Garajımız Yok Diye mi Bunlar Gibi Şirketler Kuramadık?

Garajımız Yok Diye mi Bunlar Gibi Şirketler Kuramadık?
Aslında grajdan ziyade yeni bir şeyler denemek için cesaretimiz zamanımız fırsatımız veya hevesimiz olmadığı için mi?

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• aynen öyle. aslında amaç garaj değil imkanlar. ülkemizde çocuk okul haşlıklarıyla kendine kitap alır babası kitabı yırtıp çocuğu döver 3 kuruş para kazanıyorum onuda kitaba mı verdin diye. işte böyle bir ülkede ne yapılabilir ki. çocuk kendince deney yapacak 1 bardak su heba oldu diye çocuğunu döven aileler var ülkemizde. gel birde amerikaya gidelim çocuğuna araba alır garajı verir hatta yer tutarlar daha rahat özgür olsun diye 16 yaşından sonra ayrı eve çıkarırlar maddi destekte bulunurlar ve yükselsinler diye uğraşırlar peki bunların hangileri ülkemizde var.

1|0
    0|0
    • 1ay

ya da ülkemiz para üzerine işleyen çıkarlara sahip. mesela sen arkadaşlarını topla bir proje geliştirecez de hemen ne kadar vereceksin derler. mesela apple 2 arkadaşın bereber kurduğu zaman içinde 10 15 arkadaşın beraber çalışarak yatırım aldığı şirket haline geldi. neyse ülkemiz ise anında para dediği için ilerlemek imkansız bizde. mesela benim fikrim var grafiker arkadaşıma web tasarım bilen arkadaşıma video montaj işlerinde hakim arkadaşıma ve bir kaçına teklif sundum anında para vermezsen gelmeyiz dediler sonra ise biz çalışacaz sen ne yapacaksın dediler. bende fikir var pazarlama reklam yatırımcı bulma olayları var ya da çıkan ürünü markete koyma kullanıcı üzerinden anketler yapıp işi geliştirme hatta hataları gözleme çözme teknikleri var ama onlara göre çalışmıyormuşum. amerikada silikon vadisinde bir şirketim 500 çeşit departmanı var. mesela profili farklı işler için kullananları engellemek için bir departman mesaj kısmı için ayrı bir departman reklam için ayrı hatalar için ayrı

• 1ay

16 yaşımdan beri hem çalışıp hem okurum aslında aldığım burslar eğitimim için gayet yeterli ama sırf hallerim için çalışıyorum ve 2. 3d yazıcımı almak için neredeyse bütçe hazır ve o burs aldığım yerlerin hepsi yabancı işte bizim ülkemiz :)

• 1ay

türkiyede iş yapacam dediğinde önüne set konulur. bursu vereceğini söyleyip vermeyen şirketler devlet kuruluşları ülkemizde o kadar çokki anlatamam yani. mesela google adamlar google. com/referans diye site kurup logo tasarlayanı teşekkür ederiz tasarımları için vs diye yayınlamış veya başka çalışanları hemde bu sayede para vermemişler. sözleşmede ise şu an yeni kurulan bir oluşumuz paramız yok paramız olduğunda sizinle çalışacaz veya referans sayfamıza yazarak iş almanıza vesile olacaz demişler. referans sayfası sayesinde deli işler alanlar olmuş bende bunu denedim bir ara adam geldi küfür etti gitti neden para veremiyorum diye. çok mu önemli orda adımın yazması sanki senin sitenle milyon dolarlık işler alıcam dediler. ama google da şimdi şirket ortağı çoğu bu şekilde çalışan.

En İyi Kız Görüşü

• İlerde dokunmatik garajlar çıkar her şey teknolojik oldu ya artık. Adamlar akıllı telefon yapıyo bunu da yaparlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben deniyorem arm alcam ona başlıcam hatta
    gifsec.com/.../...ama-Laugh-Obama-Laughing-GIF.gif

1|0
    0|0
  • Cesaret ve amaç yok o yapan insanlar bunların yanında daha birçok şey kurmuş ve birçok fikri batırmışlardır.
    Newtoon agacın altında ossuruyormuşta elma düşmüşte elma amasya elmasıymış yememiş demiş yerçekimi var kardeş.
    Numara böyle degil numara elmada degil :D Bu adamların daha önceden yaptıgı çok fazla çalışma var ve bu tür fikirleri yönelim göstermişler.

1|0
    0|0
  • beyin yakan tv programları, saçma yarışmalar, karı kız, zengin koca, aile baskısı, geri kalmış bir eğitim sistemi, bunlar resmen gelecek nesili de rehin alıyor ve hazır varken neden üretelim diyoruz...

1|0
    0|0
  • Günün 10 saati calısıyoruz ve eve gelince direk kendimizi dinlendiriyoruz falan filan.
    Zamanımızda olmuyor.

1|0
    0|0
  • Babama zamanında demiştim. Baba bizim niye garajımız yok.. O da garajın olsa adam olacan.. Sen git odanı topla demişti..

O gün bu gündür hevesim kırıldı.. Yoksa ben de kendi garajımda bir Amazon çıkartırdım :o :o

1|0
    0|0
  • cesaretin yoksa olduğun yerde sayarsın.

1|0
    0|0
  • Bizi o kadar boş şeylerle meşgul ediyor ki sistemimiz eminim bizlerde onlar kadar belki daha iyi olabilirdik

1|0
    0|0
  • İstikrar olmadığı için diyebiliriz. Türkiyede birşeyin karşılığı hemen bekleniyor. 2 verdimi 4 almalı diyor yoksa o işten hayır gelmez diyor. Her taraf emlakçı neden? Hemen kazanacak adam hemen uçacak 😁

1|0
    0|0
  • Herşeyimiz tamdı, fakat garajımız yoktu. Garaj olaydı iyiydi :)

1|0
    0|0
  • Herşeyi yapmışlar eskidekiler çok şanslıymış bize bişi kalmadı 😀

1|0
    0|0
  • Bende var o tip garaj, kurmaya çalışıyoruzda her şeyiyapmışlar lan :D

1|0
    0|0
  • Risk alıp denemediğimiz için olabilir. girişimci olmak lazım

1|0
    0|0
  • Garaj degil de.. Egitimsizlikten oldu.

1|1
    0|0
  • Benim dedemin ahırı var :D

1|0
    0|0
  • Gece gece icat çıkarma.

1|0
    0|0
  • Garaj maraj hikaye. Bir şeyler yapmak isteyen her yerde yapar.

1|0
    0|0
  • Aynen Çok Haklısın

1|0
    0|0
  • bizim köyde de garaj yoktu

1|0
    0|0
  • herşey garajsızlıktan hacı :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2