Metroda, otobüste veya sokakta bir kadının taciz edildiğini gördüğünüzde ne tepki verirdiniz?

Tacize karşı sessiz kalanlardan mısınız yoksa sesini yükseltip tepki verenlerden mi?Metroda, otobüste veya sokakta bir kadının taciz edildiğini gördüğünüzde ne tepki verirdiniz?

0|0
18|28

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere minibüste kızın tekini bir sapık taciz etti kız nasıl bağırıyor şeyin kopsun senin falan diye. Bu Özgecan olayından 1-2 gün sonraydı zaten sinirler bozuk adam elimn tersindeydi sol elimle bir vurdum buna minibüs şok. Benden gaz alıp adamı yaka paça aşağı attılar.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tabiki tepkimi çok açıkca belli ederim. Sürahi gibi dolaştırırım rahatsız edeni Başka kadına yapanlar kendi Ailesinden birine yapsa ses çıkarmayanlardır. Ben ara sıra toplu taşıma kullandığım zaman bile iniceğim durak geçsede arabada tek kadın kalmasın diye yolumdan fazla gidiyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Böyle durumlarla sık sık karşı karşıya geliyoruz. Ama bazen müdahele etmekte de bizi canımızdan edebilir. O yüzden ben direkt polisle irtibata geçiyorum. Ve anında ekip yollamalarını söylüyorum. Ama tek değilde birkaç kişi isem kesin hep beraber bir şekilde kimsenin zarar görmeyeceğinden emin olucak şekilde yardım etmeye çalışırım.

0|1
    0|0
  • Dayak başlasın

2|2
    0|0
  • Benim başıma geldi bu durum. Tam olaya yeltenirken bağıra bağıra kavga ettim şahısla.
    Rahatsız oluyorsanız, binmeseydiniz diyor bir de utanmaz.

0|1
    0|0
    • 1ay

Şunu da eklemek istiyorum, burada tepki gösteririm diyen kişiler ya hikaye anlatıyor ya da hiçbiri Istanbul'da yaşamıyor.
      Ne adam otobüsten indi, ne de kimse tepki gösterdi.

• 1ay

Haklısın bu konuda tıpkı diğer konularda olduğu gibi toplumsal tepkisizlik yaşıyoruz

• Mal mal bagirip, kesin etkili bir planim olmadan hareket etmem. Etrafimda tacize ugrayan sahsi savunabilecek/kurtarabilecek adam ya da polis varsa sakin bir sekilde taciz eden sahsa belli etmeden haber veririm. (Direk benim yardim etmememin nedeni korkmak degil, karsimdaki bir erkekse, ben ne kadar guclu olursam olayim kendimi ondan daha savunmasiz gordugumde, etkili olacak bir insan ararim)

0|1
    0|0
  • direk saldırırım gözüm döner

0|1
    0|0
  • tacız edılen bır kadın vardı adama dırsek vurmustum uzaklasmıstı :D valla feryat fıgan koparırım ortalıgı korkun benden

0|1
    0|0
  • çantamı kafasına indirirdim zaten içinde sert şeyler var parfümler cam şişe su çok güzel kafa kırarım yani

0|2
    0|0
  • Tepki verenlerdenim. İki tane adamın rezil ettim. 17 yaşındaydım. Tehdit falan etmiştim. Korkudan bir daha binemediler

0|2
    0|0
  • Tepki verenlerdenim

0|2
    0|0
  • benim gördüğüm kadarıyla benzer şeylerle karşılaştım ve kimse gıkını çıkartmadı burada ses çıkartırım diyenlerden bile ses çıkartmayan vardır.

0|2
    0|0
  • Asla sessiz kalmam.

0|1
    0|0
  • Eğer kendisi tepli gösteriyo bende na destek veririm

0|1
    0|0
  • pıçağımı unuttuysam eğer bağırırım çantamla boğarım 😝

0|1
    0|0
  • Cok ciddi kavga ederim. Doverim bana ya da başkasına

0|1
    0|0
  • Ben bağırırım o anda bana veya başkasına da yapılsa.

