Bazı kadınlar neden kendi haklarını savunmak yerine, ezilmeyi seçer?

Ben kadın ve erkek eşitliğine inanan birisiyim. Hatta kadınların erkeklerden üstün olduğuna inandığımı da söyleyebilirim. Neden bazı kadınlar kendi haklarını aramak yerine, erkeklere boyun eğiyor?

3|0
32|9

En İyi Kız Görüşü

• Bence mazoşistlik 😅
    Başkaldıranı dövmeyi emreden kurallar bütünü...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ataerkil bir toplum düzeyinden olmasın kardeşim?

1|1
    0|0
    • 1ay

Maalesef.

• 1ay

Dinin yanlış anlaşılması büyük rol oynuyor.

• 1ay

O da var tabi ama şunu unutma erkekte maddi güç kapitalizm den fazla ve kadında kendini tembellikten buna teslim edince ister istemez statü rol otorite vb her türlü fark oluşuyor

Kızlar Ne Diyor 31

• Türk toplumunda bunun nedeni din İslamiyeti kabul ettikten sonra Türklerde kadının adı yok edilmiştir Göktürlere Hun Devletlerine bakarsanız görebilirsiniz Hükümdarın karısı Hatunun kendi özel muhafız birliği hükümdar olmadığında devletle ilgili kararlar alma yetkisi dahi var İslamiyet Kabul edildikten sonra kadın eve kapatıldı senin görevin ev işi yapmak çocuk doğurmak dendi

0|1
    0|0
    • 1ay

Haklısın, çok yanlış yaptık ayrıca Orta Asya'dan buraya gelmekte.

• 1ay

Orta Asyadan buraya gelmemiz gerekiyordu Çinliler içinde yok olacaktık yoksa ama Göktanrı dininden çıkmamız başka bir dini benimsememiz saçmalıktı yıllardır bize din diye arap kültürü kitlenip duruluyor çünkü

• 1ay

Bende nefret ediyorum araplardan ve onların zihniyetine sahip olanlardan. Resmen arap milliyetçiliği yapıyor yobazlar. Sözde Türkler.

• Aslinda bulundugu ortam ve sartlarin cok buyuk etkisi var.

0|1
    0|0
    • 1ay

Kadın olduğu halde kendi cinsiyetini aşağılayanlar var maalesef, değerli arkadaşım. Tam tersi erkek olduğu halde kadınların yanında duranlar da var. Ben kadın ve erkek eşitliğinden yanayım hatta kadınların üstünlüğünden yanayım bile diyebilirim. Bizden daha başarılı, insancıl ve zeki insanlar. Ama, onlara zarar verenlerde zarar görür umarım.

• 1ay

Maalesef haklisiniz bu konuda... Ama bizim toplum olarak uzun bir surelere ihtiyacimiz var herhalde.

• 1ay

Bence de. Yoksa düzeleceği yok gibi kısa sürede.

• Kadin ezilmeyi secmez, herkes guzel bir hayat yasamak ister ama bazen bazi seyleri yasamak zorunda kalirsin cunku öyle ögrenmissin hayata tutunmayi, cunku korkularin vardir.

0|1
    0|0
    • 1ay

Bazı yobaz insanlarla karşılaştığım için söyledim. Kadın olduğu halde kendi cinsiyetini aşağılayanlar var maalesef, değerli arkadaşım. Tam tersi erkek olduğu halde kadınların yanında duranlar da var. Ben kadın ve erkek eşitliğinden yanayım hatta kadınların üstünlüğünden anayım bile diyebilirim. Bizden daha başarılı, insancıl ve zeki insanlar. Ama, onlara zarar verenlerde zarar görür umarım.

• 1ay

Bu sizin görusunuz, bence "yobaz" diye söylediginizle alakasi yok. Insan olmakla alakasi var. Din bize vicdanli ve merhametli olmayi ögretiyor, ki zaten vicdanli ve merhametli olan bir kadin veya erkek baska birisinin ezilmesini istemez.

• Küçüklüklerinden beri bu baskıyla büyüdükleri için baskı olduğundan böyle bence seslerini çıkaramıyolar

1|1
    0|0
  • Sen kizsin sus.
    Sen kizsin ört vücudunu.
    Sen kizsin sesli gülme.
    Diye diye ezilen ve susmaya, cbastirilmaya alistirilan kadınlarımız var ne uzucu bir tablo. Işte ülkedeki tüm bu iğrenç baskıya inat giyiyorum eteklerimi ve inadına bağırıyorum inadına doya doya utanmadan kahkalar atıyorum. Susmuycam. Susturamiycaklar.

