Kabir azabı var mı, Kuranı Kerimde yok rivayetlerde var sizce?

TARTIŞMA YARATMAYIN

• VAR ( HER ŞEY KURANI KERİMDE OLMAK ZORUNDA DEĞİL )
    73% (8)61% (11)66% (19)Oy Ver
  • YOK (HZ. MUHAMMED KURANDA OLMAYANA VAR DEMEZ, İNSANLARIN UYDURMASIDIR O )
    27% (3)39% (7)34% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• hayır yok. bunlar uydurma. ölünce tamamen yok olacaksın. uyku hali değil tam. doğmadan önceki ya da anne karnındaki durum gibi. sonra bir gün dirileceksin tekrar. o zaman hatırlayacaksın hayatını ya da hatırlatılacak. kıyamet günü olmadan hakkında bir karar verilmiyor. kuranda hiç bir yerde kabire dayalı bir şey yok.

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Kabir azabı var evet

1|0
    0|0
    • 1ay

kuranda olmayana var demek Allaha şirk koşmaktır

• 1ay

Tamam işte giriş yöneticisi benim daha üstüne söz var mı burda çok bilgiliysn git evliya ol harcanma buralarda.

Erkekler Ne Diyor 13

• Cokta sey yapma espirisinden gına geldi :)

Konuya gelirsek kabir azabi yok ama firavununa özel bir durum olabilir.

1|0
    0|0
  • Çokta şey yapma

1|0
    0|0
  • tartışma yaratmayı kabir azabı vardır kuranı kerimde var uydurma olmazsın. Allah, iman edenlere bu dünya hayatında ve ahirette, o sabit sözlerinde daima sebat ihsan eder." (İbrahim, 14/27)

1|0
    1|0
  • Sen duymak istediğini duyunca evet, haklısın hele sükûr diyorsun. Altta bie yorumda okudum...

Sana ne anlatsalar yine inanmak istediğine inanıcaksın. Cahillik budur işte.

Aşağıda " kuranda orucun nasl tutulacaği yok namazın nasıl kılınacaği yok" diye başlayan arkadaş gerekli cevabı vermiş. Gerisi senin kabul edip etmemene bağlı

1|0
    0|0
  • var tabı bak burda
    @-kabirAzabı-1

2|0
    0|0
  • kabir azabı var veya yok
    sen şuna bak ahiret hayatı var cennet cehennem var her türlü kaçışın olmayacak

0|0
    0|0
    • 1ay

estağfurullah hamd Allahadır. Ahiret bizim için kavuşma yeridir. Ama sevgiline ya da eşine söyle o tesettür değil daha edepli kapansın o sadece başı örtmüş beden hatları forraa. Tesettür güzel alanı gizlemektir. S vucüt bol kıyafetle örtünmeli. El yüz ayaklar dışında her yer dikkat çekmeyecek şekilde kapatılmalı

• 1ay

rengarenk giyinmiş makyaj yapmıiş gözlük takmış o tesettüre girmemiş modaya uymuş.

• zaten hadis dedikleri şeyin çoğu uydurma. yani götünden element uydurup hadite yazıo diolar. kuranda bir çok şey yazmıo ki zaten. yani herkes kuranı okuyup kimse anlamadığından mikrop arapların uydurmalarını kural yapıolar.

0|0
    0|0
  • Namazda kuranı kerimde yok

1|0
    0|0
    • 1ay

Var namaz kuranda.

• 1ay

@MetaProlol ettehiyatüyü ben okumam ben kendime güzel dualar ediyorum şükürler olsun. Ulen duada bile paket programcısınız. Namaz beş vakit geçer kuranda sen aklını çalıştır otur oku say. Hocalaerın önüne koyduğu herşeye atlama git araştır aptal

• 1ay

Sen masterları karıştırmışsın. Bana ayetle gel. Hangi ayette namaza Subhaneke ile başlanır?

• Şüphen olmasın :))

0|0
    0|0
  • gidince göreceksin merak etme

0|0
    0|0
  • (Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]
    (O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]
    (Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!) [Araf 158, Nur 54]
    (Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]
    Hz muhammed hadislerde kabir azabından bahsetmiş demekki kabir azabı var

0|0
    0|0
    • 1ay

O zamanlar kalem kağıt vardı sonuçta peygamberin yanında sahabeleri de vardı kayıt altına almışlardır

• 1ay

Verdiğin cevaplar için teşekkürler iyi akşamlar gerçi iyi günler diyim

• 1ay

sizede iyi günler kardeşim

• Evet kabir azabı vardır. A şıkkı.
    Kuranda Namazın nasıl kılınacağı yok, orucun nasıl tutulacağı yok, zekatın nelerden ne kadar verileceği kısmen var, bunlar Kuranda geçmiyor diye namazı istediğimiz gibi mi kılalım veya orucu istediğimiz zaman istediğimiz şekilde mi tutalım.
    Peygamberin tebliğ görevi ile Kuran, Beyan görevi ile sünnet oluşur.

1|0
    0|0
    • 1ay

namaz oruç kuranda geçer. VE h. z muhammed sav öncede vardı bunlar bu yüzden efendimiz bunu açıklar. Çünkü kuranda var. Ama kabir azabı ve meshepler kuranda yok. Sizin gibi cahillerin akıllarını kullanamyanların uydurmasıdır

• 1ay

he yaw he. Göbek deliğindi kast eder Allah. Kadınlar sizin tarlanız demek sadece üretim yapabildiğiniz yerden onlara yaklaşın demek. Siz o kadar aklınızı kullanmaya kullanmaya pas tutmuş ki hocaları hacılara bakıyorsunuz. Kuran insanlar için indi hacılar hocalar anlıyorsa sende anlarsın yeter ki aklını çalıştır.

• 1ay

Klasik Mustafa İslamoğlu, Mehmet okuyan klişeleri bunlar. Alışkınız bunlara. O halde namazı Kuranda tarif edildiği üzere kıl sayın müctehid!

• Herşey Kuranda olmak zorunda. bir taraflarından din uyduranlara inanirsan bunun sonu isidde kafa kesmeye kadar gider. Hadismis de sunnetmiste hep hikaye onlar. Peygamberimiz şöyle yemek yerdi şöyle yatardı falan filan sanki oradaydılar hepsi faso fiso. Kuran ne diyorsa o.

1|0
    2|0
    • 1ay

helal kardeşim şükürler olsun aklın yolu bir

• 1ay

aynı şekilde arkadaşım. ZZaten bütünlüğün kabul ettiği herşey yanlıştır. Gerçek o kadar basit olamaz. Hadislere iman edenlerin eğitim seviyeleri akıl seviyeleri belli yine de Allah merhamet edip akıl versin onlara

• 1ay

Amin

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç araştırmadım var diye biliyorum ama sahih hadislerde varsa vardır

0|0
    2|0
    • 1ay

"Firavun ve adamları sabah-akşam ateşe atılırlar. Kıyametin kopacağı gün de denilir ki; Firavun hanedanını ateşin en şiddetlisine sokun."(Mümin, 40/46) bu ayette anlatılıyor işte varmış ya

• 1ay

Sana hayırlı geceler kendindsn emin olunca gelirsin 😄

• 1ay

tamam artık kesebilirsin

• Kabirazabı vardır.

1|0
    1|1
  • Yazar onu es geçmiş demek.

0|0
    1|0
  • varr

0|0