Sosyal fobi bir insanda neden ortaya çıkar?

Sosyal fobiye yol açan nedenler nelerdir sizce?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlarla iletişimini koparmak. Yani kendini, yalnızlığa alıştırmak. Hep evde olursan, insanlarla konuşmayı unutursun. Garipsersin bir ortama girdiğinde. Ama hep farklı farklı kişilerle iletişim halindeysen, işin gereği falan, daha rahatsındır o zaman...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 1.5 Yıldır arkadaşım yok, sosyal medya hesabım yok, sevgilim yok,4 ay bpyunca evden bakkala bile çıkmadığımı bilirim.. Şimdi yavaş yavaş bunu düzeltmeye çalışıyorum ama ben insanlarla çok fazla içli dışlı olamıyorum yapısal bişey bu ve herkesin böyle kendi kendine kalması lazım benim 1.5 yılda düşüncelerim çok değişti

1|0
    0|0
    • 1ay

ben de insanlarla zor samimi oluyorum meraba meraba dan öteye gitmiyo bazen kalabalık ortamlarda da hiç sesimi çıkartamam çoğu zaman düzeltmeye çalışsam da beceremedim en son psikoloğa gitmeye karar verdim

Erkekler Ne Diyor 13

• Yalnızlıktan...

1|0
    0|0
  • aile, arkadaş ortamı, dışlanma, hor görülme

2|0
    0|0
  • Psikolojisi bozulduğunda ortaya çikar

1|0
    0|0
  • Sosyal fobin olduğunu nereden biliyorsun bu bir rahatsızlıgin adi ve tanısı koyuldu mu?

1|0
    0|0
    • 1ay

belirtileri var yani önceden de düşünüyodum öyle olduğumu

• 1ay

Olur olur kormaaaa iyi aksamlar

• 1ay

iyi akşamlar

• Küçüklük travmaları

1|0
    0|0
  • merak ettim neden

1|0
    0|0
  • Genellikle aile ve kendine olan özgüvenin. Aynı sorun bende de var.

1|0
    0|0
  • sürekli evde takılmak

1|0
    0|0
  • Yetiştirilme tarzı

1|0
    0|0
  • Toplumsal baskı dan zihin bir süre sonra içe kapanır kendini aciz hissedrsin bir anda ne konuşacağını bilmessin çünkü senin zihnini oyalıyan bir olay vardırdır bu da sana bir savunma mekanizması şeklinde döner.

0|0
    0|0
  • eziklikten

0|0
    0|0
  • Çocukken aile tarafından çok kurallı , sert , eleştirel yetiştirmesi ve ayrıca hakaret edip aşağılamaları gibi durumlardan ortaya çıkar

1|0
    0|0
  • Aile , Çevre.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bilinçaltını eşeleyen derin bir sorun olmalı.

1|0
    0|0
  • evde çok kalmadan bence 😂 ben yendim

1|0
    0|0
  • Dayak

1|0
    0|0
    • 1ay

Aslinda guzel bisey bu yalnizlik en guzel seydir hayattaki kimse kiymetini bilemez bu duygunun ozgur olmanin kafa dinlemenin yapmaciklik yapmak zorunda olmayisin kendini sevdirme ihtiyaci duymamanin seytan insanlardan uzakta olusun hak ettigin degeri almayip fazla deger vermekten uzakta olmak... bide sosyalligin yararini say

Yükleniyor...