Dinim adına gerçekleştirmeyi hedeflediğim bir fikrim var. Bakıp yorumlar mısınız?

Bir kız yurdunda kalıyorum. İçinde kendi mescidimiz de var küçük. Yaklaşık 10-15 tane de seccade var. Ben her gün bu seccadelerin arasına koymak için dini bilgiler, ayetler, hadisler, bazı el emeği küçük hediyeler yapmak istiyorum. Bu hazırladığım ufak şeyleri küçük renkli zarflara koyup seccadelerin arasına kimse görmeden yerleştireceğim. Namaz kılanlar fark edecek ve onlara ufak da olsa bir faydam dokunacak. Hediye demişken. Biraz örgü biliyorum. Küçük motifler veya bileklik, anahtarlık falan yapıp bırakacağım. Böylece daha çok dikkat çekmeyi hedefliyorum. Tabi ben bunları yaparken kimse benim yaptığımı bilmeyecek. Nasıl fikir sizce?

0|3
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• yardım yapma düşünceniz çok güzel Allah niyetinizi kabul etsin Ancak hediyeleri seccadelerin arasına koymanız iyi fikir değil çünkü namaz için seccadeyi açan kişi koyduğunuz hediyeyi birisi düşürmüştür ya da büyü falan yapmıştır hesabını yaparak almaz. Şöyle yapsanız. Bir Kutu ya da sele yi üzerine ihtiyaç sahipleri ya da hoşlananlar buradan faydalanabilir yazısı yazıp mescide koyarsanız belki başkaları da oraya hediyeler koyar isteyen oradan alır. Naçizane fikrim bu hayırlı olsun saygılar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İyi içinden geliyorsa yap

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Eğer amelin halis ise mükafatı Allah katındadır. Lâkin tam tersi ise sadece zamanından olmuş olursun.. Allah mübarek eylesin.

1|0
    0|0
  • senin gibi güzel insanların var olduğunu bilmek bile bir harika. müthiş bir şey bu aklına gelen

0|0
    0|0
  • Allah sizin gibilerin sayilarini artirsin.
    Duygulandim.
    ya çok tesekkür ederim. Allah sizden razi olsun.

0|0
    0|0
  • ''hadis nedir'', ''dindeki yeri nedir'', ''ilk hadisler ne zaman ve neden yazıldı'' gibi konuları araştırarak öncelikle kendine iyilik yapmalısın.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne alaka? İlla gelip inancımıza saldıracaksını elinize ne geçiyorsa.

• 1ay

ayetleri yanlış yorumluyorsun, örnek verdiğin hadis diye döylediğin şeylerin bizi bağlayan bir tarafı yok. ben hadis kitabı okumadım hadislerde çelişkiler olabilir, araya yanlış kişilerin sözleri katılmış olabilir, bu yüzden hadis'leri toptan yok etmek yanlış.

• 1ay

İnanmıyorsan şu soruda işin ne? Defol hadi kapı ileride bak.

• Neden ki?

0|0
    0|0
  • Ayak altına konulmaz.
    Vaaz et daha iyi

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir fikir

0|0
    0|0
  • Bunlarla uğraşcağına git kek yapıp da iki fukaraya dağıt.

0|0
    0|0
  • Duygulandım ya ne kadar iyi yürekli bir kızsın sen

0|0
    0|0
  • bu hayatımda duyduğum en güzel fikir buda bir cihat dır Rabbim mübarek kılsın

0|0
    0|0
  • Çok ince bu düşünce tebrik ederim.

0|0
    0|0
  • üzerlerine yatarlarsa içi boş diye :D ama iyi fikir

0|0
    0|0
  • Guzel yaratici helal olsun

0|0
    0|0
  • mütiş ama nereye kadar böyle yapabilirsin ki?

0|0
    0|0
  • Fetocu çıkma da naparsan yap insanı dinden soğuttular desem yeridir

0|0
    0|0
  • Allah o güzel gönlüne göre versin ne diyeyim. Geçenlerde namazda sana uzak duranlardan bahsedende sen miydin? Çok güzel düşünmüşsün, hep böyle güzelliklerle yaşa emi. Allah sana fazlasıyla hediyeler versin bu hayatta.

1|0
    0|0
  • Tanrıya yapılmış bir ibadeti Tanrı ödüllendirmeli. Bu kez onları Tanrı ışınladı diye farklı bir moda girebilirler ve sen onların dini duygularıyla oynamış oluyorsun sevgili arkadaşım. İbadetinize saygılıyım fakat yobazların yoğunlukta olduğu bu zamanda her türlü yorumlayabilirler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• güzel bir fikir yapabilirsen hoş olur bence

0|0
    0|0
  • Güzelmiş :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...