Kapat

Başarılı olmak zorunda mıyız?

Merak ediyorum gerçekten. Kendi yağımızda kavrulup gidemez miyiz?

İlla çok iyi okullarda okuyup mesleğimizde ve sosyal hayatımızda saygı duyulan, çok sevilen biri olmak durumunda mıyız? Neden olmak zorundaymış gibi hissediyoruz çoğumuz? Sevgilimiz olmak zorunda mı mesela? Karşı cins tarafından çok beğenilmek zorunda mıyız? Kültürlü zeki ve konuşkan olmak zorunda mıyız?

İnsanlar tarafından sevilmek zorunda mıyız?

1|1
26|18

En İyi Kız Görüşü

• Insanlara göre mukemmel olacaksın. Sen onların lafına bakıp " mukemmel " olmaya calıstıkca onlar sende bır kusur bulacaklar. Onlar kusur buldukca sen kendını - onlara göre - duzeltmeye caısacaksın. Onlar senın bu cabanı onları önemsedigini dusunup senı elestırmenın dozunu artıracaklar... Bu kısır döngü boyle devam edecek..
    böyle uzayıp gıden döngünün aksıne sana kısa ve öz tek bır sey dıyecem..

INSANLARRI UMURSAMA :)

0|1
    0|0
    • Bizi mükemmel olmaya mecbur kılıyorlar sanki. Onların istedikleri gibi olmazsan bazen seni içlerine almıyorlar. Aslında bazen mi bilmiyorum. Belki çoğu zaman..

• Sürekli bir yarış ve kazanma zorunluluğu.

• Böyle düşündüğün için bu yarışın kazananı onlar kaybedeni sen olacaksın.

En İyi Erkek Görüşü

• Toplum bunu insanlara dayatıyor malesef. En basitinden başarılıysan , paran varsa seni severim diyor. Yoksa işim olmaz diyorlar. Asla katılmıyorum ben buna. Parası olmayan , evsiz insanlar bile daha dost , sadık ve merhametli oluyorlar. Para içinde yüzenler de tam tersi. Bence sevilmek için dediklerinin hiçbirine ihtiyaç yok. Önemli olan insanın iç güzelliği

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 25

• Hiçbirine değiliz. Bizler özgürüz ama soyumuza, kültüre böyle oturmuş ne yapcan? Önemli olan çalışkan kişi olmak değil, değerli biri olmak.

0|1
    0|0
  • Aslinda degiliz de cok baski var

0|1
    0|0
  • Kimse için iyi olamam banane

0|1
    0|0
  • Çevremdekiler umrumda değil herkes kendi hayatını dilediği gibi yaşamalı

0|1
    0|0
  • Çok iyi okullarda okumak zorunda değiliz. Sevilmek zorundada değiliz. Ama saygı insanı yüceltir.. Dünyaya sadece bir kere geliyoruz ve herşeyin en iyisini hakediyoruz bence..

0|1
    0|0
  • Zorunda değiliz.

0|1
    0|0
  • Başkalari için değilde kendinle gurur duymak apayri birşey ya :)

0|1
    0|0
  • Evet çok güzel bir soruu 😊

1|1
    0|0
  • Valla bnde tam senin gibi düşünüyorum aferin laa tam kafa dengimsin sen😂😂😂tabikiide zorunlu değiliz hiçbirşey için😊

0|1
    0|0
    • Eheh. Bildirim geldi di mi :D Ruhum yoruldu artık bazı şeyleri gerçekleştirmek zorunda hissettiğim için..

• İnanır mısın üstüme bir rahatlık çöktü başarılı olmak zorunda hissetmeyince :D Senin yazdıklarını okuyunca bir de.

• Yaa ne güzel:)) sevindim buna umarım hayatın boyunca hep kendini böyle rahat huzurlu ve mutlu hissedersin (:

• Bizi sevenleri sevsek yetmezmi sevmeyenleri seviyoruz hepsi

0|1
    0|0
  • insan her konuda başarılı olamaz ama elimizden geldigince iyisi için ugraşmak gerek.

0|1
    0|0
  • Ben büyük bir farkındalık bu, herkes kavrayamaz.

0|1
    0|0
  • Değiliz

0|1
    0|0
  • Ay ss mi alsam 😂 Haklısın

0|1
    0|0
  • tabiyki değiliz ama maalesef şuanki yaşam şartlarını göze alırsak sanıyorum en iyisi olmasakta iyi olmak lazım

0|0
    0|0
  • Hepsinden azar azar yeterli bence:)

0|0
    0|0
  • Değiliz ama yine de kendimizi avittgumizu kandirdgimizi hissediyorum bnu demekle bu da acı bir gercek :)

0|0
    0|0
  • Ne saçma soru

0|0
    1|1
  • Tabiki de hayir

0|0
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=MTogquZ4Aos
    Bu soruya bu video çok uyuyor izle bir derim gerçekten haklısın toplum dayatmasına bağlı yaşıyoruz

0|0
    0|0
  • Şimdi insanlar tarafından sevilmek güzel bir şey olduğu için zorunlu gibi hissedilebilir. Kültürlü olmakta iyidir çünkü meslekler de mutlaka karşımıza çıkar. Bak şimdi şöyle düşün hiç sevilmeyen bir insan olsan ne olurdu? Yalniz kalirdin ama sevdiklerin varken daha güzel daha bir enerjik geçiyor zaman. Derslerde de başarılı olmak bir ayrıcalıktır çünkü başarıyı herkes elde edemez. Ben böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Peki elzem midir insanlar tarafından sevilmek ve beğenilmek? Kafa dengi bir arkadaş ve anne yetmez mi mesela? Tatmin olamaz mıyız?

