Hiç dünyanın sadece sizin için var olduğunu düşündünüz mü?

Bugün akıma geldi ve çok kötü hissettim kendimi. Belki de dünya yoktur, insanlar yoktur. Diğer insanlar sadece benim için mevcut. Bazı ihtiyaçlarımı gidermem için, yalnız kalmamam için varlar. Annemle babam bile sadece benim doğmam, büyümem için var. Neden ben benim? Demek ki sadece ben varım, ben gerçeğim. Siz de böyle düşündünüz mü hiç? Gerçi siz var mısınız pek emin değilim şimdi? :D İçimi garip bir korku bürüdü düşünürken.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• dünya zaten benim oyunbahçem sadece oyun oynamama karışanlar çok bir gün ölürsün gömerler arkandan birkac gün överler sonra malını mülkünü bölerler yetmezse soyuna sopuna söverler

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu şekilde söylediğim için üzgünüm ama çok bencilce geliyor kuşağa. Tamam herkes önce kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamaya çalışır da, ihtiyaç ve istek sahibi olmak bile ne kadar zayıf olduğumuzun ispatı, hatta dünyada bu kadar çok insan varken ve her biri milyonlarca farklı şey yapıyorken, kendimi gereksiz ve işe yaramaz hissederim, gerçekliği bir tek kendi gözünle göreceksin mecburen, başkasının gözünden göremezsin onun yerine onun deneyimlerini yaşayamazsın da, bu da bir zayıflık.. Belki başka insanların sorunlarıyla dertleriyle ilgilenip çözüm bulmaya çalışsan, herhangi birinin, bir şekilde, onların hayatının istek ve hayallerinin de en az seninkiler kadar değerli ve önemli olduğunu hissedersin, tek fark senin tek bir bedenin ve ruhun var ve bir tek onun üzerinde kontrol ve sorumluluk sahibisin o kadar, başka bir bedende başka birisi olarak dünyaya gelmiş olsaydın belki hayatın farklı olurdu, ve dünyada bizden önce yaşamış yığınla şey başarmış bir sürü insan vardı, onların gözüyle tanıyamıycaz hayatı ve biz ölüp gittikten sonra da belki yüzyıllarca bir sürü insan farklı şeyler yapacak, göremeyeceğimiz şehirler, diller, kültürler, alışkanlıklar ve teknolojiler olacak, ufacık bir kesit tadıyoruz dünyadan, tamamının nasıl olduğunu Allah bilir, bir tek o tepeden herşeyi olduğu gibi bütünüyle görebilir, seni yaratıp yaşatan da, bu ihtiyaçları verip onları gidermeni sağlayan da odur..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer yalnızca senin için var olsaydı o zaman bütün her şey istediğin doğrultuda gider ve mutlu olurdun. Bu herkes için bu şekilde olmalıydı. Misal dünyanın öte tarafında olmuş bir cinayet diyelim, seninle ne ilgisi var. Demekki yalnızca sana özel değil. Azıcık mantıklı düşününce zaten anlık bir yanılsama olduğunu göreceksin

0|0
    0|0
    • 1ay

onu da düşündüm tabi. ama mesela o cinayeti ben duyunca bir şekilde etkilenirim, psikolojim bozula bilir falan. yani yine bana özel ola bilir :)

• 1ay

ahah neyse kafanı karıştırmayayım :D

• 1ay

☺️👍 sana kolay gele

• insan oglu birbiri icin yaratilmistir soyle anlatmak gerekir dunyada tek bir insan dunyada 1 gun bile yasayamaz cunku yaratilis tek bir kisi icin kurulmadi milyanlarca ton insan icin kurulmustur bu yuzden teknoliji eskisine gore iki kat daha gelismis

0|0
    0|0
  • sen kimsin sadece senin için var olsun bir insan. bu kdar büyütmeyin kendinizi yahu... o yüzden mutlu olamıyorsunuz...

0|0
    0|0
  • düşünmedim

0|0
    0|0
  • Hiçlik dünyasına hoşgeldin

0|0
    0|0
  • hayır cunku ben tek yaşamıyorum ama her ınsana oyle gelır :D

0|0
    0|0
  • herkes düşünmüştür bunu ozellikle çocukken

0|0
    0|0
  • çok aşırı psikolojik sorunların var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Allah (c. c) peygamber efendimiz (s. a. v) e "Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım."buyurmuştur. Senin böyle düşünmen neden geliyor bir düşün bence...

0|0
    0|0
  • Asjdlald küçükken öyle sanıyodum herkes benim için yaratılmış vs

0|0
    0|0
Yükleniyor...