Kanadada yasiyorum ama Turkiye'ye gelmeli miyim?

3 yil once esimle canadaya tasindik kendisi kalifiye isci vize aldik yani yasal olarak geldik calisiyoruz ama aylik $800 kira oduyoruz bize bisi kalmiyor 3 yildir calistik anca $23000 biriktirdik bu ne ya biz burda 5 yil calisip turkiyeye gidip ev alacaktik ama 69 binle nereye ev aliyoruk cok kotu durumdayiz kalsak mi gelsek mi yardim edin e be dostlar

0|0
2|30

En İyi Erkek Görüşü

• Birkaç yıl daha bekleyin. Muhtemelen ekonomik kriz çıkar, dolar fırlar, emlak fiyatları ise düşer. Hem siz de biraz daha birikim yapmış olursunuz.
    (Ayrıca ülkedeki güvenlik problemleri çözülmeden gelmeyin zaten, buradakiler yurtdışına çıkmaya çalışıyor.)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kalın gelmeyın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• kalın 3 -5 sene daha iyi para biriktirin öyle gelin burada o kadarda biriktiremezsiniz

1|1
    0|0
  • gelmeyin. çünkü gün gelir canını kurtarmaya çalışabilirsin. her an her dakika olay. nerede ne olacak ne patlayacak belli değil. evden çıkmak tehlikeli, alışverişe gittin belki de sin gidişin, paranoyak olursun. boşver

1|0
    0|0
  • gelın bence :D

1|0
    0|0
  • bence gelmeyin burasıda kanadan çok iyi değil

1|0
    0|0
  • bence gelin burada iyi kötü bir düzeniniz olur elin ecnebisiyle ne yapacaksınız

1|0
    0|0
  • Senin Türkiyede 3 yılda $23000 paranı elinden alırlar orda birikiyor ya ona bak

1|0
    0|0
  • Çalışmaya devam edin gelmeyin sakın

1|0
    0|0
  • Ya az kazanıyorsunuz ya da çok harcıyorsunuz. Sebat edin ve çalışmaya devam. her şey para değil. ben olsam sadece tatil için Türkiye ye gelirdim.

0|0
    0|0
  • türkiyeye gelmeyi kim aklına getirdiyse onunla görüşme..

1|0
    0|0
  • türkiyeye gelseniz o zaman anlarsınız durumu burada markete gidemezsiniz

1|0
    0|0
  • Para biriktirip ev almak için yanlış yer bence.

0|1
    0|0
    • 1ay

almanya gibi zannettik onlar aliyor ya ama canada almanyanin yarisi etmezmis :)

• 1ay

Pahalı bir ülke diyelim.

• 1ay

aynen araba, telefon, laptop bunlar ucuz baskada bir halti yok

• 30binle bile ev alırsınız nerede alacağınıza bağlı

0|0
    0|0
    • 1ay

30 binle alınıyor mu 😐 benim bildiğim 60 bin altına 1+1 bile yok bildiğim en ucuz şehrin en ucuz semtinde o da

• 1ay

Ee oralardan 150 bin altına ev alamazsiniz zaten ki o fiyata bile şehir dışı ve minicik olur

• 1ay

@asdasdasdaf İstanbul imkansız ama İzmir bursada illaki bulursunuz 100 binin altına ev. Merkezde olmaz tabi.

• Gelme buranın afrikadan falan farkı yok geri kalmış.

0|1
    0|0
  • kafana gore

0|0
    0|0
  • Kanada en iyi yaşanılabilir ülkelerden birisi aklın varsa gelme

0|1
    0|0
  • Kanada dünyanın en yaşanılır ülkesi seçilmiş geçenlerde yinede sen bilirsin

0|1
    0|0
    • 1ay

1 almanya etmez ama arabamiz polo 2015 model yani almancilar bmw x5 lerle geziyor

• 1ay

Sen bir aradan çık tombul. Insanlari mal hırsı bürünmüş onu anlamaya çalışıyorum. Ama kime diyorum.

