Muslumanlar ulkeler neden fakir ve cahil?

Kullandigimiz telefondan izledigimiz televizyona hatta kullandigimiz kaleme ictigimiz aspirine kadar nerdeyse her sey yabancilarin yapımı. Musluman ulkeler neden fakir ve cahil bu kadar? 21. Yuzyilda hocalar televizyona cikmis kizlar okuyabilir mi kadinlar calisabilir mi bunlari tartisiyor. Kadinlari hep kisitlama sosyal hayattan uzaklastirma istegi var. Biz kadinlar ozellikle kendimizi her alanda gelistirmeli erkeklere boyun egmemeliyiz.

0|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de vur dediğinde öldürme vardır bakış açısı değiştirme yoktur veya çok geç değişir daha düne kadar başörtü tartışılıyordu milletin giyim tarzı bizi ilgilendirmez ben zamanında lisede okurken çok arkadaşım saçları uzun diye okuldan kovuldu dayak yedi ve okulu bile terk edenler oldu insanları dış görünüşlerinden yargılayanlar mı dersin inatla doğruyu görmemekte inat eden insanlar mı dersin neler neler
    Neden ülkede fakir çok açık bir uçurum var zengin çok kazanır fakir az ortası bile değil asgari ücrete bak millet vekili maaşına bak aynı olacak demiyor ama uçurum farkını görün diye diyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Turk markalarına yardımcı oluyormusunuz pekı? mıllıyetcı olsanız onlarda gelısır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Selam akıl küpü
    Çünkü Müslüman ülkeler dediğin ülkeler yarım yamalak Müslüman.

Yarım doktor candan yarım imam karıdan eder derler..
    Yarım din de böyle yapar adamı.. Müslümanlığı yaşayan devlet yok. Sadece etiket var.. Kadınlar kendisini geliştirsin diyorsun, nasıl daha seksi tavşan gibi oluruz diye geliştiriyorlar kendilerini

Sorun Müslümanlıkta değil, Müslüman görünmekte.

1|0
    0|2
    • 1ay

Gordugumu soyledim akil kupuyum demedim ki kibarca aciklama yapabilirdiniz. Tam muslumanlik nasil oluyo peki ornek var mi?

• 1ay

Asr-ı saadet kardeş

• çünkü eğitimsizler.
    eğitimi kuran okumak sanıyorlar.
    dünyanın gerisinden geliyorlar, bu da onların sürekli sömürge kalmalarına neden olacaktır.
    petrolden başka neleri var ki? hiçbir şey.
    bir gün petrol bitti mi, afrikalılardan farkları kalmayacak toplum örneği.
    bizim gidişatımız da o yönde...
    okullardaki eğitim her geçen yıl daha da kalitesizleştiriliyor bilinçli olarak. sürekli sistemi değiştiriyorlar, sürekli müfredatı değiştiriyorlar vs. vs..
    kim kaliteli eğitim alabiliyor bizim ülkemizde? zengin çocukları.
    kim bunlar?
    iş adamları, holdingçiler, yandaş komisyoncular ve siyasiler.
    sonuç olarak ne çıkıyor peki?
    bizim çocuklar yurtdışında özel okullarda okusun büyüsün adam olsun, sonra bu cahilleştirilmiş halk'ı yönetsin idare etsin, üzerinden para kazansın.
    bizimkilerde köprü makarna kömür başörtüsü atatürk şehit vatan toprak millet diye kendini avutsun dursun.

0|0
    0|0
  • Her şeyi metafizik güçlere aksettiren bir din ve o ülke gelişemez.
    Din, bilimle çelişir. Dİn stabildir, değişmez. Bilim zamanla değişir. Ve bilim somut bir şekilde açıklar, tanrı yaptı deyip kaçamak cevaplar vermez.
    Müslüman ülkeler ise hala kadın, oruç hakkında saçma saçma sorularla ilgileniyorlar.

