Türkiye'den başka bir ülkeye gidip orada yaşamayı düşündünüz mü?

Ben Türkiye'de yaşamaktan utanıyorum. Eleştirilmeden önce açıklamamı yapayım.. Okumak isteyen okusun okumak istemeyen direkt ankete katılıp geçsin.. Yarın Milano yolcusuyum. Turizm sektöründeyim, uzun zamandır yurtdışında yaşamayı düşünüyordum ama cesaret edemiyordum. En sonunda 1 ay önce gelen iş teklifiyle İtalya'da yaşamaya kesin olarak karar verdim. İşlemlerimi 1 ay içerisinde hallettim, geriye kalan tek şey yolculuk. Yarın Türkiye'den sonsuza kadar ayrılıyorum, bir daha gelmeyi de düşünmüyorum.Üzülerek söylüyorum ki ben yeni Türkiye'de yaşamak istemiyorum. Her yeni güne kötü bir haberle uyanıyoruz, bir kadın olarak dilediğimiz saatte özgürce sokaklarda dolaşamıyoruz, kendi bedenimizle kendi tercihlerimize göre giyinemiyoruz.. Bu ülkede insan olmak zor olsa da kadın olmak başlı başına zor gerçekten! Yaşanılanlardan utanıyorum. Her gün ayrı bir katliamın yaşandığı, insan hayatının 5 para etmediği, üstüne bir de ülkenin yarısının inancınıza, doğduğunuz yere, ideolojinize, düşüncenize göre 'oh olsun, iyi ki geberdi' dediği bir yerde daha fazla yaşayamıyorum. Belki tesadüfen o gün denk gelmeyip, patlayan bir bomba ile ölmüyoruz ama bu da pek yaşamaya benzemiyor doğrusu. Bu ülkede insanlığın seviyesi her gün düşüyor. Ben eski Türkiye'yi çok özlüyorum.. Bu kadar olmamalı bu güzelim ülke bu kadarını hak etmiyor.. Peki siz hiç Türkiye'den başka bir ülkeye gidip orada yaşamayı düşündünüz mü?

• Evet
    88% (22)71% (17)80% (39)Oy Ver
  • Hayır
    12% (3)29% (7)20% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ben şu anda lise öğrencisiyim. Ortaokula başladığım zamanlardan beri Amerika'da yaşamayı istiyorum. Belki size klasik gelmiştir, çoğu kişiden duymuşsunuzdur ama cidden öyle. İnsan haklarına bizdekinden kat ve kat daha çok önem veriliyor, eğitim sistemi çok daha iyi ve çalışma koşulları uygun. En azından Amerika'da yaşayanlar 105 tane vergi ödemiyor :) Ayrıca sen en iyisini yapmışsın. Türkiyeyi mahvettiler, yaşanmaz artık bu ülkede. Eğer hedeflediğim parayı biriktirebilirsem inşallah önümüzdeki yıl Amerika'da olacağım :)

1|1
    0|0
    • 1ay

İnşallah olursun :) yazdıklarına katılıyorum

En İyi Kız Görüşü

• Ben Hollanda'ya gitmek istiyorum. Türkiyeyi pislik bir Arap ulkesine cevirdiler resmen. Pis yobazlarla carşafli ninjalarla doldu ülkemiz

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• valla vakit varken git. en doğrusunu yapmışsın. ben evliyim ve çocuğum var. iş falan da ayarlamamız çok zor bu saatten sonra. her gün aynı şeyi konuşuyoruz. okullarda arapça dersleri başladı, her yer imam hatip, olmayan okulların da zaten müfredatı imam hatip. çocuklara arapçaya kolaylık olsun diye el yazısı öğretiyorlar. ben çocuğumu özel okutuyorum ama fark etmez sonuçta bu insanlarla yaşamaya çalışacak hem de kız çocuğu yani. başkanlık da gelecek zaten gelmese ne olur. gerçek bir ortadoğu ülkesi olucaz artık. geri kalmış, yobaz ve pislik içinde.

2|0
    1|1
    • 1ay

Sonuna kadar haklısın.. Umarım bir gün sende hayallerine kavuşursun..

• Ben zaten uzun yillardir ulkemizden uzakta yasiyorum ve uzun zamandirda gitmedim, gidemedim... Mumkun oldugunda ilk isim tum ailemi yanima almak olacaktir ancak bunun icin yeterli alt yapiyi saglayacagim...

1|0
    0|0
    • 1ay

Bence en doğrusunu yapıyorsunuz. Nerede yaşıyorsunuz acaba?

• 1ay

tesekkur ederim kardesim bilmukabele ve son tavsiyem almanyadan uzak dur...

• 1ay

Ben tesekkür ederim.. almanyada yaşamayı hiç bir zaman düşünmedim zaten, sevdigim bir ülke degil :)

• gerçekleri reddetsen de onlar gerçektirler ve bakış açısının farklı olması varlıklarını ya da biçimlerini değiştirmez. yani; kimse kendini kandırmasın, yandaşlar, dalkavuklar, yalakalar, torpilliler dışında olanlar şu anda ciddi ekonomik, sosyal, manevi vb. sorunlar yaşıyor, sorunlar her geçen gün büyüyerek artıyor. özellikle para içinde yüzenlerin (her kimler ise artık) zerre kadar umurlarında değil. yolun açık olsun. kesinlikle iyi bir karar vermişsin ve fırsatı yakalayıp değerlendirmişsin.

