Cuma namazına gidiyor musunuz? ve 5 vakit kılmayanlar dinden çıkma tehlikesi var biliyormusunuz?

şimdi efendim diyeceksiniz ki sen kimsin de dinden çıkmakla itham ediyorsun şöyle oluyor efendim

anlatayım yılda 2 defa bayram namazına gitmekle müslümanım denmez zaten bayram namazları da farz değil sünnettir harici yakınlaşmak için toplanılır hayırlı bir şekilde bayrama başlanılır onun için bayram namazı kılıyorum dinden çıkmadım denmez kılarsan sevabı var kılmazsan günahı yoktur yalnız 3 defa cuma namazını kaçıran kılmayan 5 vakit kılsa dahi dinden çıkmış olur ya da özrü varsa sakatlamış olur sebeb çünkü bu bir emirdir kuranda CUMA SÜRESİ VARDIR yani anladınızsa söyleyeyim müslümanım diye gezinmeyin cuma namazlarını özürsüz kılmayanlar müslümanlıkdan çıkıyor allah inancı oluyor lakin dinden çıkıyor bunu yapıyorsanız TÖVBE EDİN KELİMEİ ŞAHADET EDİN DİNİMİZE GERİ GELİN

3 DEFA TEKRARLAYIN DİNİMİZE GERİ GELDİNİZ ALLAH AFFETSİN
Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü."

Güncellemeler:
1ay Cuma namazı, şartlarını bulunduran kimselere farz-ı ayındır. Cuma namazının farziyeti Kitap, Sünnet ve icmâ-i ümmet ile sabittir. İnkârı ise küfürdür.
Dolayısıyla cumanın farz olduğunu inkar etmedikçe, Cuma kılmamayı helal kabul etmedikçe kişinin Cuma namazını bir defa veya peş peşe üç defa kılmamasıyla imanı ve dolayısıyla nikahı gitmez.
Binaenaleyh farziyeti, Kitap, Sünnet ve İcma-ı ümmet ile sabit bulunan Cuma namazını inkâr eden, hafife alan veya küçümseyerek terk eden dinden çıkar.
1ay Böyle bir kimsenin imanı gittiği için nikahı da gider.

Konuyla ilgili halk arasında böyle düşünülmesine yol açan hadis-i şerif şöyledir:

Ebû Ca’d Damrî (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Efendimiz:
“Her kim pek önemsemediği için üç cuma namazını terk ederse, ALLAH onun kalbini mühürler.”1 buyurdu. İbn-i Mace’nin Cabir b. Abdullah (R. A.) den yaptığı diğer bir rivayette:

0|0
2|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Vay mübarek kardeşim benim
    Güzel paylaşımın için teşekkür ederiz.

Yalnız kısa bir not düşmek isterim. İslam'da afaroz, dinden çıkma gibi şeyler sadece isteğe bağlı olarak, kişinin kendi istek ve iradesiyle olur.

Farz ve emirleri yerine getirmemenin vebali mutlaka vardır, ağırdır.
    Tabi bu dinden çıktığı anlamına gelmemelidir.

Cuma namazı 5 vakit namazın sultanıdır. Bu namazı özürsüz terk eden dinden çıkmaz ama Allah'ın rahmeti, nuru o kişinin üzerinde olur mu düşünmek lazım. Kalp mühürlenir hakikaten.

1|3
    0|0
    • 1ay

aynı düşüncedeyiz eklemek olursa söyle olur
      tabiki sadece namaz kılmak müslüman olduğun anlamına gelmez ve namazının da kabul olacağı anlamına da gelmez bu kuranda açık anlatılıyor
      lakin 5 vakit kılmıyorsun cumayıda kılmıyorsun senede 2 defa bayram namazını kılıyorsun ben müslümanım diyorsun aslında lafım ona yani bayram namazları farz değildir farz olan 5 vakit namaz ve cuma namazıdır cuma namazınıda kılmıyorsa insan işte dinden çıkmış demektir tabiki bu ALLAHcc sız demek değildir onun için kelimei şahadet gitirin dedim ki yanlışımız dan dönelim dedim

• 1ay

sen de mükemmele yakınsın mükemmel olan allahcc dir :D <3 arkadaşım

• 1ay

Aslanım ya, Allahım esirgesin

Kızlar Ne Diyor 1

• inanç insanın zihninde ha evet farz kılınmalı ama namazı kılanlar keşke gerçekten hikmetini anlayabilse... Nitekim önce insan kendini arındırmalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yazılanlar genel manayla doğru olabilir ama üslub ve yazım dili yanlış. Allah kelimesini yazarken küçük harf kullanmak, Allah inancın olur ama dinden çıkarsın! gibi boşlukta sallanan bir cümle yazmak. İnsanları kesin hükümlerle azarlar gibi konuşmak. Böyle bir şey yazacağına namazı anlatan güzel bir mesaj yazsan daha etkili olurdu diye düşünüyorum. Paylaştığın videoda dinden çıkmayla ilgili bir ayette göremedim. Şimdi bana cevap yazmadan önce de kendine bir sor şu yazdıklarını kendin okusan namaza başlar mıydın?

