Kapat

Fidanlar ve yeşeren ağaçlar varken, neden bu ülkeyi kütükler yönetiyor?

Konumuz: SİYASET!
Fidanlar ve yeşeren ağaçlar varken, neden bu ülkeyi kütükler yönetiyor?Bugün bir arkadaşımla uzun ama uzun olduğu kadar da çok güzel bir sohbet gerçekleştirdim. Konu konuyu açtı, kapı kapıyı kapadı. Farklılıkların, renklerin, zevklerin, düşüncelerin, duygu ve düşüncelerin dolu dolu aktığı bir sohbetti bu. Sonlara doğru siyaset üzerinde lafın belini kaç kez kırdığımızı sayamadım. Fakat, netice olarak bir hayli keyifli ve zengindi sohbetimiz. Her neyse...
İkimizin de hemfikir olduğu bir konuyu şimdi soru olarak sormak istiyorum.
Malum, genç nüfusa sahip bir ülkeyiz. Bu potansiyelimiz aslında çoğu ülkenin sahip olamadığı cinsten. Biz, bunun artılarını değerlendirmek yerine çürüten bir zihin ile yönetiliyoruz.
HİÇ MECLİSE BAKTINIZ MI?
Ortalama yaş grubu 45-50 arasında gidip gelen ve yıllardır hiç değişmeyen böylesine bir meclisin genç nüfusa sahip insanlara yönelik sağlıklı kararlar alacağına cidden inanıyor musunuz?
Yani, siz kendinize hiç şu soruyu sorup düşündünüz mü:
Fidanlar ve yeşeren ağaçlar varken, neden bu ülkeyi kütükler yönetiyor?
Ve neden bu sistem bir türlü değişmiyor, değiştirilmiyor?

6|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Tecrübesiz varsayılıyor biz gençler.

0|1
    0|0
    • Oysa tecrübe sahibi çok insan var.

• Diğer ülke yönetimleri açıkçası beni ilgilendirmiyor. Sorum, bizim meclisimize dair...

• Meclise komple reset atmak lazım... keşke düzeltebilsek bazı şeyleri. Meclisi yayından bile kaldırdılar.

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Onların işine geliyor tabi o kadar parayı alıp oturuyorlar. Zaten malum halkımız pek anlamıyor bu konulardan neye inandıysa freni patlamış kamyon gibi ona doğru gidiyor. Şikayet eden yok, sorgulayan yok, sorgulamaya çalışanı da susturuyorlar. Ayrıca gençlere bir güvensizlik var, tecrübesizler diye düşünülüyor ama kimse tecrübe kazanmalarına izin vermiyor.

0|1
    0|0
  • fidanın gübresi yok çünkü kökleri kisa. kütüklerin ise gübreleri fazla kökleri uzun uzadıya gidiyor.

0|1
    0|0
  • Ülkeyi kutukler yönetiyor demek biraz kaba olur ama isterdim orda genc olgun insanları görmek. .

0|1
    0|0
    • 17000 TL Maaş alıp aslında hiçbir şey yapmadan kendi geleceğini düşünen insanlar için kütük ifadesi o kadar da kaba değil, inan bana...

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• bu kadar düşüncelisiniz de neden kullanıcı adınız Türkçe ve anlamlı değil insan önce kendisine faydalı olacak ki başkasına da faydalı olsun kendimiz düzelmeden başkaları hakkında yorum yapmaya hakkımız yok buyrun okuyun ve genç olarak siz bizi yönetin saygılar

0|0
    0|1
    • Üye adıma takılı kalmanıza mı kafa yorsam, yoksa bunu bahane ederek savunduğunuz o "başkalarının" halis muhlis Türk olup yapmadıkları halt kalmadığına mı kafa yorsam bilemedim. Uyanın diyorum uyanın...

• ben başkanlıktan yanayım ve oluşacak kongre ya da meclis üylerininde çoğunluğunun genç nesilden (Tecrübeli ve bilgi ve birikimi olan orta yaş gurubunun da) olmasından yanayım o nedenle siz neden bizi yönetmeye aday değilsiniz diye yazdım

• Başkanlıktan yöne insanların ne olduğu bellidir. Kusura bakmayın, sizin gibilere nefesimi tüketmekten bıktım artık!

• sen ben fidanları düşünürken makarna sevdalıları kütük kadar değeri olmayanlara gönüllü kıl oldukları için

0|1
    0|0
  • Konuşursam sabaha kadar muhabbete döner

0|1
    0|0
  • Genç neslin ne kadar siyaset tecrübesi var?
    Siyaset bir sanattır öyle her önüne gelen yapamaz , kimse de kimseyi engellemiyor meydanlar açıktır isteyen milletvekili olur isteyen partiye başvurur
    Ama şunu aklında tut bu işlerde çok işler dönüyor çocuk oyuncağı değil bu konular

0|0
    0|0
    • Ceylan derisi koltukta kıçlarını büyüterek envai çeşit imkanlarla göbeklenen, aklı her daim standart bir şekilde çalışan kişilerin yaptıklarına gerçekten de siyaset diyebiliyorsanız size diyecek sözüm yok!
      İlaveten, elbette isteyen gençler başvuruda bulunur. Fakat, bu ülkenin benliğinde ve zihninde genç dinamizm hep gereksiz ve lüzumsuz olarak görüldüğü sürece hiçbir şey gerçekleşmez.
      Son olarak aklımda tutacak o önerinizin farkındayım. Dönen pisliklerin, kirli çarkların neler olduğunun bilincindeyim. Siyaset çocuk oyuncağı belki değildir ama kıçını ve göbeğini büyütenlerin aracı da değildir.

• Senin söylemlerin , kurduğun cümleler Chp lilerin cümleleri gibi

• Kurduğu cümlelere bakarak karşısındaki insanı ilk etapta bir ayrıma ve kılıfa sokmayı kendine borç bilen insanlar benim nazarımda cehaletin bataklığına yapışıp kalmış olanlardır. Şuraya sabahtan akşama kadar yazsam siz yine bildiğinizi okuyacak ve beni bir partiye göre değerlendireceksiniz. Ama, profil resminde bile halkını ve dünya halklarına öyle veya böyle ölümler, yıkımlar ve zulümler bırakan bir insanı kullanan kişinin benim cümlelerimi idrak edebilecek algı mekanizmasına sahip olduğundan şüpheliyim. Ve sizin gibi kişilere laf anlatmaktan bıktım artık!

Yükleniyor...