Mutluluğun anahtarı nerede?

Var mı şu anahtarı bulan? Nerede bana da söyleyin de bir el atacağım.😂😂

3|1
50|77

En İyi Erkek Görüşü

• Mutluluğu nereye saklamışlar?
    Yunan mitolojisinde mutluluğa dair bir hikayeye göre; Tanrılar, insanlar mutluğu arasın ve böylece kıymetli olsun diye saklamaya karar verirler.
    Biri der ki,''Göklerin en uzağına saklayalım.''
    Diğeri, ''Denizin en dibine...''
    Öbürü, ''Ormanın en kuytusuna saklayalım,'' diye belirtir.
    Sonunda biri derki, ''İçlerine saklayalım. Oraya bakmak akıllarına gelmez. ''

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 76

• Mutluluk ne göreceli bir kavramdır nede mantıksal, çünkü mantıklı olsa herkes mutluluğu mantığına göre bulmuş olur. İstenilen mutluluğa göre durum farklıdır. maddi mutluluk mu? manevi mutluluk mu? Manevi ise aşk mı? Huzur mu? işte bayların maddi, bayanların ise aşk diyeceğini düşünüyorum. Kimse kusura bakmasın fakat aşkta mutluluk sadakatle olur. Sadakat ise kesinlikle ten uyumuyla olur. Ten uyumu var ise bedenler heyecanı dışarıda aramaz, partnerim beni tatmin ediyor der ve direk onun yanında bulur kendini. Bu birliktelik ise sadakati özlemi arzuları en önemlisi aşk sevgiyi körükler.. Sonuç olarak bana göre Ten uyumu en önemli anahtardır.

0|0
    0|0
  • Mutluluk hiçbir sebepde, ya da sonuçta gizli değildir. Mutluluğun anahtarı yoktur. Ne zenginler var mutsuz, ne fakirler var mutlu. Mutluluğu arıyorsan benze vazgeç. Arama...
    Çünkü insanın dünyaya geliş amacı mutlu olmak değildir. Dünyaya geliş amacı sadece Allahın razı olduğu kul olmaktır. Gerçek mutluluk ölümden sonradır (Hakedersen)
    O zaman mutlu olmaya çalışıp mutluluğun anahtarını aramaktansa Allahın rızasını arayacağız. Muhakkak ki Alem Hep O' DUR ama görecek göz gerek...

1|0
    0|0
  • huzurda..
    huzurluysam mutluyum..

1|0
    0|0
  • küçük şeylerle mutlu olabilip gerçekçi hayaller kurabilmekte ve sabırlı olmakta.. hayal kırıklığı az olur az üzülürüz. biraz da saygı huzur ortamı olursa ohh mis :D

1|0
    0|0
  • Bu kişiden kişiye değişebilen bir şeydir. Örneğin bir insan bir fincan kahve içmekten mutluluk duyarken, bir başka insan milyonlarca dolar parasının olmasına rağmen mutlu olamamaktadır. Yani mutluluk hayattan beklentiniz ve bu beklentinin ne kadarının karşılandığıyla ilgilidir. Eğer beklentilerinizin karşılanması çok güç ise, bazı beklentilerinizi değiştirme yoluna da gidebilirsiniz. Ve her şeyden önce mutlu olmayı istemeli ve hak etmelisiniz.

0|0
    0|0
  • Koltuğun altında.

0|1
    0|0
  • İnsanların kalbinde. Fakat çoğu kişi görmezden geliyor.

1|0
    0|0
  • paspasın altına koymuştum yok bulamıyorum kafayıyıcem nerde bu sen mı sakladın yoksa ne olur soyle

0|0
    0|0
  • Açtım kapıyı baktım kimse yok

1|0
    0|0
  • Secde de bacım secde...

1|0
    0|0
  • Bulaşık makinesinde değil

0|0
    0|0
  • elimde desem yalan olur o anahtar kimsenin bilmedigi bir yerde saklanıyor bence :) kimse acamasın o kapıyı diye

0|0
    0|0
  • Nereye koyduysan oradadır knk

0|0
    0|0
  • Bence mutluluğun anahtarı, sulu-tatlı-yarma bir şeftaliyi afiyetle yiyip üstüne bir keyif sıgarası yakmaktır

0|0
    0|0
  • eskıden kalpler tek kısılıktı sımdı butıkotel o yuzden ne anahtara gerek var ne kapıya. giren cıkan bellı degıl

0|0
    0|0
  • Denize atmış şerefsizler

0|0
    0|0
  • Sevdiğin kişide

0|0
    0|0
  • Anahtarı yok

0|0
    0|0
  • Mutluluk.. Huzur..
    Kelebeklere ve Sabun köpüklerine sorman gerek bu soruyu..

