Türk imparatorluğudur.. Fakat bunu diğer unsurlara hissettirecek bir siyaset izlememişlerdir. Çünkü onlarca etnik unsuru bir arada tutmanın başka yolu yoktu.
Konuyu özetlersek, yabancı kadınlarla evlenmedeki en önemli neden padişahların eşinin ailesiyle uğraşmak istememesidir. Türk’le evlenen birkaç padişah bu konuda çok sorun yaşamıştır. Kızın ailesinin yönetimde ağırlığının olmasını engellemek, bir nevi aristokrasiyi daha doğmadan önlemekti

ancak daha iyi anlatım burada bulunmakta yazan kişi güzel yazmış okursanız daha iyi anlarsınız
http://www.unyekent.com/konu/452/padisah-anneleri-neden-yabanci-idi-yasar-karaduman

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Böyle düşünürsek, şimdiye ortada devlet kalmaması gerekirdi. Zira şimdi de farklı bir şey olduğu yok.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır bilimsel gelişmelere kapalı bağnaz toplum yüzünden maatba bile 30 yıl sonra geliyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben de cumhuriyetçiyim. Fakat sen biraz boş konuşmuşsun

0|1
    0|0
  • aynı zamanda eğer padişahın erkek çocuğu olmazsa ya da ölürse padişahın kardeşine olabilecek saldırıyı engellemek. soy erkekten gelir düşüncesine sahip oldukları için eğer diyelim ki erkek olmadı padişahlık kız tarafının eline geçmesin diye yani bir bakıma kendi ailesinin içinde devam ediyor bir şekilde.

0|0
    0|0
Yükleniyor...