Hayatınızda sonsuz güven duyduğunuz insanlar var mı?

Sizi her şeyiyle kabul eden, iyi niyetli, kendinden önce sizi düşünen gerçek dostlarınız var mı?

2|0
88|89

En İyi Erkek Görüşü

• Var. Sadece 1 kişi. Şuanda Kırklarelinde kamu yönetimi okuyor gurbet ellerde. Allah yardımcısı olur inş

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet var o da psikoloğum 😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 88

• dost dediğin şey nedir ki zaten
    bana benden daha iyi davranacak gerçek dostlarım var şayet onları bulana kadar çektiğim acının da cabası bu olsa gerek

kazanmak için kaybetmeyi öğrenmek gerekir. D

1|0
    0|0
  • Hayatıma giren herkese en az kendim kadar güven duyarım. Üstelik "Herkesi kendim gibi bilirim" mantığındaki her insan kadar da hayal kırıklığı yaşamama rağmen. Bu beni yıldırır mı? Elbette hayır. Beni ben yapan özelliklerimin başında "koşulsuz sevgi" geliyorsa -ki geliyor- sevgimi paylaşabilme yetisine sahip dostlarım elbette var. Fakat "gerçek" liği tartışılır.
    "Neyse, nasılsa ne kadarsa o kadar" ı ile yetinebilmek, maalesef artık her yiğidin harcı değil. :)

0|0
    0|0
  • Tabi ki de var yoksa insan nasıl sadece kendine güvenerek bir hayatı sürdürebilir.
    Bir süre sonra çaresizlik ve ardından da delilik belirtileri göstermeye başlar ;)

Amerika da güven konusunda deney yapıldığını duymuştum.10 denekten 7 sinde şizofreni belirtileri gözlemlenmiş. ;)

1|0
    0|0
  • Olmaz mı ya , var Allah'a şükür
    Olmayanlarada Allah nasip etsin.

1|0
    0|0
  • Var😄 20 senelik arkadaşlarım var onlar iyi ki de varlar😎

1|0
    0|0
  • Tabii ki var ama bir elin parmak sayısı kadar bile değil. Onlarla da güvenirlilik bir noktaya kadar. Özlük haklarımızı aşmamak şartıyla. Bugünün sosyal yaşamında da hasretini çektiğimiz güven. Üyesi olduğum bir dernekte üye sayısını artırmak istiyorlardı, senin gibi bir üye getir dediler götüremedim. Oysa güvenli bir ortamda yaşayabilsek herkes kendine duyulan güveni sağlıyabilse ne kadar güzel olur. Aksi de o kadar kötü olur tabii ki... Her kişi kendine düşen vatandaşlık görevini yerine getirse iyi hizmet verirken iyi hizmet de almış olur. Böylece huzurlu , güvenli sosyal yaşam teessüs etmiş olur. Saygılarımla

0|0
    0|0
  • güvenebileceğim çok fazla dostum var beni yarı yolda koymayacak insanlar ve iyiki varlar

1|0
    0|0
  • Var şükür.

1|0
    0|0
  • Annem kardeşlerim o kadar.
    Diğerlerine ben güvenmek istedikçe onlar güveni hak etmediğini ısrarla gösterdiği için kimseye güvenmiyorum istesemde olmuyor yani bir süre sonra ruhundan sanki güven kısmını söküp atmışlar gibi hissizleşiyorsun.

0|0
    0|0
  • Öyle kardeşlerim varki şükürler olsun. İçini dışını bildiğim benim iyiliğimi benden daha çok isteyen, her türlü sıkıntımda hiç bir yardımı esirgemeyen, beraber sacmalayıp beraber hayatın zorluklarını çözmeye çalıştığımız. çok hatalar yaptık belki ama hiçbirzaman birbirimize olan güven ve muhabbetimiz kaybetmedik. bazen diyorum böyle insanlarla karşılaşacak ne yaptım, heleki babasına güvenmeyen insanları gördükçe. yollar bazen ayrılıyor ama kalpler asla

0|0
    0|0
  • evet var

0|0
    0|0
  • nope

0|0
    0|0
  • Hayatta bir babama güveniyodum o da anamı :)

0|0
    1|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Annem tabiki

0|0
    0|0
  • Yakında Olmasını diliyorum

0|0
    0|0
  • Olur bir gün. :)

0|0
    0|0
  • Hayatta her şeyin limiti, ucu, sonu vardır.

