İnanmıyorum saygı duyuyorum hatamı yapıyorum?

Merhaba, öncelikde ateist bir kişiyim inancım yok, lakin bugün arkadaş ortamında bir arkadaşımızı beklerken geldi "selamünlaleyküm" diyerek bizi selamladı, bende karşılık olarak "aleykümselam" dedim, bana hemen sen sırf farklı olayım diye ateistim havasında takılıyorsun dedi ve şok oldum, inanmıyor olabilirim, ama senin inancına göre ! sana saygı duyarak, selamladıysam hemen neden beni iğneleyici laflar kullanıyorsun be adam? ben tanrılara inanmayabilirim ama senin inancına saygım var dediğimdede sen tanrıya inanırsın biz allaha diye bidaha laf sokmaya kalktı, onun orada düşük iq seviyesinde olduğuna kanaat getirdim ve görüşmeyi düşünmüyorum onunla bidaha, diğer kitapları allah indirmedimi? onlarda kendine tanrı dememişmi, onlarda hak dini değilmidir? ha tanrı, ha allah sonuçta aynı yaratıcıdan bahsetmiyormuyuz dediğimdede salak salak cümleler kullandı bana, hayır selamünaleyküm dediğinde saygısızca "ve aleyna tilki" desem dahamı hoşuna gidicekti merak ediyorum, terbiyesizlikmi yapalım, saygısızmı olalım inananada? zaten tüm sorunumuz saygısızlık değilmi? farklı görüşlerde olsakta aynı ortak noktada buluşamamızdan değilmidir bütün bu olanlar? hatamı ediyorum?

Güncellemeler:
beyni olmayan, idrak yollarında sorun olan, kendini komik duruma düşürecek olanlar şimdiden gelmesin

0|0
34

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...