İslamda peçe kesin olarak olmazken peçe takanlar neden takıyor?

İslamda peçe kesin olarak olmazken peçe takanlar neden takıyor?

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• Kurandaki yorumlanabilir ayetlerden dolayı oluşmuş bir durum bu boyna kadar kapatılmak zorunda fakat devamı yok

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• araplardan birkaç ilahiyatçı kapanmak dinden kaynaklı değil bizim geleneğimiz bu diyorlardı gerisini siz düşünün

0|0
    0|0
  • Cunku Nur suresinde gecen Hijaab tanimi carsafa uygun. Disardaki armine susluman bebekleri gibi degildir tesettur. Pece yuz farz degildir. Ama takanlar boyle kendini daha korunduklarini hissetikleri icin takiyorlardir adamlarin bakislarindan kendini korumak amacli. Ve bu davranisla daha da sevap kazanmalari asil niyet onemli. Bu guzel kardeslerimizde Allah rizasi icin yapiyorlar. Takva candir 💕

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet takva candır ama sadece peçe ile takva mı oluyor başka türlü olmuyor sanki

• 1ay

Tamam kardesim ama yinede saygi duymamiz gerekiyo. Biri ciplak gezmeyi tercih eder digeri tepeden peceli. Saygi onemli. Lutfen.

• 1ay

Ben eleştirmedim saygılı bir biçimde nedenini sordum

• İslamda peçe var kardeşim ben açık bir bayanım ve bunu dün merak ettim araştırdım kuranın tesfirinden açıp kendim baktım " kadınlar boyunlarından aşağı tanınmayacak bir şekilde kapanmalıdır diye yazıyor cümleyi biraz kısa hatırladığım için kısa yazdım

0|0
    1|0
    • 1ay

Boyunlarından aşağı bir örtüyle yani

• 1ay

Kuran yanıltmazda peygamberin sünneti hadisi yanıltırmı

• 1ay

Hayır ama değiştirilmiş olabilir çünkü kuranın değiştirilme gibi bir ihtimali olmadığına göre ve kur-an ve peygamber çelişmediğine göre hadisleri biraz kendilerince yorumlamış olabilirler

• Belki oyle seviyorlar

0|0
    0|0
  • Cahillik bencr

1|1
    0|0
  • Takvaa

0|0
    0|0
  • takva iste abartı ya

0|0
    0|0
  • Bu takvayla ilgili bir mesele.

0|0
    0|0
  • Peçe kullanımı uygun değil fakat öyle istiyorlarasa kullansınlar..

0|0
    0|0
  • Erkeklerin fantazilerinden kurtulmak icin

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu devirde çarşaflıya bakan bile var peçe çözüm değil onun için

• 1ay

Evet var hatta çarşaflı kıza el atanı gördüm ya zaten hikaye bu işler boş ver

Erkekler Ne Diyor 11

• 1|0
    2|0
  • dünya'da değiştirilmeyen ve değiştirilemeyen tek kitap kuran diyorlar...
    bence değiştirmeye gerek kalmamış, her müslümanım diyen farklı yorumluyor :D
    yahu hangisi doğru :P

0|0
    0|0
  • daha garanti olması için Allaha daha yakın olmak için
    bir maçta 1 -0 galip gelmek varken neden 3 4 tane atılıyor

0|0
    0|0
  • ne yapacaksın yüzünü göstermek istemiyor demek ki sanki yapılan herşey orda olmak zorundaymış gibi islamda mini etekte kesinlikle yok niye giyiliyor?

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben sözde müslüman özünde olmayanlara bişey demedim ki ben sadece özde müslüman kadınların neden böyle yaptığını merak ettim

• 1ay

El yüz hariç avret biliyorum
      Ayrıca bu devirde çarşaflıya bakan bile var peçe çözüm değil

• 1ay

çözüm değil o kendi üstüne düşeni yapıyor eğer karşıdaki art niyetliyse ne diyim ona kimse bişey yapamaz

• Peçe farz değildir lakin kullanılmaması da yasak değildir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Yasak demedim kesin farz değilken nerden nasıl çıktı neden tercih ediliyor onu sordum

• islamda böyle kapanmada yok, dışarda tonla soytarı kız var

0|0
    0|0
    • 1ay

Onlar zaten müslüman değil süslüman

• İslâmda peçe kesin vardır allah diyor ki gözleri çok şehvet alıcı ise korunsunlar lafzından dolayı peçe takarlar saçmalık değil kadının korunması ve erkeği günaha düşürmemek için

0|0
    0|0
    • 1ay

Kesin yoktur
      4 hak mezhebin 2 si vardır der 2 si yoktur der
      Ayrıca peygamberimizin sünneti ve hadislerine bakarak kesin olmadığı görülür

• 1ay

hak mezhepde olan kesin nasıl olmuyor

• Kuran'ı yorumlayanları okuyup kendileri hiç açıp okumadıkları için kendileri yorumlamadıkları için bugünlere geliyoruz hep birilerinin peşine takılıp kalınmış durumda

0|0
    0|0
  • İslamiyette kesin bir ölçü olmadığı için, insanlarda kafasına göre yorumluyor işte

1|0
    0|0
  • Görüş farklılığı

0|0
    0|0
  • Ayetin yorum farkından kaynaklanıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...