Neden türklerin almanyaya karşı önyargıları var?

Merhaba arkadaşlar,

Sizler ile bir Konuyu konuşmak istiyorum herkesin düşüncesi beni ilgilendiriyor. Soru Başlığımdan anlatacağım Konuyu anlamışsınızdır az çok. Ben doğma büyüme almanyalıyım Memleketim Malatya. Almanyaya ilk gelen ailemizden dedem oldu. Konuyu çok uzatmayacagim :p. Beni düşündüren bişey bu. Neden türkiyedeki türklerin almanya hakkinda bilhassa burdaki türkler hakkında hep genelde kötü düşünceleri var sadece almanyada degil aslında genel olarak avrupadaki türkler hakkında. Hatta ailmde bile bu düşüncelere sahip olan Kişiler var. Hepimizin Türkçeyi konusamadigimizi düşünenler var. Veya alman yemekleri yedigimizi. Almanlar gibi davrandigimizi onların Kültürünü yaşadığımızı. Kimsenin kafasında soru işareti bırakmak istemiyorum ve size soruyorum sizin bizler hakkında düşünceleriniz nelerdir? Belki yardım edebilirim sizlere daha farklı düşünmeniz için :) bu konu benim gerçekten kafamı çok yordu bu yüzden burada paylaşmak istedim umarım küfür etmeden düzgün bir sekilde anlasabiliriz :)

Şimdiden teşekkürler :*

0|0
0|22

En İyi Erkek Görüşü

• benim almanyaya karşı önyargım yok hayatta en çok gitmek ve yaşamak istediğim bir ülke

1|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkürler :) aslında çok görülesi bir yer değil ama sakin buralar protesto desen çok sakin bir çerçeve icersinde. Yolda omuzunu carpsan birine kimse seni dövmez tabiki kötü şeyler her ülkede olduğu gibi burada da oluyor ama oranı cidden az

• 1ay

Halam orada yaşıyor biliyorum Turkiyeden iyi alsana beni oraya 😊

Erkekler Ne Diyor 21

• çünkü insanlar Türklüğü sadece bu vatan toprağı içinde yaşayanlardan zannettip buradan gidenleri ise onu kaybettiği düşünce algısını oluşturuyorlar, türlü düşüncelerle bir yerden karalama içine girerler, ön yargılarını bu şeklilde yaşayanların akıl noksanlığı içindedir, her insan hayatında bir tercih yapma hakkına sahiptir, bu ondan aslından bir şey kaybettirmez, farklı kültürde farklı dil ve yaşayışlarda bunu sürmeleri pek tabi doğal.. birini sırf bu yüzden kötü sıfatlarma hakkında kimse sahip değildir, sen ne kadar Türksen sen ne kadar vatanın seviyorsan oda o kadar seviyordur, ayrıca orda yaşayan bizim insanımız çokda avrupanın güzel kültürlerini almış yine aynı sıcak ve samimiyetli insanları bulursunuz. . önemli olan bu düşünce yapısını degistirmek, artık insanlar bunu aştılar Almanyada ABD Kanada da insanlar kardes gibi yaşarken bizler birimizi sorun olarak görüyoruz. .

1|0
    0|0
  • Almanyalıyım demişsin biraz takıldım orasına ikincisi doğduğun yer değil doyduğun yer memleketindir diye bir söz vardır. Orada yaşan gurbetçiler artık oralı gibi oldu. Nerdeyse 3 kuşak olacaklar. Kendilerini oralı hissetmeye başladılar falan orada yabancı Türkiye'de yabancı bu durumda almanlaşmaya başladılar. Şahsen benim bir önyargım yok. Çevremde de pek yok Almanyadan gelen birileri. İnsan insandır önce, önce kişiliğiyle misafir edilir sonra kılık kıyafet ve diğer şeyleriyle.