0|2
    0|0
    • 1ay

Kutluyorum seni. Bu cinsiyetçilik denen iğrenç durumu anlamıyorum. Hastalık olsa gerek. Feminizmi destekleyen erkekler de hâlen var arkadaşım. Yalnız değiliz aslında sandığımız kadar.

• çoğu kadın kendini bildi bileli bu kadere mahkum bırakılır, büyürken bu şekilde büyür çünkü ona ezilmeyi öğretirler. ona kadınlar böyle yapmaz derler, kadınlar sesli gülmez, kadınlar bacaklarını kapatıp oturur, kadınlar evine bakar, kadınlar çocuk bakar.
    özeikle evde bir erkek çocukla birlikte büyümüş bir kadın olarak, ben de yıllarca bu eziklikle yaşadım ama bir şekilde başka türlü bir hayatın var olduğunu öğrendim, başka türlü yaşayabilirim sesli gülebilirim mesela.
    çoğu kadın kendine öğretilenden başka bir hayat olduğunu bilmez, başka türlü yaşamanın mümkün olmadığını düşünür böylece de

0|1
    0|0
    • 1ay

İşte kadınlar böyle olmalı. Birçok bağnaz ve yobaz kadınlar, kendi cinsiyetinde ki insanların ezilmesine göz yumuyor. Mustafa Kemal ATATATÜRK'ün kadına verdiği değer ve getirdiği yeniliklerle yaşamak, çağdaş yaşam düşüncesini benimsemek çok önemlidir. Kadın ve erkek eşitliğini destekliyorum arkadaşım. Destekleyen erkeklerin sayısı az değil. Umarım güzel bir gelecek olur.

• Kendisine olan gûven sorunu olur ayrica ailesininde arkasinda olmasi gerek hic birsey yapmasalarda sadece yaninda olduklarini hissetmek yani.

0|1
    0|0
  • Ben oyle degilim...

0|1
    0|0
  • Arkasında duracak ona destek olacak biri yoksa korkar. Kendine güveni yaşadıklarından dolayı sarsılmıştır. Görüşünü sunmasının, sesini çıkarmasının bir şeye faydası olmayacağını bilir vs vs..

0|1
    0|0
    • 1ay

İşte kadınlar böyle olmalı. Birçok bağnaz ve yobaz kadınlar, kendi cinsiyetinde ki insanların ezilmesine göz yumuyor. Mustafa Kemal ATATATÜRK'ün kadına verdiği değer ve getirdiği yeniliklerle yaşamak, çağdaş yaşam düşüncesini benimsemek çok önemlidir. Kadın ve erkek eşitliğini destekliyorum arkadaşım. Destekleyen erkeklerin sayısı az değil. Umarım güzel bir gelecek olur.

• 1ay

Kesinlikle katılıyorum. Şiddet gören kadına bile hak etmiştir diyen ne kadınlar gördük. Atatürk sevgimizi, putlaşma diyerek iğrenç mevkilere düşürmeye çalışan insanlar olduğu sürece sanmıyorum kadınların hak ettikleri değeri göreceğini. Ama bir umut işte..

• Para yok pul yok elinde mesleği yok gitmiş evlenmiş kocasının eline bakıyor çocuğu var ayrılamıyor her şeye katlanıyor bu yüzden. Okuyun kızlar okuyun.

0|1
    0|0
    • 1ay

Kesinlikle katılıyorum değerli arkadaşım. Atatürk'ün var ettiği yenilikleri yıkmaya çalışan yöneticiler ve saf halk yüzünden ne hallere geldik.. Çok yazık.

• Bazilari için şunu diyebilirim çocukluk büyüme gibi evrelerde biraz baskı altında yetistikleri için kimisi susuyor..

0|1
    0|0
  • Her iki kişinin de iyiliği için bazen böyle yapmak gerekir mesela kavgalarda birinin boyun eğmesi gerekir olay daha büyümesin diye ve bu büyüklüğü kadınlar yapar..

0|1
    0|0
  • genelleme yapma ben öyle değilim ha ama öyle yapanda cok insan var bazı insanlar ya hakkını aramaktan korkar ya da ugrasmak istemezler bir cok nedeni var bazilarda arayamaz o cesaret olmaz felan

0|1
    0|0
  • Güçsüzler. Erkeklerin fiziksel ve toplumsal gücü vardı çünkü hep. Benim annem de örneklerinden biri. Ama bir kadını koruyacak bin kadın var çok. şükür

0|1
    0|0
    • 1ay

Evet, bende kadınları destekliyorum bu konuda.

