Neden Türkiyedeki insanların çoğu cahil?

Kotulemek istemiyorum ama gerçekten öyle. İnsanların büyük çoğunluğu ailelerinden gördüklerini benimsiyor hiç başka şeyleri araştırmıyor. Sadece bir fikirleri var körü körüne ona inanıyorlar. Sen nasılsın diye soracaksaniz ben elimden geldiği kadar kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yanlış anlaşılmak istemem her yerde hep böyle görüyorum. Sizce de böyle değil mi?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okumak zordur.
    Okuduğunu kavramak daha zordur
    Hele bir de onu hayatına uygulamak en zoru.

Çünkü çocuklukta öğretiliyor sana iyi kötü olan ne varsa ama bir şey ogretilmiyor; sorgulamak

Bu yüzden de ileri de sorgulamak zor oluyor.

Sorgulamayan insan hic bir zaman değişemez

Bu yüzden bu ulke böyle zaten

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef yobaz ve cahil insan aşırı çok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• tembeliz sanırım tek sebebi bu

0|0
    0|0
  • Sizin söylediğinizin çok küçük bir bölümü cahil olabilir. Örf adetlere bağlı olmak cahillik değil bilhassa insanlık açısından büyük bir zenginliktir

0|0
    0|1
    • Orf adetlerw bagli olmaktan bahsetmiyorum sorgulamadan arastirmadan kabul etmekten bahsediyorum

• Bu durum (oranlanırsa) yüksek okul mezunlarında da dahi aynı olduğuna göre yine sonuç aynı kapıya çıkıyor diye düşünüyorum

• tembellikten geliyor işte bir şeyi araştırmak öğrenmek uzun iş niye uğraşsınlar kendi bildikleri iyi işte

0|0
    0|0
  • Bu bir devlet politikası.
    Bazı devletler eğitim sistemini dünya vatandaşı üretecek şekilde kodlar.
    Bazı devletler de sadece ideolojik takıntılı ve kendi çarpık rejimine köle üretecek şekilde kodlar... Umarım ifade edebildim.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum ailesi hangi partiliyse ona vermek bunun en basit örneği mesela

0|0
    0|0
  • egitim berbat kultur patates

0|0
    0|0
  • Cehaletin ötesinde derin bir aptallıkları var.

0|0
    0|0
  • bide televizyon var tabi.

0|0
    0|0
  • Ülkenın ınsanını gülecek kadar kendini geliştirmişsin. Gerisi brak senın gıbı gelişmiş olacaksa cahil kaslın.

0|0
    0|0
    • Bu konuları büyük hocalarimla da konuşuyorum onlar da aynı şeyi söylüyor. Hocalarla aram iyidir. Kendimi ovmeye çalışmadım.

• Emin misiniz? 100 kişiden 2 si öyle yapmıyordur bence

• bak arkadaşım sıyası duşunuyorsun sıyası ve ıdeolojık duşunurksek hıc bır yere varamayız gerçekleri konuşlmak istersen her platformda senle konuşabılırım senle ama ıdeolıne göre etkısı altında olduğun sıyası görüşe göre konuşursan birbirimizi anlayamayız . gördüğünüğz sorun ve sıkıntı varsa buyurun tarışalım konuşalım ıster mesaj atın ister seslı bı arama programından konuşalım bana farketmez. bunlar uzun derin ve sıkıntılı mevzular..

• Sırganın olduğu yerde sırgan biter.

0|0
    0|0
  • sıstem onları cahıllestırıyor cunku

0|0
    0|0
  • Haklısın. Okuma kültürünün olmamasından hep

0|0
    0|0
  • doğrusun ilber ortaylı nın dediği gibi bir sürü cahil var :D

0|0
    0|0
  • Dediğin doğru ama yapacak bişey yok böyle gelmiş böyle de gider. Türkiye cahil bir ülke

0|0
    0|0
  • Okumayan bir toplumdan ne bekliyorsun çok merak etim bağnazlık yüksek

0|0
    0|0
  • Her konuya Çoğunlukla at gözlüğü varmış gibi bakılıyor ondan Olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Haklısın Einstein 😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • Genelde öyle

0|1
    0|0
  • Şu kesim, bu kesim diye ayirmaksızın her kesimde mevcut cahillik.
    Ama cahil demeyelim, mantıklı bir millet diiliz sadece.

0|0
    0|0
  • Evet canım

0|0
    0|0
  • eğitimde gerideyiz de ondan 😒

0|0
    0|0
Yükleniyor...