0|0
    0|0
  • var aslıundaaa

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • var, KENDİM!

0|0
    1|0
  • yoktur 😅

0|0
    0|0
  • var ama olmamali

0|0
    1|0
  • Evet var...

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Annem babam 😊

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Annem babam

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • annem avr

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Kızlar Ne Diyor 87

• Güven duyduğum biri var mi diye düşünüyorum aileme olan güvenimi sorgulamadım bu zamana kadar ama 10 yildir hayatımın içinde olan canımın içi dediğim nişanlıma dahi koşulsuz şartsız güvenmiyorum. Koşulsuz şartsız güvenmek için hayatında darbe yemek nedir bilmemen lazim bence.

1|0
    0|0
  • Ailem var her şeyden önce
    Çevrem geniş herkesle selamlaşırım ama en yakın arkadaşım ve dostum dediğim her şeyimi paylaştığım insan kız kardeşimdir

1|0
    0|0
  • Var şükür.

1|0
    0|0
  • Sadece anne ve babam kendinden önce beni düşünen çıkarsız seven iyi niyetli kişilerdir. Bunun dışında kimse böyle olamaz bende bir dostum için böyle olamam olmam. Bugün 20yillik dostum dediğim kimsenin bilmedigi sirlarimi herseyimi bilen arkadaşım evet iyi niyetli çıkarsiz sever ama kendinden önce tabikide beni düşünmez bende onu düşünmem. Dile getirilmese bile egolar giriyor devreye bazı konularda kıskançlıklar yaşanıyor ama kendi içinde asla dile getirilmiyor.

0|0
    0|0
  • Sonsuz güven diye birşey yok. Sonuçta yeri geldi mi isteyerek veya istemeyerek herkes güvenini kırar. Ama en çok güvendigim kişi Annem dir

1|0
    0|0
    • 1ay

Yeri geldiğinde isteyerek kıranlar dost olmuyor yalnız

• 1ay

Farklı perspektiflerden bakıldığında asıl gerçek dostlar yeri geldi mi bazı şeyleri kaybetme pahasına o güveni kırar. Eğer dostum büyük bir hata yapmak üzereyse ve bunu engellemenin bir şekilde yolu onun"güvenini kırmaktan" geçiyorsa ben cekinmem... bu yüzden be "iyiler" ne de "kôtüler" yüzde yüz güvenilir değildir gözümde.

• Evet var 11yillik dostum

1|0
    0|0
  • Kimse kendinden once beni dusunmuyor ve bu saglikli olan zaten. Ama her sozune guvenecegim ablam var. Onun disinda herkesle 1metre mesafede yaşarım.

0|0
    0|0
  • Evet var

1|0
    0|0
  • Var Allah'a sükür

1|0
    0|0
  • Evet varlar

1|0
    0|0
  • Evet var

1|0
    0|0
  • var.

1|0
    0|0
  • Vaaar

1|0
    0|0
  • bir kul daha Yaratıcısına sorgusuz sualsiz teslim olmazken yaratılana nasıl olabilir ki?

0|0
    1|0
  • Kalmadı

0|0
    0|0
  • Elbette cekirdek aileme sonsuz guvenirim.

0|0
    0|0
  • gölgeme bile güvenmem.

0|0
    0|0
  • Var.

1|0
    0|0
  • Var birkaç tane.

1|0
    0|0
  • Var tabikide

1|0
    0|0
  • var tabikide :)

1|0
    0|0
  • anne anne anne gerisi boşş

1|0
    0|0
  • Bir tek annem var.

0|0
    1|0
  • Var.

1|0
    0|0
  • evet ama hepsi de çocuktan kalma dostlarım

0|0
    0|0
  • Kimse kimseyi düşünmez

0|0
    1|0
  • Hayır kimseye sonsuz güven duymuyorum hem de hiç kimseye

0|0
    0|0
  • Var çok şükür

1|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Kimseye o denli güvenmedim güvenmem...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    57
Yükleniyor...