0|0
    0|0
  • Mutluluğun anahtarı Üç maymunu oynamaktır, duymadım görmedim konuşmadım. bunu yapabiliyorsan mutlusundur yoksa bu fiiliyatlardan dolayı mutsuzlukla arkadaş olursun, asla senden uzaklaşmaz

0|0
    0|0
  • ben çaldım knka :D

0|0
    0|0
  • Donumun on tarafinda el atarsan makbule gecer

0|0
    0|0
  • Mutluluğun anahtarı hayatta hiç kimseden herhangi hiç bir beklentinin olmamasında... ve verirken karşılık vererek, karşılık beklememekte. o zaman gerçekten üzülmezsin...

0|0
    0|0
  • Kendi içinde, biz hep etrafa baktık

0|0
    0|0
  • parada

0|0
    0|0
  • Kişinin kendisindedir önce bulmalı

0|0
    0|0
  • valla bende yok

0|0
    0|0
  • Mutluluk bir yalan. Kanmayın. Huzurun peşinde olun

0|0
    0|0
  • Sevgilinin sıcak gülüşünde...

0|0
    0|0
  • Buldum kaybettim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 49

• Mutluluk kişinin bakış açısındadır...

1|0
    0|0
  • Mutluluğun anahtarı aslında biziz..

Mutlu ya da mutsuz olmak bizim elimizde, mutlu olmak icin illa her seyimizin 4/4 lük olması gerekmiyor. Kendinizi inceleyin, hayatinızı sebepsiz sorgulayın bu süreçte kendinizi buldugunuz zaman hayatın size verilmis en büyük armaģan olduğunu göreceksiniz.

0|0
    0|0
  • Bence sadece sevgide. severken sevilmekte. sevildiğinde sevmekte. gerisi boş

1|0
    0|0
  • Mutluluğun anahtarı başarıdadir. Bir insan başarısız olduktan sonra yaşasa ne olur? Yaşamasa ne olur?

1|0
    0|0
  • İnsan hep neden mutluluğu başka kişilerde veya nesnelerde arar ki
    Mutluluğun aslı insanın içinde diye düşünüyorum ben pozitif enerji lazım önce insanın kendini keşfedip güzelliklerini görmesi lazım sonrası zaten mutluluk. Başka şeyler girince araya olan tek şey huzursuzluk !

0|0
    0|0
  • An'da saklı! An'da kalmayı başarırsan bulursun belki mutluluğun anahtarını.. 😄

1|0
    0|0
  • Hadi anahtarı bulduk diyelim mutluluk nerede saklı kapının ardında mı kutunun içinde mi nerede?

0|0
    0|0
  • bulan bana da haber verebilir mi 😄

1|0
    0|0
  • Hem mantığına hem kalbine hitap eden işler yapmakta

1|0
    0|0
  • Ben çaldıö ve denize furlattım

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Aşkta :)

0|0
    0|0
  • Neye anlam bictiysen senin icin onemli neyse anahtarda orada

2|0
    0|0
  • Mutluluk, yasadigin iyi veya kötü olaylara karsi gösterdiğin tavirdadir.. Yani davranisindadir, sahip olduklarinda değil.

1|0
    0|0
  • Yaradanda ibadette namazda Kur-an da

0|0
    0|0
  • Anahtarcida

0|0
    0|0
  • Positif düsünce

0|0
    0|0
  • Mutluluk sanırım akışa kapılıp düşünmemekte

0|0
    0|0
  • paspasın altında :D

0|0
    0|0
  • Beyninde

0|0
    0|0
  • Ali harikalar diyarında

0|0
    0|0
  • Bulamadım ki hep anlık mutluluklarım oldu sonra bitti 😕

0|0
    0|0
  • 51. bölgede kimse bulamıyor :D araştırıyorlar formülünü oda yok

0|0
    0|0
  • Aşkta

0|0
    0|0
  • Buldum, ama şu an yok

0|0
    0|0
  • Mutluluk bir kapı değil olsa bile kapinin ardında uçurum var

0|0
    0|0
  • Gereksiz insanlardan kurtulma ve elimizdekinin değerini bilme.

0|0
    0|0
  • Kimseyi takmamak gamsiz olmak sadece kendin için yasamak gezip tozmak para yemek

0|0
    0|0
  • Cebimde

0|0
    0|0
  • Nereye koyduysan oradadır.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    19
Yükleniyor...