Kapat

Tesettür Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ( Videolu ) 🕌 ?

Aslında düşünüldüğünde gayet mantıklı.. Her görüşe ve her yoruma saygım elbette var.. Ama genel olarak düşünce algısını öğrenmektir amacım.. Şimdiden her görüş için teşekkür ederim. Hayırlı geceler.. :)

3|4
17|36

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 35

• Bu videoyu izledim daha önce, sadece ilk otuz saniyesi bile bir kadının tepesini attırmaya yetmeli normalde.

Üç kuruş aklı olan da şu saçmalığı ciddiye almaz. İhtiyarlar yaşlılıklarını göstermez, tipsizler betliklerini göstermez, kıskançlar kimseyi kıskandırmaz, güzellere de bakan olmaz, bu sayede herkes eşitlenir, nasıl inanmazsın çok mantıklı kısmına gülmeyip 'Hmm doğru diyor' diyorsanız, kusura bakmayın ama salaksınız. Düşünce özgürlüğü falan da bir yere kadar.

Tipik yobazlar teknolojiyi biraz kullanıp ortaçağdan kalma hastalıklı fikirlerini millete yaymaya çalışıyor.

Gerçi uzun uzun analize gerek yok 'Avrupalı kadınlar 'Bu alçaklar bizi göz hapsine alıyorlar' diye polislere şikayette bulunuyorlar' kısmı bu heriflerin yalancı ve kaypak olduklarının en basit örneği zaten.

Türban takan taksın umrumda değil.

Ama kadınları ve erkekleri böyle birbirinden ayırmak, kadınların erkeği uzaylı gibi, erkeğin ise kadını mikilecek et gibi gördüğü bir toplum oluşturmaya çalışmak huzur veya ahlak değil, sapıklık ve manyaklık doğurur ancak.

Ayrıca birileri bu yobazlara söylesin, kadınlar erkekler kendilerine baksın diye güzel görünmeye çalışmıyor, hatta ciddi bir kısmı kendileri hakkında kadınların ne düşündüğünü daha bile fazla önemsiyor.

Türban gibi İslam'da yeri hakkaten şaibeli bir anlayışın ısrarla bu kadar temel din kuralı gibi gösteilmeye çalışılmasının sebebi de bu vahabbi arap zihniyetlerinin işinin gücünün kadınlar ve seks olmasından ötürü.

Bu aşırı dinci hristiyanlarda da böyle. Dikkat ederseniz, alayının en büyük derdi kadınlar, nerelerini açtıkları, ne yaptıkları, ne giydikleri falandır.

3|1
    0|0
    • Genede saygı duyuyorum :)

• Videoyu koyup, sonra içindekilerden bahsedilince 'Ben onu öylesine koydum' demek. Hemi de 'Düşününce gayet mantıklı' diye altına yazmışken.

Ondan sonra laf edince 'Hep büze hakaret ediyorsunuz'

• Öylesine koydum mu diyorum ona yakışıyor diyorum. Yazmayın buraya yorum ya..

• Modern zamanda mı? Moda olmuş artık.
    Bayanlar örtünmeyi Armine'den, Vakko'dan Aker'den değil, Ahzap:59, Nur:31'den öğrenmeli!

2|0
    0|0
  • Saçmalıktır efendim. İnsan neden saçını kapatır ki? Her yeri kapalı, usturuplu giyinsin. Ama niye saçlarını havasız bırakıyor? Saçı kapasa ne olacak, kapamasa ne olacak? Kılların bir özelliği yok...

1|0
    2|0
    • Heryeri kapalı ve üsturuplu örtünmekten bahs ediyor zaten..

• Videoyu izlemedim, benim yorumum böyle yani... Hep düşündüğüm. Mini etek giymesi gerekmez, açık da giyinmesin. Her yerini kapasın, vücut hatlarını belli etmesin. Ama saçları açık, başı açık olsun. Türban diye bir şey olmasın hani...

• Oda sizin görüşünüz saygı duyarım..

• kadınlar erkeklerin bakışlarından rahatsız olur diyor her gün bu sitede bile onlarca tesettürlü nasılım diye soruyor. rahatsız olan bir insanın yapacağı hareket olmasa gerek bu demek ki kadınların yaradılışında tam tersi dikkat çekme isteği var derim ben o zaman. gördüklerimiz bunu gösteriyor çünkü

1|0
    0|0
    • Her insan bir değil bu algıyı kırmak lazım biraz..

