Din hakkında sorum var?

Arkadaşlar, düşünün şimdi biri çıkıp Hz. Muhammed (s. a. v) gibi ben peygamberim din iletmek için geldim felan dese ne yapacaz? Yeterli delilleri gösterse felan İslamiyetten vazmı geçecez? Madem vazgeçmeyecez o dönemin hristiyanlarını yahudilerini sorgulamamalıyız netice de bir insanın dininden kopması zor birşey. Biz elhamdülillah Müslümanız diyoruz ama hristiyanlar bizden daha çok Müslümanlık yapıyorlar. Çoğu kişi ne namaz kılıyor ne bir ibadet yapıyor, ne düşünüyorsunuz bu yeni din hakkında?

0|1
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğru yoldasın devam et sorgulamaya. şu an öyle biri çıksaydı muhtemelen ya hapise ya tımarhaneye gönderilirdi. O dönemler peygamber yapmışlar

0|2
    0|0
    • 1ay

O dönemler sevgili peygamberimiz de çok eziyetler çekti ama şahsen şu an öyle birşey olsa ben inanmam madem ben inanmıyorum o dönemin yahudileri hristiyanları nasıl inansın

• zaten ortada köklü bir değişim yok eskisi gibi günahlar yine günah sevaplar yine sevap sonuçta Allah katında tek din İslamdır

0|0
    0|0
    • 1ay

İslamdır diyorsun eyvallah. Peki benim sorum şu, nereden biliyoruz belki başka bir din daha gelecek?

• 1ay

Tevrat ve İncil zamanla değiştiği için yeni din geldi, belki Kur'an da haberimiz olmadan değişiyor sanki okuyoruz

• 1ay

Değişmeyecektir Kur'an bizzat Allah'ın koruması altındadır son kitap olduğu için değişmesine müsade edilemez mealleri farklı olabilir ama orjinal hali hep aynıdır

• Bu 4000 yıllık masallara inanmamak gerek.
    Dinler insan ürünüdür.
    cf.kizlarsoruyor.com/.../coverd.jpg?125

0|1
    0|0
Yükleniyor...