0|1
    0|0
    • 1ay

BENCE sen ve senin gibiler şu SEBEBLE insanları dinden saptırıyorsunuz harfler saygıyı vermez ya da ananın babanın yanında babacak bacak üstüne atmaman da saygılı olduğunu göstermez ben diyeceğimi söyledim anlayan anlar bunun yumuşak bir dili yoktur

• 1ay

sen okumuyorsun bence okuduğunuda anlamıyorsun ne diyeyim sana inkar demiyor önemsemeden diyor inkar eden zaten namaz kılmaz

• 1ay

Emre uymamak ve emri inkar etmek arasındaki farkı anlamıyormusun. Namaz emrine uymayan günahkardır namazı inkar eden dinden çıkar diyor. Ama sen 5 vakit kılsa dahi cuma kılmazsa dinden çıkar diyorsun. Yahu yanlış cümle kurmuşum öyle değilmiş demek bu kadar zor mu?

• gidiyorum genelde. ama gitmediğim zamanlarda oluyor. dinden çıkma olayları bence bu derece basite indirgenmemeli.. ahir zaman durumu var.. imtihan şiddeti ortada. insanlar allaha inanıp elinden geleni yapıyor.. bu zamanda namaz kılıp kebairleri işlemeynin alim seviyesinde olduğu hadislerden anlaşılıyorken bence insanları dinden çıkarmak için bahane aramamak lazım.. allah affedicidir affetmeyi sever.

0|1
    0|0
    • 1ay

sözlerin erdem dolu ben allah sız demiyorum zaten 5 vakit kılmayan cumayıda kılmıyorsa sıkıntı büyük demektir

• 1ay

İmanın Şartları:

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

5- Ahiret hayatına inanmak

6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanmak

İslamın Şartları:

1- Kelime-i Şehadet getirmek

2- Namaz kılmak

3- Oruç tutmak

4- Zekat vermek

5- Hacca gitmek

• 1ay

allahın emridir namaz bunda sıkıntı yok.. ama yerine getirilmediği zaman dinden çıkılmış mı olunur günahkar mı olunur orasını kestirmek güç.

• Deist olduğum için kafa rahat :D bu arada dininiz sizden ne kadar kolay vazgeçiyor öyle? 2 rekatın hesabı yüzünden dinden çıkılıyormuş bak sen işe :D :D

0|1
    0|0
  • Gitmiyorum

0|1
    0|0
  • Her hafta giderim bir sorun olmadığı müddetçe

0|1
    0|0
  • hacı sanal alem ateist dolu, onlarla başetmek zor onlara tebliğ yapmakda bir işe yaramıyorki.

0|2
    0|0
  • Bayram namazi sunnet degil vaciptir farza yakindir

0|1
    0|0
  • Kendinize kılıf aramayın yok önce kendini düzelt karı kıza bakma filan 3 kere cuma gitmeyen insanın cenaze namazı kılınmaz bahaneye gerek yok

0|1
    0|0
  • Yarım usta ev yıkar... Yarım hoca din yıkar... Birde daha daha beteri kafasına göre din uyduran sapıklar var... İşte onlar gerçek kütük... Cehenneme kütük olacaklar...

0|0
    0|1
    • 1ay

sen iyi okumayınca bence kütük olanlardan olabilrisin ben cuma namazının farz olduğunu ayetle açıkladım ve namaz kılmayanların dinden çıktığını kuranda söylemezse hadislerde söylüyor
      evinden müslman çıpık dinden çıkmış olarak evine gelebilirsin ya da evinden dinden çıkmış evine dindar olarak da gelebilrisin sözü kimin acaba bul söyle

• 1ay

cuma namazı 2 rekattır haklısın o zaman normal 5 vakit namazlarda sadece farzlarla sınırlıdır o zaman neden sünnet kılınıyor bunu biliyormusun?

• 1ay

Konuyla ilgili halk arasında böyle düşünülmesine yol açan hadis-i şerif şöyledir:

Ebû Ca’d Damrî (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Efendimiz:
      “Her kim pek önemsemediği için üç cuma namazını terk ederse, ALLAH onun kalbini mühürler.”1 buyurdu.

• din beni ilgilendirmez. beni böyle skik yaratan Allah denen yaratıcıya asla ibadet etmem

0|0
    0|1
    • 1ay

allah belanı veecektir emin ol

• 1ay

hastamısın :D birader sen kendi bokunla kavga ediyorsun allah allah ya :D hadi git yürü işine engelleteceksin kendini :D

• 1ay

ha sktr lan senin gibi şerefsizzler yüzünden ztn bizler bir hiç olduk. siz şükredin rabbinize ne de olsa yakışıklısınız uzunsunuz. benim gibi tipsiz kısa olun da görürüm sizi. siz kendi bokunuzu yiyin. kız skerek kendinizi adam sanın. müslümanmış ha sktr lan

• Sevdiriniz nefret ettirmeyiniz!