• İşte bende oyüzden hepsi bir değil dedimya. Ben ferace giyerim mesela hatlarım belli olmaz arkadaslar pantolon tunik giyiyor. Anlatmak istediğim bu..

• zaten videoda gördüğüm yanlışı söylüyorum bende sana bir şey dediğim yok zaten bende genellemiyorum orası öyle tabii ama videoda her kız erkeklerin bakışlarından rahatsız olur vs diyor ya ondan bahsediyorum

• Erkeklerin kadınlarda oluşturduğu baskı malzemesi çıkan bir ürün

3|0
    1|0
    • Amin inşaAllah. İyi dilek iyi istek herzaman doğru olandır.. Rabbim gönlünüze göre versin.

• Amin

• Karl marx ne demiş.. Din halkın uyuşturucusudur.. Bence haklı da.. Medeniyet ile dinin getirdiği kavramlar çok zıt şeyler.

2|0
    0|0
  • beşiktaşta yıldız parkında her ağacın dibinde bir tesettürlü var.. tesettürü gerçek anlamda allah rızası için takanları da kötülüyor bu kızlar.. tesettür bence de allahın emridir ve gerçekten inananlar örtünmeli.. anne baba çevre eş dost baskısından kapananların islama da kendine de zararı oluyor

1|0
    0|0
    • Ailem kızdı bana tesettür için yanımızda gezdirmeyiz dediler, şu an kapalıyım hamd olsun. Rabb yolunda olmak istemek dediğiniz gibi gerçekten inananlar yapmalı..

• Reinaya git mi dediniz dedim güldüm yahu :D yani anlatıyorsunuz zaten daha neden gidip göreyimki? Yapan insanında hatası, beni bağlayan bir durum yok.. Ben bu konulardan çabuk nem kapan biriyim. Yani kötülük varsa kötüye kullanılıyorsa bitmiştir. Yeşillik alan ya da Reina ile alakası yoktur. :)

• şart tabii

1|0
    0|0
  • her insanın kendi iradesiyle seçtiği bir durum gerçi bazıları aile baskısı falan oluyor ben normal görüyorum

1|0
    0|0
  • tesettürlü ya da tesettürsüz olarak insanların ayrılmadığı o sarı elbise bu beyaz elbise giymiş gibi normalleştirilmesi gerektiğine inandığım kelime bir insan istediği gibi inanıp istediği gibi giyinebilir bu onun en doğal hakkıdır kendimce

1|0
    0|0
  • Bisi düsünmüyorum

1|0
    0|0
  • benden daha detaylısını bulacağını sanmıyorum. bunun için gerçekten özelden mesaj şart. ama bunu şimdi önerdiğim için nerelere çekileceğini aklim hayalim alamaz. neyse öyle birşey diyip şimdilik konuyu kapatayım

1|0
    0|0
  • Ninja Warrior.

1|0
    0|0
  • İlerde evleneceğim kişi tesettürlü olsun

2|0
    0|0
  • Mizojini böyle bir şey işte.

1|0
    1|0
  • Saygı duyarim diyelim önemli olan zaten ne giyindigin değil kim oldugundur.

1|0
    0|0
  • Sevmem.

1|0
    0|0
  • bır sey bılmıyorum

1|0
    0|0
  • Güzel video.. Anlayana

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• Artık göz kapaklarıma hakim olamıyorum

• Uyuyun o vakit.. Tutmayayım sizi.. Eziyet olmasın. Başka bir vakit daha güzel görüşmek üzere. Kendinize dikkat edin.. :)

• soruyu okurken, Genel olarak soruyorsa video olmaması gerekir herhalde videodaki tesettürden bahsediyor dedim, hassas konular tesettürün amacı belli

1|0
    0|0
    • Video açıklamama yardımcı olur diye düşünmüştüm ama birazda yanlış anlaşılmış sanırsam..

• Her türlü algı operasyonuna karşıyım

1|0
    0|0
  • Çok sağlam bir video olmuş

1|0
    0|0
  • Günümüzdeki çoğu kadın farz için değil tarz için kapanıyor, Modern tarzında müslüman olduğu için değil tamamen süslüman...

1|0
    1|0
  • Mantikli bir paylasim

1|0
    0|0
  • Valla çok beğendim ama burda bu düşünceye saygı duymayacak kişi çok çok kişi sana saldıracak 😊😊

1|0
    0|0
  • Gereksiz olarak görüyorum

1|0
    1|0
    • Saygı duymak lazım..