• değiliz boş boş yaşayada biliriz

0|0
    0|0
    • Boş boş yaşadığında da bir şeyleri kaçırdığın hissine kapılıyosun. Kim veya ne bunu hissettiriyor? Maldivler'de kız arkadaşınla şezlongda uzanmayı mı mesela? Bu değeri kim biçiyor ve önümüze koyuyor?

• Yani kimin se diyil kendin icin basarli olursan iyi olur cunki bu kendine olan oz guveni artirir

0|0
    0|0
    • "Öyleyse özgüven duygusunu nasıl geliştirebilirim?" diye sorabilirsiniz. Yanıt şu; bunu yapmak zorunda değilsiniz! Özgüven yaratmak ya da hak etmek için özellikle değerli birşey yapmak durumunda değilsiniz; tüm yapmanız gereken şey o eleştirel, nutuk çeken içsel sesi kapatmanızdır. Niye? Çünkü o eleştirel içsel ses yanlış! İçsel olarak kendinizi istismar edişiniz mantıksız, çarpıtılmış düşünceleriniz sonucunda olur."

Diyor David Burns İyi Hissetmek adlı kitabında. :)

• Malesef zorundayiz😂

0|0
    0|0
  • Zorunda degiliz bence bes parmagin beside bir degil

Insanlar bir rol model benimsemisler eger guzel okullarda okuyorsan iyi bir meslegin varsa mukemmelsindir bunlarin hepsi etiket bize cok uzun zamandir dayatilan sey bu herkes tarafindan sevil aman elalem ne der oku beni mahcup etme modunda buyuduk hepimiz

0|1
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 17

• hayatın her aşamasında her döneminde başarılı olmak diye bir şart mı var illa belli alanlarda başarın olur belli alanlarda başarısız olursun bu hayat başarılar üzerinden yürümüyor ki sadece her şey var bu hayatın içinde önemli olan saygılı, karakterli, hoşgörülü olabilmektir tabi yerine ve çevreye göre değişir bazı durumlar...

0|1
    0|0
  • Hayır değiliz. Bunlar aslında güzel zannettiğimiz ama bizi boyunduruk altına alan zincirlerdir. başarılı olduğumuzda insanlardan önde oldugumuz dolauısıyla özgür oldugumuz fikrine kapılıyoruz. mesela sevgili edinenler toplumun ahlak kurallarından sıyrılabilmenin özgürlüğüne kavuştugunu sanar. ya da özgüven denen kavramın insanı özgürleştirdiğine inanır ve aslında yine herkesin gözünde büyüttüğü şeyleri yaparak özgürleştiğimizi sanarız. temel problem özgürlüğü elde etmeye duydugumuz ihtiyaçtır. oysa asıl özgürlük bunları elde ederek değil , bunlara karsı nötr olarak elde edilir. Bunları elde ederek (özgüven, para, kariyer, liderlik mutluluk vs) özgür oluyorsak demek ki bunları yitirirsek, elde edemezsek özgürlüğümüzü de elde edememiş, yitirmiş oluruz. Hayır , ama bunlara karsı nötr olursak işte o zaman her koşulda özgür olmuş oluruz

0|1
    0|0
  • Ben zorunda hissetmiyorum ve gerçekten buna ihtiyaçta duymuyorum daha da ilerisi bunları hayatıma sokmamak için elimden geleni yapıyorum. Benim için hayat gerçekten çok kısa ve ben duygularımı (mutlu olmak, huzurlu olmak) bu tarz şeylere bağlamadığım için belki de büyük bir firmanın ceosundan daha zengin, daha mutlu, daha huzurlu ve daha büyük bir firmanın ceosu beni ezemediği için daha saygınım..

0|1
    0|0
  • Çünkü bu lanet olası hayatta kimse bizlere mutlu olmayı mutlu yaşamayı aşılayıp öğretmediği için zorunlu hissediyoruz (ben hissetmiyorum orası ayrı) bütün zorunlulukların canı cehenneme dostum keyfine bak kim ne der diye düşünme

0|1
    0|0
  • Maalesef baskıcı toplumdan bunları öğreniyoruz

0|1
    0|0
  • Kendi yağımızla kavrulabiliriz.

0|1
    0|0
  • Dilber ayın zorundaamıyım şarkısı geldi aklıma broo 😂😂😂
    Değiliz broo değilizz kesinlikle.

0|1
    0|0
  • Hayır sadece kötü ve yılışık olma kendi halinde ol yeter yani kendini nasıl görmek istersen.

0|1
    0|0
  • Hayat başarı üzerine dayalıdır. Birde kişilik meselesi. Önde olmayı övülmeyi parayı seviyorsan başarı şart. yok ben ben bir kıyıda sıvışmış yaşarım dersen ozaman başarı şart değil. Hatta köye git bir kıyıda elma ek yaşlanırsın.

0|0
    0|0
    • İstemiyorum artık. Çok yoruldum. Her şeyde iyi olmak istemek ruhumu yaraladı.

• Mecburiyet...

0|0
    0|0
  • Maalesef

0|0
    0|0
  • değiliz

0|0
    0|0
  • zorunda değilsin kardeş sen kafana göe takıl :S

0|0
    0|0
  • Evet...

0|0
    0|0
  • zorunda değiliz.

0|0
    0|0
  • Tabi ki değiliz ama psikolojimiz o kadar etkilenmiş ki olaylardan en iyisi biz olucaz 😂

0|0
    0|0
  • Hayat bizi bu zorunluluğa zorluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...