Cuma namazına gidiyor musunuz? ve 5 vakit kılmayanlar dinden çıkma tehlikesi var biliyormusunuz?

şimdi efendim diyeceksiniz ki sen kimsin de dinden çıkmakla itham ediyorsun şöyle oluyor efendim

anlatayım yılda 2 defa bayram namazına gitmekle müslümanım denmez zaten bayram namazları da farz değil sünnettir harici yakınlaşmak için toplanılır hayırlı bir şekilde bayrama başlanılır onun için bayram namazı kılıyorum dinden çıkmadım denmez kılarsan sevabı var kılmazsan günahı yoktur yalnız 3 defa cuma namazını kaçıran kılmayan 5 vakit kılsa dahi dinden çıkmış olur ya da özrü varsa sakatlamış olur sebeb çünkü bu bir emirdir kuranda CUMA SÜRESİ VARDIR yani anladınızsa söyleyeyim müslümanım diye gezinmeyin cuma namazlarını özürsüz kılmayanlar müslümanlıkdan çıkıyor allah inancı oluyor lakin dinden çıkıyor bunu yapıyorsanız TÖVBE EDİN KELİMEİ ŞAHADET EDİN DİNİMİZE GERİ GELİN

3 DEFA TEKRARLAYIN DİNİMİZE GERİ GELDİNİZ ALLAH AFFETSİN
Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü."

Güncellemeler:
Cuma namazı, şartlarını bulunduran kimselere farz-ı ayındır. Cuma namazının farziyeti Kitap, Sünnet ve icmâ-i ümmet ile sabittir. İnkârı ise küfürdür.
Dolayısıyla cumanın farz olduğunu inkar etmedikçe, Cuma kılmamayı helal kabul etmedikçe kişinin Cuma namazını bir defa veya peş peşe üç defa kılmamasıyla imanı ve dolayısıyla nikahı gitmez.
Binaenaleyh farziyeti, Kitap, Sünnet ve İcma-ı ümmet ile sabit bulunan Cuma namazını inkâr eden, hafife alan veya küçümseyerek terk eden dinden çıkar.
Böyle bir kimsenin imanı gittiği için nikahı da gider.

Konuyla ilgili halk arasında böyle düşünülmesine yol açan hadis-i şerif şöyledir:

Ebû Ca’d Damrî (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Efendimiz:
“Her kim pek önemsemediği için üç cuma namazını terk ederse, ALLAH onun kalbini mühürler.”1 buyurdu. İbn-i Mace’nin Cabir b. Abdullah (R. A.) den yaptığı diğer bir rivayette:

0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 17

Yükleniyor...