0|0
    0|0
    • 1ay

Yanlış yazmisim bende doğma büyüme almanyadayim. Ama bazı insanlar gözlerinde çok büyutuyorlar buradaki yasamimizi çünkü burada da her Cuma camiye gideni var ama almanların çoğu gibi diskoteklerde dans edenleride var tabi bu turkiyedede aynisi her yerde siyah bir koyun var derler almanlar yani iyiside kötüsüde her yerde var ve tabiki bazı şeylerde burda ayak uydurmamiz gerekiyor. Saygı ilk gelen şey en ön planda olan şey. Burdada harika bir hayatimiz yok evet bazı yönlerden burada rahatız ama eksiklerimize var biz mesela canli ezan sesiyle uyanamiyoruz en fazla telefona babam bir uygulama yüklemis oradan duyabiliyoruz. Türkiyeyi çok özledigimde oluyor ama geldigimde geri almanyaya dönesimde geliyor. Bunu anlatmak cidden çok zor yaşayan bilir. Biz mesela sabah firinciya gitsek bile türkiye deki gibi iyi kalpli güler yüzlü fırıncılar olmuyor malesef her zaman. Anlatacak çok şey var almanya ve türkiye arasında çok fark var ama insan yaşayıp anlatabiliyor sadece umarım beni anlamissindir:)

• 1ay

Gayet iyi anladım. Burası eski Türkiye değil. Esnaflar öyle çok güleryüzlü değil eskisi gibi. İnsanlar çok değişti. Ancak küçük şehirlerde görebilirsin o tür şeyleri İstanbul , ankara'da falan çok zor.

• Başlıkta farklı detay da farklı anlam var başlıkta ki anlam almanlara neden on yargilisiniz detayda gurbetcilere neden on yargilisiniz gibi olmuş

1|0
    0|0
    • 1ay

Haklısın degistireyim dedim ama kalsın dedim sonra aslinda ikisinide merak ettim ama daha çok gurbetcileri ve sadece almanyada değil genel olarak avrupayida içine soktum tuhaf oldu ama oldu ışte :D

• 1ay

"Irkçılık yapan bizden değildir"diyor peygamber efendimiz avrupada yaşayanlar da Türkiye'yi sevenlerde var sevmeyenerde burda da Boyle bizlerden avrupalıları sevende var sevmeyende ayrıca avrupa da yaşayan türkler bizim için buradakilerden aynı duzeyde sadece almancı oranın kültürüne alışmış farkindalik gösterdiği icin haliyle hi garipseme oluyor cunku zıt kültüre sahibiz ne kadar bizim halkımız avrupalilar gibi yaşam sürmeye calissada kültür farkindaligi var

• Gurbetçi kardeşim Benim 3 yeğenim fransada ben onlarla gurur duyuyorum Üstelik Avrupa zaten zor Allah sabır versin

1|0
    0|0
  • 1995'ten bu zamana kadar belli araliklarla almanyada yasadim ve ailemin bir kisme hala orada.
    Kiralik arabayla gelirler, ulkemde adam begenmezsiniz. 11 ay gavurun agiz kokusunu ceker, gelir ulkemdeki vatandasin onune kemik atar gibi gorgusuzlugun daniskasini yaparsiniz. Isinize gelen birsey oldugunda da, hemen Turkce'yi iyi anlamama moduna gecersiniz...
    Daha saymaya devam etsem sabahlariz...

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya nick ismine takıldım kevin erkek yabancı ismi :) bişey soracağım tamam anladım buradaki ailendekiler veya yakin tanidiklarin sana kötü davranmış ama sanki okurken bana sövmüşsün gibime geldi :D