• 1ay

Birçok erkek var aslında böyle değerli arkadaşım. Sanıldığının aksine yalnız değiliz.

• 1ay

Evet var. Bereket versin 😂😂

• Bende üstün görüyorum kalkipta salak bir kiz deyince erkek döver de sever de diye yjmruklamak istiyorum. Ezik kizlarin IQ 'su 90 altidir. Başka açıklamasi yok ha yine bu ezik kizlar kadin erkek tartismasinda kadini her zaman haksiz görürler.

0|1
    0|0
    • 1ay

• Aileden kaynaklidir aile kzin nasil yetiriyorsa devami oyle gelir

0|1
    0|0
  • keske dediyiniz Kimi olardi ama öyle deyil kadin hep ezilen madur olandir

0|1
    0|0
    • 1ay

ezilmeyi seçiyorsa yapacak birşeyimiz yok!

• 1ay

eminim ki kendileride isdemez ama sartlar onu gerektirir uzaktan bakdikda kiniyoruz ama gercekten hem hem yalniz kalar , el alem ne der , bir sürü neden ,, bunlarda cahillikden ireli gelir çeviremde var görüyorum

• 1ay

Evet aynı görüşteyim sizinle.

• Beni koyma bu genellemenin içine

0|1
    0|0
  • cunku guclu kadınları ıtıcı bulan erkek mantalıtesı yaygın toplumda

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynen öyle. Katılıyorum sonuna kadar. Tebrik ediyorum ayrıca.

• Ah bunu bir anlasam. Kendini değersiz gören hemcinslerimi gördükçe çıldırıyorum.

0|1
    0|0
    • 1ay

• 1ay

Emin ol Atatürkçü tüm kadınlar benimle aynı düşüncede. Kendini değersiz gören kadınların çoğu dindar kesimde yetişen kadınlardır.

• 1ay

Zaten onu kastettim bende. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

• kişisel bir durum

0|1
    0|0
  • Hicbir zaman esit degiliz hele bu ülkede

0|1
    0|0
  • Para yok diye

0|1
    0|0
    • 1ay

Parayla ilgisi yok ki.

• 1ay

Umarım değişecek.

• 1ay

Bırak ya sal valla bak bu insanlara bişey anlatamaZsın ağzın yorulur sadece

• Aileden geliyor bence. Bügün bir abla kız cocukları arabanın önüne oturamaz ayıp dedi ben kızımada tembihlerim dedi sacma degil mi neden ayıp olsun neden kız çocuğu oturamasın sacmasapan ayıplamalar

0|0
    0|0
  • Duyguların aklı görmezden gelecek kadar yoğun olması ve hayvan icgudusuyle hareket etmek diyelim. Bu dönem dönem kişide farklılık gösterir. Diğer etmenler 2. 3. Bilmem kaçıncı sırada diyebilirim. Cesaretle cozulmeyecek şey yok.

0|0
    0|0
  • Onlar zaten ezik oldugu icin

0|0
    0|0
  • Korkuyorlar sanırım.

0|0
    0|0
  • Erkege boyun egmek kadinin kendini ezmesi degildir bu ince bir çizgi

0|0
    1|0
  • ezilen maldır net.

0|0
    0|0
  • Ailelerinden gelen bir gerilik.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 8

• Kültür seviyesi bro avrupadaki kızlara yap bakalım yapabiliyor musun

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynen öyle. Maalesef, kadınlarımızın bir kısmı cahil.

• 1ay

Aile yapısıda engelliyor bireyselleşmesi özgüven eksikliği de var

• aymen bende merak ettim

0|1
    0|0
  • Mahalle ve toplum baskısı

0|1
    0|0
  • Yaradılışlarında var :D

0|0
    0|1
  • Onun da kimyasında o var demekki , senın kımyanda nasıl dıger türdenlik varsa

0|0
    0|0
  • Kadınlar her zaman hakılıdır suçlu olduklarını ispatlayamassınız :) boşuna kasmayın.

0|0
    0|0
  • dayak yerim die korkuyordurlar

0|0
    0|0
  • Çok doğru söyledin bence de eşitler. Bazıları kötü görünseler bile çok iyi oldukları için ezilirler. Benim ezilmem bundan dolayıydı :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...