Ailem evlat ayırımı yapıyor. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Abime iş kurdular. Kız kardeşimi özel okula gönderiyorlar. Abim genelde kafasına göre harcama yapıyor. Kızkardeşime genel olarak sınava hazırlanıyor diye iş yaptırılmıyor, dokunmuyorlar. Bana gelince 1000 lira maaş alıyorum 600 ünü veriyorum. Geri kalan aylık sigara yemek ve yol param. Evde ki çerezler benden saklanır, beş lira para vermek istemezler. Ne evlenicem diye çeyiz yaparlar ne de kenara para koyarlar. Babam telefon aldı bana. Bende kalan 400 liraya da göz dikti. Önlisansi günde beş lirayla okudum. Devam etmek istedim notlarım iyiydi. Babam izin vermedi, eve destek çıkıcaksın diye. İş bulamadım sanki çok muhtaçmışız gibi kahvaltıcı da ayakkabıcı da 12 13 saat çalıştırdılar. İki sene süründüm. Bir buçuk senedir kendi alanımda çalışıyorum. Annem beni görmek istemiyomuş. Evde de iş bekliyor sürekli hizmet bekliyor. Sürekli b*k muamelesi görüyorum. Dayak bakımından da zengin bir yaşamım oldu. Ben annemden intikam almak istiyorum. Ne yapabilirim? Çok konuştum, bilerek yaptığını anladım artık. Umursamıyor beni, para getireyim diye bakıyor. Çeyiz almıyor ben üç beş kuruşa birşeyler aldığım zaman gitmeden yerini doldur bana da al diyor yüzsüz

0|1
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• valla ne diyebilirimki bazı ailelerde böyle durumlar oldugunu bılıyordum ama ilk defa yorum yapabileceğim bitanesine denk geldim. En iyisi evlenip onların yanından ayrılman olur bacım. Kendi başına bir kadının yaşaması çok zor.

2|0
    0|0
    • 1ay

Evlendirmeyide geciktirmeye calisiyolar. Elim kolun bağlandı malesed

En İyi Kız Görüşü

• Var oyle vicdansizlar ayri eve cikmayi dusundun mu

1|0
    0|0
    • 1ay

Çok zor aldigim para 1000 lira nasil gecinirim

• 1ay

Denicem canim Allah senden razi olsun

• 1ay

Allah da sana kolaylik versin canim benim

Erkekler Ne Diyor 20

• saskına dondum bu nasıl bır ıs ya ne yapsan yerıdır ama yıne ana babadır utandır onları ıntıkam alacağına ıyı ve başarılı olman onlara verecegın en buyk ıntıkamdır

0|0
    0|0
    • 1ay

Tamamen kullanma psikolojisi var annem de. daha fazla kazansam daha fazla alir benden. Sevgisi yok sanirim

• 1ay

Ne yapabilirim abi. Keske biri bana dese sunu yap diye

• 1ay

yapılacak seyı en ıyı sen bılırsın artılarını ve eksılerını sen cok ıyı bılıyorsun en zayıf noktaları ne ıse ordan vuracaksın , bu konuda yardımcı olmam çok zor tanımadığım ıcın , ama hangı sılahı kullanıyorlarsa sende aynı sılahla karşılık vermelısın

• Çok cicisin bence

0|0
    0|0
  • Sende para verme kendine harca evdemmi kovacaklar

0|0
    0|0
    • 1ay

o kadar basit olsa yapardım hayatı zehir ederler. Zaten sürekli psikolojik baskıyla uğraşıyorum.

• 1ay

Bak hayat acimasiz biliyorum bu darbe en yakinindan gelince dahada insanin icini acitiyor ama biraz sabir okuyormusun napiyorsun

• 1ay

çalışıyorum. Önlisans okuyabildim. İnsanlara güvenemiyorum. Anam babam bunu yapıyorsa el adama neler yapmaz diye düşünüyorum

• Allah kolaylık versin sana aile konusunda belliki şanssızsin ama çokta takma bu günlerde gecer kimseye muhtac olmadan hayatını kazanmaya bak

0|0
    0|0
    • 1ay

erkek gibi olamıyoruz maalesef. Takmamamıza imkan yok. Çünkü dışar da kendimize ait başka bir dünya kurmamıza izin vermiyorlar. Erkeksen sinirlenir vurur kapıyı çıkarsın 5 günde gitmesen geri dönebilirsin. Kızda olmuyor öyle