• 1ay

Hayır küfür ettin demedim zaten ama sanki genelledigin insanlar ben gibilermis gibime geldi. Ve o saydığın insan tipleri bence türkiyede daha kötü tamam giyim kuşam olarak türkiye şekilde daha düzgün genelde ama tavır olarak bence çok daha sert küçük şeye sinirlenen insan tipleri var türkiyede :/ mesela tecavüz oranı türkiye de almanyadakinden daha fazla çünkü avrupada genel olarak kadın çıplak gezse bile içlerinden orusp* derler ama asla tecavüz için giyimlerini bahane olarak kullanmazlar hatta türkler hep onlara gavur diye küfrederken aralarında çok saygılı olanlarida var. Mesela burda bir genc kız veya erkek ailesine ben müslüman olacağım dese ve ailesinin başka dini görüşü olsa (bu genelde hıristiyanlık) başta belki alisamazlar iyi dusundunmu felan derler ama sonunda saygı duyarlar. Ve avrupadaki insanlarin islam dininde soğumalarin en büyük nedeni ya teröristler ya da kendini müslüman ilan eden ama şerefsiz gibi gezen ,, müslümanlar"

• 1ay

evet bir cok konuda haklisin ancak sebeplerine bakmak gerek. oncelikle soylemeliyim ki, tecavuz etmek taciz etmek gibi ahlaksizliklarin hicbir gecerli bir aciklamasi olamaz...
      Halkimiz cinsellige ac cunku bizim bazi degerlerimiz var. ben yurtdisinda , yabanci uyruklu olupta 16 yasindan buyuk bakireye hic rastlamadim... dolayisiyla onlar cinsellige ac degiller. genelleme yapiyorum cunku genelleme cogunluga denk gelir ve bir toplumda cogunluk temsil edilir...

• benim var akraba almanyada az çok bilgi sahibiyim

1|0
    0|0
  • Benim genel olarak gözlemlediğim ne Alman olabilmişler ne de Türk kalabilmişler. Arada sıkışıp kalmışlar. Bir de yaptıklarına ne denir tam adlandıramıyorum ama kabalık desem değil, dobralık desem değil böyle konuşurken o kadar dan dun konuşuyorlar ki rahatsız edici bir izlenim veriyor. Bunlar benim gördüğüm eksi tarafları tabi ki bir sürü de artıları var.

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklisin ama bu her insanın her farklı ülkesinde var bende turkiyedeki bazı kızların heleki mağazada çalışan kızların sesini duyunca ağzına yapistirasim geliyor :D ,, hınım ifendii binci o çanta size hiç uymadı bilemiyorum gözümü arıttı felan filan yannnnneeee" :D ya da türk kızların sevgileriyle konuşmalarında hiç sevmiyorum. Triplerinide sevmiyorum iyi ki o huyumu alman kızlardan almışım :)))

• 1ay

Öyle tabi burda da ağzına kürekle vurulacak çok insan var ama konu Alamancılar 😊 olduğu için ben fikrimi beyan ettim. Genelde küçük yaştan beri orada olanlar veya orada doğup büyümüşler için geçerli söylediklerim

• Okumadım ama güzel yer bence.

1|0
    0|0
  • Şahsen benim yok

1|0
    0|0
  • Yooo kimsenin ordaki turkler hakkında kötü düsüncesi yk

1|0
    0|0
  • İnsan bilmediğinin düşmanidir minik.
    Başkaca bir şey değil.
    Gidip görmek ve bilmek lâzım oraları.

0|0
    0|0
  • Nefret ile beslenen bu ülkede herkese karşı bir önyargı var merak etme

0|0
    0|0
    • 1ay

Nedeni ne sence

• 1ay

Biz kendimizi geliştirmedikçe dünyada değişmez

Önce kendimiz
      Sonra çevremiz
      Sonra da onlar kendi çevresini

Ama keşke senin dediğin gibi olsa 😅

• 1ay

Kendimi beğenmiş gibi anlaşılsın istemem ama ben hep insanlar benim gibi olsun istiyorum cidden 😁 10 parmagimda on marifet. Çok iyi bir arkadaş bir ablayim aşırı duygusalim kendi derdimdem çok insanlarinkini kafama takarim. Degiskenimde ama cokta dusunceliyim aslında balik burcu kadını diye arasan nette çoğu sayfada beni görebilirsin 😂😂 ya valla kendimi seviyorum lan 😂😂 hint kumaşı gibiyim maşallah 😂😂😂 ay tamam fazla abarttim 😂 ama cidden herkese burdan sesleniyorum derdiniz felan olursa bana gelin snapchatim: bitmez77 😂😂😂😂 reklam yapma kabiliyetimde var hey maşallah bana 😂😂😂

