İnanmayan cennete giremiyor?

İnanmayan ya da başka dine mensup insan cennete giremedigine inanan Müslümanlar var sizce yaratıcı için iyi bir insan olmak mı yoksa ona inanmak mi? Bir düşün tanrının senin ona dua etmene vs ihtiyacı yok ama bir insanın yardıma ihtiyacı var

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Ya ne alakası var tabii ki Allah'ın bizim duamıza ihtiyacı yok bunu herkes biliyor zaten. Dua; Allah'la yakınlaşmak, ona dileklerimizi isteklerimizi sunmak, Allah'a yalvarmaktır. Bir insanın yardıma ihtiyacı varsa zaten Allah'tan ister ne isteyecekse. Allah'a inanmıyorsan onun yarattığı öteki dünyaya da inanma o zaman. Cennete cehenneme de inanma. Ben çok iyi bir insanım ama Allah'a inanmıyorum ama cennete de gitmek istiyorum. Böyle saçma şey olur mu?

0|1
    0|0
    • Zaten inanmıyor zadece Müslümanların saçmalığı kendi dinlerini üstün din olarak görüyorlar

• Hristiyan cennete giremez diyeni çok duydum mesela ya da yahudi

• Onlar araştırmadan kendilerine göre ne uygunsa onu söylüyorlar. Benim de bu konu hakkımda bilgim yok ama önemli olan bilmeden, araştırmadan, kafana göre konuşmamak. Maalesef böyle insanlar var senin karşılaştığın kadar biz de karşılaşıyoruz. Bir şey söylüyorsun atıyorum işte 'şu günahmış dinimizde' dediğin zaman olur mu öyle saçma şey falan filan kendilerince yorum yapıyorlar. Bu tarz insanlar seni dinden uzaklaştırmamalı.

En İyi Erkek Görüşü

• islam dunyada %23luk bir kesimin inanci olduguna gore dunyanin %77si cennete giremeyecek.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• bence biraz büyü ve araştır ondan sonra görüşelim ergence sorular baydı

0|0
    0|0
    • Yav he hep deişittim yine deistim din saçma sadece

• o zaman sana bir eşey anlatmanın anlamı yok. insan ne kadar mektep okursa okusun Rabbini bilmedikten sonra . Kitap yüklü... Farkı yoktur ki o hayvan bile günde Allahı 100 kere zikreder.

• Bir hayvan Allahı mi zikreder :Dr yemek yemek ve yavrusunu korumaktan başka derdi yok bilincide yok onun haberi yok daha... ben tanrıya inanıyorum sadece o binlerce yıllık kitaplara inanmiyorum

Yükleniyor...