Gerçek İslam bu değil!!! :D Ulan herkes yanlış tek siz mi doğrusunuz? islam ile bir ülke anca rüyanızda gelişir.

İslam'ın gerçekte nasıl bir din olduğunu anlamanın en iyi yolu Muhammed ve 4 halife dönemine bakmak gerekir.

İslam'ın en çok kan ve gözyaşı döktüğü, en çok korku ve tehdit saldığı, en çok kellenin koparıldığı, cariyeliğin, köleliğin, ganimetin (talan ve yağmanın) en çok yapıldığı, cizyenin (haracın) en çok toplandığı dönem Muhammed ve 4 halife devridir.

0|0
    0|1
  • Çok şikayet ciysen bas git o ozendigin ülkelere birde tarihi iyi araştır o ozendigin ulkeler hala gotu yıkayamıyor

0|0
    1|0
  • Başlarındaki devlet adamları emirler, padışahlar, bilmem kimler, ossuruktan tayyareler devletin varlığını , gelirini kendi zıkkımlandığı için... Eğitime öğretime kendi insanına pay bırakmıyor... Devletin sırtında krallar gibi yaşıyor... İtini, köpeğini, akrabasını, sülalesini, aşiretini besliyorlar... Halk fakir... Yoksul... Perişan... Bütün Müslüman ülkeler böyle...

0|0
    0|0
  • bilimden uzaklar

0|0
    0|0
  • avrupa da ortaçağda böyleydi. din ile yönetilen toplumlar geri kalmaya mahkumdur. bunda dinin bir suçu yoktur. bir toplumda din kuralları geçerli ise o toplumda yönetenlere karşı yapılacak bir eleştiri, zulme karşı yapılacak bir hareket, allaha başkaldırı olarak hemen bastırılır. böylelikle geri kalma ve yozlaşma kaçınılmaz olur. dinin insanların vicdanında kalıp sosyal hayata müdahale etmemesi gerekir. öbür türlü gelişmenin imkanı yok.

0|0
    0|0
  • Senin yüzünden

0|0
    0|0
  • doğru diyosun

0|0
    0|0
  • bu durum dinimizden değil kendimizden kaynaklı. hemen müslümanlığımızı ön plana koymayın. Kuran da tembel olun, bilimle uğraşmayın mı yazıyor sanki?

0|0
    0|0
    • 1ay

Neden tum muslumanlar oyle o zaman?

• 1ay

Biliyorum

• 1ay

biliyorsan daha niye soruyosun anlamadım. neyse boşver

• Bir tanrı düşün, hitap ettiği kesim aptallar ve fakirlerden oluşuyor :D

0|1
    0|0
  • Sürekli bir ic savas etnik köken ırk mezhep çatışması çıkarılıp ilerlemelerine müsade edilmediği için

0|0
    0|0
  • nerden nereye bagladın, iste bunun icin

0|1
    0|0
  • dubayiyi bir gez bakalım :)

0|0
    0|1
  • hep amerikan oyunu

0|0
    0|0
  • Eğitimmn şartt.

0|0
    0|0
  • Müslümana ilk okuması emredilmiş.

0|0
    0|0
  • malesef bir cogunun kurulusu kukla devlet olarak kuruldular türkiye haric (iranda bir zamanlar kuklaydı) hepsının basına sahte krallar geçırıldı sözde demokrası verildi halbukı ellerındekı bir lokma ekmeği bile aldı batılılar.. bızım garip muslumanlarda hala onlara yarancaz dıye ugrassın..

0|0
    0|0
  • çünkü islamı insaniarın gönlünden atamadılar çareyi islamı yanlış anlatmakta cahil bırakmakta buldular

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah oku ! diyor emrediyor insan kendini geliştirebilir.. acizlikten tembellikten korkakliktan Allaha siginiriz.. insana ancak çalıştığının karşılığı vardir diyor! eger kirani acip okusaydik hepimiz böyle olmazdı! !

0|0
    0|0
Yükleniyor...