• 1ay

bilader dünyada mal hırsı bürümeden koyun koyun yasayan bir ülke bizimkisi belki bu kadar ahiretçi olmasak hakkımızı yedirmememiz gereken yerde yedirmeseydik ülkemiz zengin olur ve kimse şu an yurt dışına kaçmazdı

• gelmeyin. burası daha da bozulacak biz kaçacaz delik arıyoruz siz gelmeyi düşünüyorsunuz. yapmayın bu hatayı

0|0
    0|0
  • Buraya gelmeyin, burda para biriktirmeyi geç o elinizdekilerden olursunuz, çok saçma bir ülke olsu zaten haberlerden görüyorsunuzdur

0|1
    0|0
  • Bence gelmeyin, biraz daha çalışıp daha iyi maaşlı işlere bakın. Burada durumunuz daha da kötü olacaktır.

0|0
    0|0
    • 1ay

ya yiyecekler flan pahalidir cidden 2 mizde calisdimizdan hazir yemek aliyoz cidden fena para gidiyor tamam iphone 7 aldik araba polo sifr gibi $7kya aldik ama bir yere kadar

• 1ay

Gurbet zordur ama dönünce pişman olursunuz benden söylemesi.

• gelip napacaksın herkes kanadaya taşınmaya çalışıyor :D

0|0
    0|0
    • 1ay

saati $11 a calisiyorum bunun icin mi geleceksiniz? $800 kira veriyoz yani maasin yarisi kiraya gidiyor

• 1ay

10 dolarlik cakma gozluklerine bir yumruk atarim yildizlari gorursun hadi yuru simdi

• 1ay

haha :D ilahi kız güldürdün beni

• ne iş yapıyorsunuz acaba ona göre diycem gelin ya da kalın

0|0
    0|0
    • 1ay

esim insaat isinde topographer saatlik $19 aliyor bense $11 starbucks da baristayim.

• 1ay

maalesef çok para anladığım kadarıyla İstanbul dan istiyorsunuz Ankara uyarsa uygundur evler Ankara da İstanbul çok pahalı

• 1ay

ama turkiye de 3-5 ilde yasanir digerlerinde ne is var ne hayat var ne insan var

• Burda olsanız o hayatı yaptığınız işle yaşayamazsınız

0|0
    0|0
    • 1ay

$800 kira hatta $1500 downtown da kiralar biz ucuza bulduk

• 1ay

Kira miktarı ordaki gelirle karşılaştırınca ne çıktığına bağlı şöyle söyleyeyim orda ne kadar kazanıyorsunuz ne harcıyorsunuz burda ne kazansanız ordaki kadar yaşaycaksınız yani kira miktarı bir şey ifade etmez. Örneğin 1000 lira kazan 500 lira kira ver doğru 800 dolardan çok az ama gelirde düşük sen orda 2000 dolar al 800 ünü kiraya verdiğinde çok daha avantajlısın yaşam olarak

• Gelip burda yatirim yapın kredi cekebilir üstüne yatirim yaparsınız arsa alabilirsiniz

0|0
    0|0
  • geleme boşver

0|0
    0|0
  • Çok para harcadığını zannediyorsun ama burdaki maaşları ve yaşam şartlarını görünce 23 000 doları değil 3 yıl 13 yılca zor biriktireceğini anlarsın. Haa ama ben gelirim memleketimde köyde felan yaşarım dersen az paralı bir işte işini görebilir o ayrı.

0|0
    0|0
    • 1ay

ne koyu ya İstanbul ama daire alacaz kira olmaz.

• 1ay

Kirada yaşarsan para biriktirmen zorlaşır zaten. Ordan bir ev parası alacak kadar kazanın öyle gelin bence.

• Türkiye daha beter oldu hele istanbul'da ev kiraları uçtu gitti herkes tutturabildiğine 1000,1200,1500,2000,3000 böyle gidiyor ev kiraları

1|0
    0|0
  • Gel-me

0|1
    0|0
  • Gelmeyin burda evler uçuyor, gazeteleri okusan kafayı yersin haberlerden

0|0
    0|0
  • Kanada iyidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1