Türklerde neden geline bileklik takarlar?

Arkadaslar ben yabanciyim. Sevgilim turk. Gecen gun annesi kaç dugunda kac tane bileklik istiyorsun diye sordu. Bende gerek yok ya biz da öyle bişey yok ben duymadim dedim. Annesi dediki olurmu öyle sey i bizim serefimizdir dedi (bileklik takmak) Arkadaslar siz buna aciklik getirir misiniz neden sizde adetdir?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bileziktir o. Altın bilezik takarlar. Asıl amacı yeni evlenen çocuklarına maddi destektir iki tarafın ailesi de takar ayrıca yöreye göre bilezik dışında bazı şeyler de takarlar o ekstrayı genellikle damat tarafı alır. Tabi tek amacı bu değil biraz da gelen tanıdıklara hava atma var :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 10 tane burma bilezik iste 😂😂😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Isin gercegi baslik parasinda eveilmis bir adet olup. Kiza verilen etiketin imali sekli.

0|0
    0|0
  • bileklik ney ya bilezik takılır çiftlerin ileride zor zamanlarında yardımcı olsun diye öyle altın takılar falan yapılır

0|0
    0|0
  • Gösteriş bence saçma adetler.. ama işte kıza verilen değeri gösterir gibi bişi heralde birde eşe dosta gösteriş :)))

0|0
    0|0
  • bilezik olmasın o dediğin..

0|0
    0|0
  • Eskiden bankalar vs yokken altına yatırım yapılırmış , o altınları zor durumda kaldıklarında bozdurup harcasınlar sıkıntı çekmesinler diye yapılan bir adet günümüze kadar gelmiş

0|0
    0|0
  • Tamamen soygun boşa para harcama , gereksiz bir adet. O para ile tatile gidersiniz. Boşver hiç bulaşma.

0|0
    0|0
  • Bileklik 😂 bilezik olmasın o :D

0|0
    0|0
  • O bileziktir muhtemelen.

0|0
    0|0
  • Gelin kaçmasın diye heralde...

0|0
    0|0
  • Bir tane Fenerbahçe bilekliği iste sen de naz yapma

0|0
    0|0
  • Gelenek...

0|0
    0|0
  • Sacma edetler işde bileklik nedir ya

0|0
    0|0
  • taksinlar hayatim adet burda elleme taksinlar

0|0
    0|0
  • adettendir

0|0
    0|0
  • Valla bende bilmiyorum. Ama etrafa gösteriş bence

0|0
    0|0
  • Bilezik olmasın o?
    Kaç düğünde olayını da ben anlamadım ama neyse
    Yabancısın ama mükemmel Türkçe yazıyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende hayatım boyunca bunu anlayamadım yok 5 i bir yerde takarlar yok hurma denilen bileziklerden takarlar. gösteriş için hepsi bence dosta düsmana biz bu kadar zenginiz görün görün bak gibi birsey bana göre

0|0
    0|0
  • Evlenince onları bozdurum yiyin diye😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...