Sizce dostluk nedir?

Ben dostluğa inanan içi insan sevgisiyle dolup taşan biriydim ama tecrübelerim öyle yaralar aldım ki hayat bunun kolay olmayacağını gösterdi. En azından karşılıksız sevgilerin bulunması imkansız gibi çok zormuş. Kimsenin birbirinin kaşına gözüne hayran olmadığını gösterdi. şu an tek dostum kedim Napolyon ve Ailem. Bunun dışındaki insanlara iyi niyetimi güvenimi ne yazık ki kaybedeli çok oldu.Sizce dostluk nedir?

• İyi niyetli yaşlı tecrübeli bilgi hazineleriyle sohbet etmektirSizce dostluk nedir?
    15% (8)26% (13)21% (21)Oy Ver
  • Tanımadığın bir sokak köpeğini doyurmaktırSizce dostluk nedir?
    31% (16)26% (13)28% (29)Oy Ver
  • Müşteri bekleyen bir boyacı çocuğa fazladan para vermektirSizce dostluk nedir?
    17% (9)14% (7)16% (16)Oy Ver
  • Yolda kalmış bir yabancının ihtiyacını gidermektirSizce dostluk nedir?
    15% (8)12% (6)14% (14)Oy Ver
  • Allah için sevmek Allah için nefret etmektirSizce dostluk nedir?
    22% (11)22% (11)21% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|2
2|21

En İyi Kız Görüşü

• Allah için yetimi doyurmak başını oksamaktir ♡ Allah için iyilik yapmak..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki yoktur
    Dost dediğin, sevilecek biri olmadığı zamanlarda bile seni sevmeli.
    Sarılacak biri olmadığı zamanlarda bile sana sarılmalı,
    dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanmalı,
    dost dediğin fanatik olmalı,
    bütün dünya seni üzdüğünde bile sana moral vermeli,
    güzel haberler aldığında seninle dans etmeli ve
    ağladığında seninle ağlamalı, ama hepsinden daha çok,
    dost matematiksel olmalı!
    Sevinci çarpmalı,
    Üzüntüyü bölmeli,
    Geçmişi çıkartmalı,
    Yarını toplamalı...
    Kalbinin derinliklerindeki ihtiyacı hesaplamalı
    Ve her zaman bütün parçalardan daha büyük olmalı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Keşke sondan 2. Görmeseydimm :(
    Bir saatten sonra devreleri kopuyor insanın kimseyi kolay kolay içine alamıyor... içeride kalanlar ihanet etmediği müddetçe yoklama hep sabit.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Dostluk herkesle yaşanılmaz çünkü dost olmak nadir insanlara has bir şeydir Allah a şükür derdimi dökeceğim baya dostum var bunlar zaten elenerek zirve kalıp dostluk rütbesini hakeden insanlar varlıklarına şükürler olsun Allah onları başımdan eksik etmesin

0|1
    0|0
  • İnsan değişkenlerin en hesaplanamazı o yüzden dost sevgi sevgili yani kendinden başkası yalan birde aile işte çok şeyyapmayın yani

0|1
    0|0
  • Allah için Allah için uzak kalmak... En samimisi bu. Yoksa çok şey derdim, en iyisi sukut etmek..

0|1
    0|0
  • Bence hepsi

0|1
    0|0
  • ben hiç karşılık beklemeden iyilik yaparım kıymetimi bilen bilir bilmeyende bilmez kimseyede eyvallah etmem!!

0|1
    0|0
  • Hepsi aslında nasıl içinden geliyor ise onu yapmak zorlama olmamadi mutlu etmek mutlu olmak

0|1
    0|0
  • Dostluk yüzde yüz güvenebileceğin insandır. En kötü zamanında yanında olandır. Bütün zorluklara rağmen dimdik yanında durabilen insandır. Dostum yok :(

0|1
    0|0
  • Eskiden izlediğim kısa film geldi aklıma. Soru sayesinde tekrar arayıp buldum. Tekrar duygulandım: https://youtu.be/xgkaU_g16i8

0|1
    0|0
    • 1ay

bu hikayeyi duymuştum nişanlısını istemesi çok acı en acısıda bu kadar iyi niyetli olması.

• 1ay

bu dostluk değil bir iyi niyetlinin sürekli kandırılmasıydı.

• 1ay

Gerçekler acı olabilir tabi

• Allah için sevmek Allah için nefret etmektir...

0|1
    0|0
  • Dostluk cok onemli birsey.. Parmakla sayilicak kadardir. Ama iste insanlar farkli..

0|1
    0|0
  • Tanımadığın bir sokak köpeğini doyurmaktır.

0|1
    0|0
  • Sadece 1 dostumdan eminim. Ölüme benle gelebilecek. O bana yeter. Fazlası zarar

0|1
    0|0
  • Allah için sevilir ama allah için nefret edilmez. Nefret müminin fitratinda olmamalidir. Ne demiş yunus emre "yaradılanı severim yaradandan ötürü."

0|1
    0|0
  • bunların hiçbiri olmadıgına kalıbımı basarım

0|0
    0|0
  • Yanlız bunlar daha çok yardım severlikle iyilikle ilgili seyler dost dedigin başka olur

0|0
    0|0
    • 1ay

dost yardımda eder. Hele ki zor günlerde en çok o eder.

• 1ay

Evet ama sokak hayvanına yardım etmek fakirlere yardım etmek toplumsal bir iyiliktir dosta yardım etmek ayrı bişeydir dosta cebinde 10 lira paran varken ihtiyacı oldugunda 10 lira verip önemli degil dersin sorun olurmu dediginde olmaz dersin vs sokak hayvanına yardım etmek dostluk degil insai bir yardımdır toplumsal yani

• 1ay

ama bir dostluğa yol açıyor

• Allah için nefret etmektir? Allah kötü şeylerde mi emrediyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Allah kötü zalim cahil insanlardan yüz çevir onların haksızlıklarına karşı savaş buyurmamış mı kötülüğe karşılık adalet için onlardan buğz etmek yani kalbinden istememek uzaklaşmak oda imanın en küçük göstergesi. Gücün yetiyorsa elinle yetmiyorsa dilinle yetmiyorsa başkalarının desteğiyle oda yoksa kalbinden geçiyor bu nefret.

• 1ay

tamam da nefret negatif yüklü bir kelimedir negatifliğe dair birşey hiç olmayacak direkt sadece iyiliğini isteyeceksin o kadar cümleyi yanlış kurmuşsun abi işte kasma bu kadar :D

• 1ay

adalette kasılma olmaz hızlı aktif etkin caydırıcı olmalı. Böylece saygın olacak düzen. Düşünsene bebeğe bile tecavüz eden yaratıklara ne merhamet göstereceksin? Kaldı ki geç gelen adalet adaletsizliktir ve suçluyu affetmez mazluma hakarettir. Boynuzlu koyunun boynuzsuz koyuna vurmasının bile hesabı sorulacak.

• Karşılık beklenmeksizin, güvenebilmektir dostluk..

0|0
    0|0
  • karşılıklı küfürleştikten sonra gülüp geçmektir dostluk

0|0
    0|0
  • Allah için sevmek eyvallah da allah için nefret etmek deyimi yanlış..

0|0
    0|0
  • Dostluğa arkadaşlığa inanmıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...