Umutları çalınmış tüm kadınlara?

Düşünüyorumda anlıyamıyorum. Biz %99'u güya müslüman olan hatta bence müslüman olduğumuzu sanan bir toplumuz. Öyle diyorum çünkü işimize gelenleri alıp işimize gelmeyenleri hayatımıza almıyoruz. Bu ülkede kadınların bu kadar aşağlanması, boşanmış ve eşi ölen kadınlara faydalanırım gözüyle yaklaşılmasını anlıyamıyorum. Neden boşanmış bir kadınla bekar bir erkek evlenemez! Aileler neden sorun çıkartır hadi kuldan utanmadınız Allah'tan da mı korkmazsınız? İki insanı birleştirmek yerine ayırma çabası niye belki onlar çok mutlu olucaklar geleceklerini çalıyorsunuz belkide o boşanmış kadın o adamın ruh eşi? İle bekarlar mı ruh eşi olur? Ya siz erkekler kendinizi Hz. Muhammed (s. a. v.)'den üstün mü sandınızda bu kadınları dışlayıp ailenize ezdiriyorsunuz söz geçiremiyorsunuz? Peygamber efendimiz ilk evliliğini kendisinden yaşça büyük Hz Hatice annemizle yapmadı mı? Efendimizin her hareketi davranışı sünnetse bunların nedeni ne? Ben demiyorum ki bu sünnettir herkes böyle evlensin. Tek isteğim dışlamayın ve kınamayın umut veripte yarı yolda bırakmayın. Erkek aileleri sizin yatıcak yeriniz yok!!!

0|2
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kıymetli dostum,
    Herkesi genelleyerek, genelin tepkisimi alırsın. Ben kadın ve erkek eşitliğine inanıyorum. Hatta kadınların daha üstün olduğunu düşünüyorum. Kendi cinsiyetimi aşağılamak için söylemiyorum, veya söylesem yanlış olmaz. Egoyu bırakıp, doğruları konuşmak gerek. Kadınlar hep daha insancıl, iyi kalpli, zeki ve başarılı. Hiçbir kadın durduk yerine birisine zarar vermiyor. İçlerinde annelik duygularıyla yetişiyor. Şeref yoksunu bazı erkekler, onları ezmeye çalışıyor. Fiziki farkı fırsata çevirmeye çalışıyorlar. Her insan aynı değil ama. Gerçekten kadınlara değer veren erkekler hâlen var. Yalnız değilsiniz.

1|0
    0|0
    • 1ay

Allah razı olsun siz gibiler çoğalsın inşallah

• 1ay

Teşekkür ederim. İnşallah daha güzel bir dünya olur.

En İyi Kız Görüşü

• bunun islamla alakası yok bu tamamen türk töre ve aleneleriyle alakalı

0|0
    0|0
    • 1ay

Biz islam ülkesiysek bazı şeylerimiz o ayarda olmalı başka ülkeler bize özenmeli bile ya

• 1ay

hııh şimdide tipik fitne yaftasına sarıldın karşındaki ağır basınca bir halt bilmeyen zırvacı hoca gibisin sırada ne var kafir falanmı diyen gülüyorum ve seni atgözlüğünle başbaşa bırakıyorum öptüm gizli çelişki :)

• 1ay

Benim böyle şeylere ihtiyacım sen ağır bastım diye kendini kandır din düşmanlığını burda da hocalara laf söyleyerek kanıtladın :)

Erkekler Ne Diyor 16

• A be güzelim ona gelene kadar neler var. Müslümanız ama ne kadar dinimizi biliyoruz. Adımız müslüman. Dul kadınlara kötü gözle bakmak lada müslümanlığın alakası yok. Yani o gibi durumlarda herşeyi unutuyoruz. Mesela daha neler var neler komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. Bunu söyleyen peygamber bizi ümmeti kabul edecek mi? Daha bir sürü şey var malesef

1|1
    0|0
  • yorumlara okudumda işine gelmeyip kapanmayan kadınların ve saçma sapan dinleri ya da benimsemeyen insanların eleştirilerine maruz kalmısın uzulme kardeşim. allah goruyor. sabret sadece

1|0
    0|0
  • Adamsin harbiden diyesim geldi. gerçekden çok doğru söylediklerin.

1|1
    0|0
  • helal olsun bacım çok iyi yazmışsın özellikle şu hanım evladı modundaki insanlardan nefret etmişimdir.

1|0
    0|0
  • müslümanlar cahil. islamın bir suçu yok. ondan pislik içindeyiz. kadına çocuğa zulmeden toplumlara allah belasını gönderir. istediğin kadar ibadet et.

1|0
    0|0
  • çalanlar utansın.

1|0
    0|0
  • Yalnız bu dediklerin islamiyetle ilgili bizim ülkemizde kararlarda geleneksel kültürümüz de ağır basmaktadır

0|1
    0|0
    • 1ay

yani her davranışımız islami değil , bazıları kültürel

• 1ay

sence Türkiye'deki düğünlerin %95'i İslami mi?

• 1ay

Bu konu güzel ahlakla ilgili o zaman biz toplum olarak müslüman falan değiliz sözde müslümanız

• Anlaşılan sen ayrılmış bir kadınsın ve sevdiğin kişi ise hiç evlenmemiş. Ailesi de bu yüzden seni istemiyor. Zor bir durum örf adetle ilgili olmasından çok düşünce yapısıyla ilgili bir durum. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kültürel mültürel diyorlarda baskı yapmak yapıcı yerine yıkıcı olmak bunlar kul hakkına girmiyor mu bu da mı kültürel

• 1ay

Diyorum ya yatacak yerleri yok diye çünkü bu kul hakkına zulme girer

• 1ay

Malesef öyle ama düşünen yok bunları.

• Bence hak etmeseniz allah başınıza vermezdi :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben kendi adıma konuşmuyorum çevremde çok yakınımda gördüklerimide ekleyip yazdım. Hadi biri ikisi haketti hepsi haketmiş olamaz. Allah insanları sınar haket haketme

• sizin yüzünüzden islam seks, aşk, yatak dini oldu çıktı ya.

0|0
    0|0
  • Genellemeseydiniz iyiydi, ozellikle de son cumle..

0|0
    0|0
    • 1ay

O zaman karışıp burunlarını sokup köstek olmasınlar yazık değil mi o iki insana

• çok uzun okuyamam

0|0
    0|1
  • Hay ağzına sağlık. Müslümanım demek güzel ahlakı kabul etmektir aslında ama bunu kendine şiar edinen yok maalesef. Lafa gelince müslümanlık taslarız ama, hemde çok iyi. İyi insanlarla karşılaşman dileğiyle arkadaşım.

1|0
    0|0
  • kendi adına konuş yemiş konuşuyor

0|0
    0|0
    • 1ay

İşine gelmedi heralde :)

• ya bu ülkede islam Müslüman kaldımı ya neresi %99 Müslüman dini tam anlamıyla yaşayanlar toplasan %10 u geçmez Müslümanım diyenlerin %50 si peygamberin kim olduğunu bile bilmez

1|1
    0|0
  • İSLAM bu toplumun başına bela.

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...