0|1
    0|0
  • Böyle birşey yaşamadım ama taciz edilen kadın tepki göstermiyorsa bende göstermem

0|0
    0|0
  • Tepki veririm elimden geleni yaparım o an

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• van damme izleyerek büyümüş nesiliz biz :D

0|3
    0|0
  • o taciz edeni paramparça ederim ne demek sessiz kalmak sessiz kalmak tacizi yapan adamdan daha aşağılık olmaktır

0|1
    0|0
  • Ben sokakta yürüyen bir kıza tanımadığım bir kıza bile bir başka erkek tip tip bakınca ayar oluyorum hatta eğer sokak tenhaysa bekliyorum kız gidene kadar birşey olmasın diye

1|1
    0|0
  • Tepki veririm. Tecavuz ve taciz illa baskasi diye gecmemek lazim bizim ailemizde de var kadinlar. Buna denk gelirsem şartellerim atar zaten istemesem bile tepki gosteririm. Ayrica kuru sıkı laf soyleyenlerden degilim bir denk gelsem keşke..

0|1
    0|0
  • döverim

0|1
    0|0
  • Bağırarak herkesin duymasını sağlayıp, temiz bir dayak atardım. Anlatılmaması kötü çünkü. Herkesin bilmesi gerekiyor böyle olayları.

0|1
    0|0
  • susmam..
    yapanı da normal bırakmam..

0|1
    0|0
  • galiba kavga çıkar

0|1
    0|0
  • Genç kızlar tarafından tacize ugradım popomu ellediler :D

0|3
    0|0
    • 1ay

evet bende tacize uğradım kimse kızların tacizinden söz etmiyor lan :D kedimi çok kullanılmış hissediyorum

• bugüne kadar hiç denk gelmedi yanımda yöremde. Ama tepkim sadece sesli olmaz darbeli olur.

0|1
    0|0
  • Bitane otobus muavini vardi ksrsikdaki kizi rahatsz ediyodu once kiza sordum hayirdir die oda soledi rahatsz ettigini inicegini soledi inmen gereken sen degilsin dedim muabini yanims cagirdim soledim beni tersledi kafayi yedi burnunu kirdim o indi:)

0|1
    0|0
  • Adamı yakalayıp derdesdt edip polise teslim ederim.

0|1
    0|0
  • tepkimi ortaya koyarım

0|1
    0|0
  • elime ne gewlir adamı hırpalar sinirimi alamaz ayaklar altımda ezmek isterim.

0|1
    0|0
  • Tabiki tepkisiz kalmam

0|1
    0|0
  • Ah be olacağı varsa bana denk gelsin amin.

0|1
    0|0
  • Onun üstüne çıkarım

0|1
    0|0
  • Yeter ki görelim her türkü şekilde kadına destek çıkarız!

0|1
    0|0
  • O adamın içinden geçerim :) Ki öyle olaylarla çok karşılaşıyoruz :)

0|1
    0|0
  • yarımcı olmaya çalışırım

0|1
    0|0
  • Sessiz kalmam heralde

0|1
    0|0
  • Hemen mudahale ederiz

0|1
    0|0
  • kadın ısteksızse hemen kadından yana tavır alır şerefsızın haddını bıldırırım
    ama kadında ısteklıyse eger başımı gıderım herkesın gunahı kendıne
    çunku bır defa kadının ısteklı oldugunu anlamadım
    bana sanane benı ellıyor ben rahatsız olmadım sana ne gırdıkı karışıyon benım derdım senımı gerdı dedı
    herkeste duydu ağzını açıp bır kelıme soyleyen çıkmadı sankı ben tacız etmış gıbı ben utandım

0|0
    0|0
  • yardım ederdim tabi yoksa tanrı dan ne farkımız kalırdı.

1|2
    1|4
  • Ister se sksnler umrumda degil

0|0
    3|2
  • her ne kadar kızsamda kadın tepki vermezse tepki veremem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...