Sizden 5-10 yaş genç olanların size abi/abla diye hitap etmesi hoşunuza gidiyor mu?

Benim şahsen gitmiyor, kendimi yaşlanmış hissediyorum öyle dediklerinde.
Bu yüzden ismimle bile çağırsalar sıkıntı etmem :)
bizim kültür Amerikadaki gibi de değil ki bay/bayan bilmem ne diye hitap edilsin. ataerkil toplumda yaşı kaç olursa olsun isimle hitap etmek zor sanırım.

• Abi/abla denmesi hoşuma gider.
    70% (14)67% (8)69% (22)Oy Ver
  • Abi/abla denmesi hoşuma GİTMİYOR.
    30% (6)33% (4)31% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Daha 21 oldugum için, çocuklar disinda birinin abla dedigini duymadim halen.
    Ama çok kotu birsey oldugunu dusunmuyorum. Rahatsiz olmam sanirim.
    Aileler kisilere farkli yöreler ve degerler verir. Abi/abla dememek saygisizliktir demiyorum, ya da kesinlikle her buyugune soylenmeli diye dusunmuyorum. Sadece ailenin ve yasadigin toplumun sana verdigi bir deger, bir aliskanlik.
    Hosuna gitmiyorsa, kisiden isminle hitap etmesini rica et. Tercih ona kalmis sonra.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sanalda denemsine karşıyım reelde bozulsamda kaldırabiliirmde bunu sanal adı üstünde ya neden karşısındakine saygı babındada olsa derlerki bunu sevmiyrum yaşlanmak olgunluk farklı yaşa göre yaşında olmak yaşı dışında hissetmek farklıdır kimisi çok acı çeker çocukken olgunlaştrmaya zorlar hayat büyüdüğünde çocukalşır (benim gibi) kimiside herşeyi hayatı yerinde yaşar onlar için normaldir ama bana göre değil işte

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Valla çok sıkıntı olmaz benim için. Ablada diyebilirler ismimlede seslenebilirler. Bu kişilerin genel tercihi diyelim.

0|1
    0|0
  • Benim gitmezdi açıkçası. Ben kendi abla abimden baska birine niye abla abi diyeyimki? Bu bana sacma ve yersiz geliyo illa saygi gostericeksek birsuru yolu var. kendimden 10 yas büyük olan şahsa ismiyle hitap ettigimde karşımdaki asıldığımı filan düşünmese sorun yok.

0|1
    0|0
  • Benden küçükler bana abla diyince hoşuma bile gidiyor

0|1
    0|0
  • problem değil. ben de 5-10 yaş büyük akrabalarıma abi abla derim

0|1
    0|0
  • Ben kendimden büyüklere de ismiyle hitap ediyorum, o yüzden bana da denmesi hoşuma gitmiyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Erkekse gidiyor da, kız oldu mu tüylerim diken diken oluyor, irrite oluyorum... Abartıp bir de amca diyenler oluyor, gözüm seyiriyor o an, katil olmamak için aklıma süslü hayaller getiriyorum, Allah'ından bul evladım, sebebin ben olmayayım diye mırıldanıyorum. Demeyin lan öyle! -.-

0|1
    0|0
    • 1ay

Kanka sigara içme, alkol kullanma, hayatına karı kız sokma, otomatikman genç kalıyosun zaten başka şansın yok. :) Eyvallah.

• 1ay

o söyledikleriinin tamamını 30 yıldır yapmadım zaten nickten belli değil mi :D :D

• Abi abla bir değer verme kelimesi... Ulan gel buraya , kızzzz gel çabukkkk , diyeceğine abiiii bir gelirmisin ? Dese daha iyi... Abla şunu tutarmısın ? Dese daha iyi?

0|1
    0|0
  • Evet gidiyor. Benim de benden yaşça büyük olanlara söylemem hoşuma gidiyor

0|1
    0|0
  • Benden bilgili bir insana derim hoşuma gider

0|1
    0|0
  • Ben demiyorum ak bilader diyorum abi ne ahdjsds

0|1
    0|0
  • Küçük gösterdiğimden genelde ben onlara abi diyorum yadırgamıyorlar :)

0|1
    0|0
  • saygi duysun yine desin tabikide ama iki arada bir derede davranmasin net olsunlar

0|1
    0|0
  • 5-10 yaş bir zahmet desin de. 2-3 yaş demesin.

0|1
    0|0
  • 10 yas genc olan desin bir zahmet de 5 yas pek cok degil

0|0
    0|0
Yükleniyor...