• Tercih etme sebebinizi size dinin değil doğanın ta kendisinin getirdiğini düşünüyorum moleküllerin etkilenmesini araştırmanı öneririm :) Müsaade senindir ne demek. Ben teşekkür ederim anlayışsız yobazlar gibi olmadıgın icin :)

• Rica ederim çok sağolun.. Ben gideyim artık, hayırlı geceler tatlı uykular.. :)

• Çok dikkakimi cekior tesettürlü biriyle tnşmk istiorum

1|0
    1|0
  • Herkeze saygı duyarım. Tesettürlüye de mini etekliye de...

1|0
    0|0
  • Kapali olup asiri suslenenler veya dar giyinenler kapali olup benim icin sozde kapalidirlar.

1|0
    1|0
  • Kim ne giyerse giysin insan olsun yeter

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 16

• Bir bayan dışını örtmeli, dışını örttüğü kadar içini de örtmeli. Tesettür farzını yerine getirip, namazını ve ahlakını terk etmemeli. Çünkü bunlardan biri olmazsa diğeri anlamsız olur.

2|0
    1|0
  • Tesetturlulere isinamiyorum

1|1
    1|0
  • Videoyu izlemedim. Bazıları tesettürün sadece çarşaf giymekle olabileceğini söylüyor bunun dışındakileri tesettürlü olarak görmügorlar halbuki vuct hatlarını belli etmeyen içini göstermeyen uzun bir şey ile de tesettür sağlanmış olur. Bu ferace de olabilir pardesu de olabilir vs. Baş örtüsü omuzları ve göğüs kısmını örtmeli. Dikkat de çekmemeli.

1|0
    0|0
  • Tesettür teek çiğnediğim dini kural olabilir :/

1|0
    0|0
  • Allahın emri sonuçta şimdi günaha girmek istemem ama saçma geliyo o zaman Allah saçları neden yarattı? Her inanısa karşı saygım var tabiki

1|0
    0|0
  • saygi duyuyorum
    camilere falan giderken bende takiyorum ama
    normalde takmiyorum
    yani sadece tesettür deildir müslümanligin simgesi
    biz basi kapali dapdar giyinen kizlarda gördük o yüzden saygi duymak laaazim
    her koyun kendi bacağından asılır

1|0
    0|0
  • Fark etmez. Her kesin kendi hayatı, kendi doğruları vardır. Saygı duyarım, ama ben kapanmak istemem

1|0
    0|0
  • Allahin emridir tabiki de emre uyacagim tesetturu bez parçası olarak goren biri asla manevi değerini anlayamaz

1|0
    0|0
  • Saygım var tabiki de kendimde düşünmedim ama kapalıları seviyom

1|0
    0|0
  • videoyu izlemedim. Herkesin kendi tercihi.

1|0
    0|0
  • herkes birbirini olduğu gibi kabul etse ortada hiç bir sorun kalmaz bence tesettürlü ve saçı açık diye ötekileştirmeden saygı duyulmalı.

1|0
    0|0
  • isteyen istedigi gibi giyinmeli kimse kimseye karisamaz

1|0
    0|0
  • özgürlük adına çok güzel bişi amerika gibi bir ülke olaım herşey özgür olsun

0|0
    1|0
    • Amerika'da şu videonun 30. saniyesindeki 'Kadınlar çok sevdikleri çocuklarına ve kendilerine bakacak bir erkeğe muhtaç oldukları için...' kısmı toplumda infial yaratır, bu Çay House denen kuruluş adam gibi video yapamaz hale getirilir, ne diyorsunuz siz acaba?

• @Ragnar_Lodbrok Çay House ile ne alakası var bunun? Ben soruma uygun olduğu için videoyu paylaştım.. Birşey kastederek değil. Bilmeden yargılamayın.

• Herkesin hayatına kimse karışamaz

1|0
    0|0
  • Cayhouse buarada
    Allah senden razı olsun kardesim😊

1|0
    1|0
  • Tesettürü seviyorum. Rabbim hakkıyla yapabilmeyi nasip etsin. Ama kadının kendine yetemeyen, bir erkeğe muhtaç olarak görülmesini anlayamıyorum. Videoda bir ara değindi de, ondan söylüyorum bunu

1|0
    0|0
Yükleniyor...