0|1
    0|0
    • 1ay

nefret ettirmiyorum doğruyu söylüyorum sen bu yaşa kadar sevmediysen bundan sonrada sevmezsin

• 1ay

Neyse Lekum dinikum. ...

• 1ay

elhamdülillah

• gitmiyorum kanka :(

0|1
    0|0
  • yanlış biliyosun kardeşim namaz kılmayan biri dinden çıkmaz. o kişi allaha. peygamberlere. kitaplara. meleklere. hayır ve şerrin allahtan geldiğine. ahiret hayatına gerçekten tüm kalbiyle inanıyosa dinden cıkmaz. ancak namaz borcunu öteki tarafta mutlaka öder.

0|0
    0|0
    • 1ay

İmanın Şartları:

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

İslamın Şartları:

2- Namaz kılmak

3- Oruç tutmak

4- Zekat vermek

5- Hacca gitmek

• 1ay

kendin yazmışsın işte iman ne demek? öteki tarafa imanlı bir şekilde gitmen demek yani buda demekki cezan kadar yanıcaksın ondan sonra cennete giriceksin. namaz kılmak islamın şartı :)

• İnkar etmediği sürece dinden çıkmaz.
    İmanın şartlarını hatırlayalım:
    Namaz kılmak şart değil.
    Namaz kul un allaha borcudur o dilerse affeder dilerse azap eder.

0|0
    0|0
    • 1ay

İmanın Şartları:

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

İslamın Şartları:

2- Namaz kılmak

3- Oruç tutmak

4- Zekat vermek

5- Hacca gitmek

• 1ay

İslam in şartlarından biridir
      Ama iman ın değil

• Ben hristiyanım, siz cehenneme, ben cennete gidecem.

0|1
    0|0
    • 1ay

demek sizin tanrınız çocuk doğuruyor benim ALLAHcc birdir hz. isa da onun peygamberidir inşallah gönlüne göre olur

• İslamın ve İmanın şartlarını tam olarak yerine getirseniz bile yeriniz garanti değildir. Günlük yaşamınızda insanlara kötülük yapmamak, hak yememek, iftira atmamak gibi olayın ihmal edilen ahlaki yönleri de en az onlar kadar önemlidir. Ama bazı insanlarımız ibadetleri yapınca bunlardan muaf olduklarını düşünüyorlar bu büyük yanılmadır.

0|1
    0|0
  • Evet arkadaşlar,

Başkasının karısına kızına göz koyalım,
    Erkek kız farketmez, fırsatını bulunca çocukları düzelim,
    Şort giyeni, türban takmayanı dövelim,
    Namaz kılmayanı zorla kıldıralım,
    Cumaya gitmeyenin evini yakalım,
    Çalalım, hak yiyelim, yalan atalım, aldatalım, altatılmış gibi yapalım,
    duygu sömürüsü yapalım,

Ama Cumaya da gidelim.
    Cumaya gitmiyorsanız, ne kadar iyi insan olsanız bile hiç bir önemi yoktur,
    Cumaya gidiyorsanız, ne yaparsanzı yapın, zararı yoktur.
    Hadi hep birlikte Cumaya.

0|2
    0|0
    • 1ay

o anlattıkların müsülman değil insandır sen insanların hallerini anlatıyorsun o dediğini her insan yapar ya da yapmaz ayrıca allah cc korkusu olan allah cc yü seven ne yapılacağını çok iyi bilir şimdi örnekle sen sanırım müslüman değilsin dinsiz olduğunu sanıyorum bu sözlerinle ateist değilsindir sanırım ya da olabilrisin örnek liyeyim
      evlisin kızın ve oğlun var ailen var ve evinin yanına kerhane açıldı kadınlar uygunsuz şekilde sokağa çıkıyor sen o kerhaneyi evinin yanında istermisin izin veririmisin vermezsen hani sen insandın verirsen insansın lakin çocukalrının ahlakı değşiyor düşün cevap ver bakalım

• 1ay

kimin misyoneriyim sen kimin misyonerisin ben allahcc diyorum sen kimsin burada gizliden cinsellik soruyor kendini tatmin ediyorsun bende burada cinsellik sormuyor kalbi canlandırmaya çalışıyroum gerisi allah cc ye kalmış

• 1ay

asıl problem kendini ni şey san an zaten. bu forum sanki din konularının tartışıldığı bir yere benze, iyor. bir de neden gizli yim bir
      iyon mu? beni bu yazdıklarım için öldürecek çok fazla din insanı var ondan. saygı yok başkasına, ben cinsellik de sorarım cinsellik, de cevapları , kime ne, sana ne.

Yükleniyor...