Türk kadınları toplumda hak ettiği yerde mi?

Türk kadınları seçme ve seçilme gibi hakları dünyadaki diğer milletten olan kadınlardan önce almasına rağmen neden toplumda diğer kadınlardan az değer görmektedir?
#OdtüSoruyor

0|2
1|25

En İyi Erkek Görüşü

• toplum bozuk olduğu için her gün karısını döven işkence eden sort giydigi icin tekmelenenler ya da tecavüze uğrayan bir sürü kadın görüyoruz bu da toplumun cahilliginden kaynaklanıyor her kim bu devirde kadına hakkettiği değer genel olarak veriliyor desede öyle değil egoist bencil insanlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• En baş etken tabiki bu cografyaya müslümanlar hakim olduğu için. Kadının her meslegi yapmasi islama uygun değildir dolayisiyla dini yönden ötürü gelisen bir zihniyet daha sonrasinda kadinlarin koca bulup hayatini kurtarma calisma gereksinimi duymamasiylada birlikte güçlenmiş bir kültürel etnik. Dolayısıyla kadinlarin calisma hayatlari bir siyasetden vb mesleklerden uzak. Zihniyetten ötürü tamamen. Böyle gelmiş ama böyle gitmez çünkü bizler kültürünü koruyan bireyler değiliz. Bizde batının pesine gidip kültürümüzden uzaklasicagiz. Sunu da eklemek isterim kadin ve erkek eşittir fakat ayni değildir. Kadinin yaptigini erkek yapmiyor diye ne kadın üstün olur nede erkegin yaptigini kadin yapmiyor diye erkek üstün olur. Örnek vericek olursak kuşlar ucabilme yetenegine sahip ama bizler sahip değiliz bu kuşların bizden üstün oldugunu mu gösterir? Hayir. Kadinin yapacağı isler baskadir daha iyi yaptığı isler başkadır erkeginki baska. ( herkezin istedigini yapmasi konusunda özgürlüğü savundugumu belirtmek isterim) ama gercekler bunlar

0|0
    0|0
  • 1|2
    0|0
  • Evet, ne yazık ki erkekler yapıyor her şeyi. Cumhurbaşkanı erkek, başbakan erkek. Yani ülkeyi yönetme işi, siyaset gibi durumlar da çoğu erkek. Milletvekili kadınlar var tabii. Polisler genelde erkek... Erkek döngüsü var Türkiye'de yani... O yüzden daha üstünmüşüz gibi oluyor da, siz bizi doğuransınız. Sizden üstün değiliz.

0|0
    0|0
  • Kadının toplumdaki yeri ile ilgili birkaç örnek soru sizler için getirdim... Son 10 dkk içinde sorulmuş... Buna göre günde kaç kadın benzer sorular soruyor hesaplayabilirsiniz... www.kizlarsoruyor.com/.../q5911973-seksi-kocayi-nerede-bulabilirim www.kizlarsoruyor.com/.../q5911380-kuzenim-evli-birinden-hamile www.kizlarsoruyor.com/.../q5911912-cok-fazla-cinsel-istek-duyuyorum-yasim-daha-genc-evlenemem-zina

0|0
    0|0
  • Tepkili olmayı öğrenemedikleri için.

0|0
    0|0
  • Diğer kadınlar nasıl değer görüyormuş onu bir açıklayın önce. Sonra oturup tartışalım.

0|0
    0|0
  • Ben niye gerçek hayatta rastlayamıyorum acep :D eskidendi o işler

0|0
    0|0
  • O eskidendi. Günümüzde tecavüz bile olağan birşey haline geldi, para cesasıyla hapisten kurtuluyor tecavüzcüler. Bir takım siyasi kişilerin de kadınlar hakkında ezici sözler mevcut. Kadın öyle giyinemez şunu yapama bunu yapamaz... Günümüzde kadının toplumda zerre öneminin olmadığını düşünüyorum maalesef. Yazık.

0|0
    0|0
  • kölelik. Osmanlıdan beri kadın köle gibidir. 600 yil köle kalmış canlıyı 100 yılda özgürleştiremezsin.

0|0
    0|0
  • Son yıllarda kadınlara çalışma alanlarının açılması para kazanma sosyal her alanda paranın verdiği cesaretle bulunmaları güçlerini pekiştirmek yerine o güçleri artık erkekte kim bende ayağının üzerinde durabiliyorum sòylemine döndü bu da şiddet e bosanmalara yol açtı.. fazlasıyla hak ettikleri haklarını yanlış kullanarak kendilerini dar alana doğru itiyorlar.. EYİTİM ŞART.. toplum olarak sosyal eğitimi zayıf

0|0
    0|0
  • ödev yapmak için sorulmuş soru gibi duruyor o yüzden dikkate alıp cevaplamayacağım bile

bir insana o hakkın verilmesi o insanın o hakka sahip olabilecek bilinçte olduğunu göstermez

0|0
    0|0
  • Kendiniz ezilmeyi çok seviyorsunuz ondandır :D ezenlerde malum yobaz kesim işte.

1|0
    0|0
  • ne yazık ki islamıyetın payı buyuk bu konuda bakınız diger müslüman kadınlarıda öyle islamıyet kadının kısıtlıyor
    -ben burada dini kötülemiyorum sadece gerçegi söylüyorum

0|0
    0|0
  • hakları olmayan hakları malesef edinmiş oldukları için..

0|0
    0|1
  • ego hava kapris kıskanclık ne ararsan var

0|0
    0|0
  • Sence neden? İlk sen söyle

0|0
    0|0
  • Türk kadınlarının kendilerini bir halt sandıklarından. Değerlerinden fazla şey istiyorlar. Rus kadınları bile o güzellikle bize talip olurken Türk kızları bu çirkinlikle fransız erkeği diye çırpındıklarından değer göremiyorlar. Tüm sebebi bu.

0|0
    1|1
  • Türk toplumunun değerleri zamanla araplaştığı için.

1|0
    0|0
  • Kadınlarımız değerini bilmedği için.

0|0
    0|0
  • Cehalet

0|0
    0|0
  • Az falan gormuyor gayet iyi goruyor degeri

0|0
    0|0
  • Bence daha iyisini hakediyor siz bayanlar

0|0
    0|0
  • İslamiyet askısından.

0|0
    0|0
  • Din kisvesi yüzünden. Diğer milletlerden önce haklar tanındı evet ama Atatürk yerleştirememiş bunu bağnaz halkımıza maalesef.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kadinin kendini degersiz gormesi en basta ki sorun bence. Ayrica devletimizin kadini ikinci plana atmasi ve bunun gazina gelen adam olamamis erkek vatandaslarimiz.

0|0
    0|0
    • 5gün

aynen öyle.. ataerkil toplum olması.. hadi bunu geçtim burada ki kadınların yorumları da ataerkil yapıyı o kadar kabullenmişler ki bu daha kötü

Yükleniyor...