• fasistler

0|0
    0|0
  • yoo yok nereden çıkardın

0|0
    0|0
  • bence baya bir yanılıyosun kimsenin olumsuz bir düşüncesi yok aksine ben şahsen yurtfışındaki bilhassada almanyadaki vatandaşlarımızla gurur duyuyorum.. sibel hariç :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya yazını okuyana kadar ayyy ne tatlı dedim icimden:) sibel hariç yazdiginda bir hı? Dedim o kimdi sonra aaaa o or***u :D

• 1ay

vavv izledin yani :D orası doğru :)

• 1ay

Nasil izlemeyeyim karşımdaki binada oturuyor duvarlar sallanıyor :D

• Almanyanın yaptıklarından olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Ön yargılıyim çünkü çoğu kendini beğenmiş oluyor bir ustun goruyior he bide evlenicez diyip giden bir alman sevgilim vardı :)

0|0
    0|0
    • 1ay

Vay oruspi ismi neydi simdi sen türkiye den zahmet etme evini basıp kafasını kesicem 😂😂

• 1ay

Yok kafa kesmek fazla :D ama faceden yazabilirim kiza :)

• 1ay

Tanımadığın biri için mi ilginç :) ben ona güvenmek istedim zaten ailem sağlığım yojyi :) ah ah

• Ülkeme karşı bir düşmanlık yoksa Almanya'daki Türkleri severim ama Almanlara ve Avrupalılar la aram iyi değildir daha doğrusu devletlerini sevmem vatandaşlari değil

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklısın ama unutma her Ülkede kötü bişey var ister politikası olsun ister vatandaşı ister başka bişey benim tek sevmediğim Ülke israil :@

• 1ay

Müslüman bir Ülkeye büyük küçük demeden insanları çocukalri katleden bir ülkeye isinamam ama tabiki orada da müslümanlar var muhakkak

• 1ay

Peki ya Somali ve Libya'daki Fransızlar Irak ve Afganistan'daki amerikalilar ya Suriye'deki Ruslar Amerikalılar İngilizlere ne dersin görünen e değil görünmeyenlere bak Avrupa'yı sevmememiz için başka nedenler saymama gerek yok sanırım insanlari da devletlerinden farklımıdır sence.

• Almanyayı sevmiyorum çünkü amerikan köpeği ve tayyip düşmanları oldukjları için

0|0
    0|2
  • Almanyaninda mk

0|0
    0|0
  • Benim de halam orda ama lafa geldim mi para yok zor kazanıyoruz ayaa yapıyorlar konu açıldığı zaman mangal da kül bırakmıyorlar baksan hepsi aç bir de benzinin hesabını yaparlar sanki almanya da benzin 5 euro da tl üzerinden maaş alıyor sanki oradakiler o yüzden sevmiyorum uyuz oluyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Bişey diyeyim mi aynısını bizim buradaki ailemde yapıyor:) türkiye ye ne zaman geleceksiniz sorusunda sadece ama nedeni bizi hiç arayıp sormamalari :( her bayram her zamanımız olduğu vakit biz hep türkiyedeki ailemizi ararız ama yaz tatilinde gelmedigimizde bizi suçluyorlar :( konuşulacak çok detaylı konular var ama burda anlatamam :/

• 1ay

Hayır umudunu kaybetme inşallah düzelirler de inan bana herkesin ailesinde böyle durumlar var ve hayatımda ilk defa ailesine bu kadar bağlı bir erkek görüyorum:) cidden helal olsun sana düşünceli birisin. Benimde ailemde var böyleleri :/ düğünleri olur çağırmazlar ama sıkıştılarmı ilk bizim evin yolunu tutarlar en son babaannemin cenazesinde yani 2012 de gördük bir kuzenimi düsunsene 😕

• 1ay

Teşekkür ederim bende en son babaannemin canazesinde gördüm 2014 te

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...