• benim babamda yapıyor kısaca babamı takmıyorum artık bu sayede üzülmediğim için zerre sorun yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

Abi sürekli is bekliyor birde kızım. Takmadığım zaman dayak yerim. Daha çok psikolojik baskı uygularlar

• 1ay

Bende erkek olsaydim keşke boyle yapabilirdim

• 1ay

hangi şehirdesin ve yaşın kaç

• Kendine talip bulursan ona anlatma olanlari yoksa sahipsiz görür ezer seni

0|0
    0|0
    • 1ay

yaşadığımı bilip beni ezecek adamı koca yapmam ben kendime Allahın izniyle

• Cehennemden kurtarmak için gönüllüyüm

0|0
    0|0
  • Geçmişolsun
    Yasin kaç senin

0|0
    0|0
  • uzulmeeee canım

0|0
    0|0
  • Evlatlıkmısın?

0|0
    0|0
  • sende isteklerini yapma zamana yay hissettir onlara çocuğu oldunu konuş onlarla

0|0
    0|0
    • 1ay

Abi kizim ben psikojik baski yapip hayatini zehir ediyor annem. Denemediğim yol kalmadi

• 1ay

bacım diyecek bişey yok o zaman allah yardımcın olsun kurtuluşun artık kafana göre biriyle evlenmek yaşın tutuyorsa ve dengini bulmak :(

• ailen tam aç gözlüymüş

0|0
    0|0
  • Sonra bu kız niye kaçtı Allaha havale et

0|0
    0|0
    • 1ay

anneme dedim. kaçıcam diye beklersen daha çok beklersin, ben Allahın izniyle telimle duvağımla çıkıcam diye. Tabi nasip. Ama çocukluktan bu yaşıma kadar direndim Allah'ın izniyle Allah güç versin daha çok direnirim

• 1ay

Özele gelirmisin?

• 1ay

hayır

• Valla kendine bir düzen kur bir an önce kaç ordan ben olsam öyle yapardım

0|0
    0|0
  • B neden öyleyim evlenelim mi

0|0
    0|0
  • boşver duyma görme bilme é maymun Allah verir mükafatını. öyle biri ćıkar ki karşına prensesi olursun.

0|1
    0|0
    • 1ay

o adamı buldumda Allahın izniyle ona kavuşmak için de sabır etmem gerekiyor

• evlen kurtull onlardan

0|0
    0|0
  • Camide bulmuşlar seni

0|0
    0|0
  • Reşitsin, gidip kendine iş bulup ayrı eve cıkabilirsin. Bunu yapamıyorsan da daha baska sekilde ailenden intikam alman zor. Hepsi gecer evlenir gidersin sorun kalmaz. İstersen bunu düşün.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bana nasil muamele ettiyseniz Allah da size öyle muamele etsin diye. Sinirleniyor haspam. Zoruna gidiyor. Yapabildiğim tek şey dua etmek su an

• Özelden konuşabilirmiyiz

0|0
    0|0
    • 1ay

Kaybol

• 1ay

ona bile değmezler demeye çalıştım. Sende fazla uzatma istersen

• 1ay

Ne uzatıcam yazma diyorum yazarsan yazarım tabi niye yazmıcam

Kızlar Ne Diyor 2

• sende aile ayrımı yap. Ne yapıcan aileyi sktr et :D

0|0
    1|0
    • 1ay

Çok komiksin zekası geri arkadaş

• 1ay

Bende diyorum neden boyle bu. Meğer izmirliymis. Cbdbsnbsbs

• 1ay

Tavrım seninle alakali. Karakterim değil bu 😉

• Bulunduğun ilde ev arkdaşı arayan birileriyle ya da öğrencilerle eve çok terk et o evi. Olmadi üniv yurtlarinda kal çalışan genç kızlarda kalabiliyor. Paranı biriktir kendini kullandırma sakın. 18 yaşından büyüksün tehdit bile etseler onlar ceza alır

0|0
    0|0
    • 1ay

Canım evlenmeyi planlıyorum. Karşı taraf çok ezer diye sıkıntı yapıyorum. Birde araştırdım yurtlar çok pahalı malesef

Yükleniyor...