1|0
    0|0
  • Evet. ABD 'yi düşündüm

2|0
    0|0
    • 1ay

Umarım gidersin :)

• 1ay

:) ülkeyi zerre özleyeceğimi sanmıyorum

• 1ay

Ben de :)

• Darısı benim başıma

1|0
    0|0
  • Zaten rusya da yaşıyorum istanbula da ara sıra geliyoruz dışardan bakınca anlarsın tr çok geri kaldı dünyadan

1|0
    0|0
  • bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş anlamı

0|1
    0|0
    • 1ay

Vatan buysa kalsın

• 1ay

Ah zavallı çakma Atatürkçü arkadaşım. Atatürk göreve geldikten sonra 1 kere bile yurdışına çıkmamıştır. Çok çalışmıştır. Bu vatan için her şeyini yapmıştır. Ve bizlere de bunu tavsiye etmiştir. Ülkeden kaçmayı bırakmayı değil. Atatürk gibi Türkçü bir insan vatanını seven bir insanı da ne güzel kullanıyorsunuz :)) cehaletiniz dillere destan..

Zavallı çakma Atatürkçüğüm oku oku :))

https://pbs.twimg.com/media/BMQmTHfCIAIaL4K.jpg

• 1ay

Okumayacağımı söylemiştim, okumadım.. Sadece resme baktım ve hala gülüyorum.. Anlatmak istediğimden çıkardığın anlam buysa yaşama sen öl..

• he he
    ben hristiyan katolik oldugum halde italyada daimi oturma izni alamamışken sizler hemen alıyorsunuz güzel hayaller

0|0
    2|0
    • 1ay

Sana göre zor olabilir ama benim 4 yabancı dilim ve başarılı bir kariyerim var.. bana zor değil :) böyle bir konuda neden yalan söyler insan?

• 1ay

Bizim arkadaşımız rahip oldugu halde İtalyacan Sicilyaca bildiği halde pasaport alamıyor
      sana iyi rüyalar
      kariyerler dille olsaydı milyonlarca aç insan kariyer sahibi orda yaşardı
      şimdi italyaya gidince huzur islamda masalları da okuma orda gülünç olma

• Hayır.

1|0
    0|0
  • Söylediklerinin coguna katılıyorum ama başka ülkede yaşamayı düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • Güle güle. Bir daha dönme.

1|1
    0|0
    • 1ay

Ok, merak etme dönmeyeceğim zaten :D

• Almanya

1|0
    0|0
  • Sonsuza kadar gitmek isteyeceğini sanmıyorum muhtemelen 1 sene sonra tekrar döneceksin ;)

0|0
    0|0
    • 1ay

10 yıllık sözleşme imzaladım, 10 yıldan sonra da döneceğimi hiç sanmıyorumm :))

• 1ay

Bence pişman olacaksın :)

• 1ay

Emin ol olmayacağım. İyi günler

• Portekiz veya italya da yaşamak istiyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben de hep İtalya'da yaşamak istedim, sonunda dileklerim kabul oluyor.. :) İnşallah senin de olur :)

• 1ay

:) Kıskançlık mı? pardon kusura bakma ama neyi kıskanacam acaba onu söyler misin kmlik arayısında ki kimliksiz

• 1ay

Bayan çok kolay sanıyor oraya gidip vatandaşlık alacam daimi yerleşecem diye hayal kuruyor ama boşuna beni hatırlarsın MORT oldugun gün o zaman kıskançlıgı görürüm ben

• Düşündüm düşünüyorum ama herkesim herşeyim burda yani yapamam sanırım

0|0
    0|0
  • Norveç veya polonya.. çok düşündüm istedim fırsatımda oldu ama sonra Atatürk geliyor aklıma gidemiyorum

1|1
    0|0
    • 1ay

Benim de Atatürk'e olan saygım sonsuz ama yeni Türkiye'ye alışamıyorum

Kızlar Ne Diyor 6

• Paran olmadıktan sonra hiç farketmez her yer zor gelir. Tabi yaşamak ucuzdur telefon, bilgisayar, araban flan herşeyin en iyisini kullanırsın o ayrı

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben İstanbul'da yaşıyorum, İstanbul'a kıyasla çok çok ucuz bence yurtdışı..

• 1ay

yiyecek, içecek aynı birde italyada akşam 8 de avm ler flan kapanır öyle İstanbul'da ki gibi gece 12 lere kadar gezmezler akşam 22.00 dan sonra ses yaparsan polis gelir kapına.

• 1ay

İtalya'ya daha önce bir çok kez gittim ve orada yaşam senin düşündüğünden çok farklı

• Evet hatta birkaç yıl içinde Avustralya'ya taşınıcam

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • hayır ben ne kadarda olaylar olsa vatanımdan gitmek istemem savaşırım gerekirse ölürüm ama kaçmam öleceksek adam gibi ölelim

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • İlk öncelikle eski Türkiye'den kastın ne merak ediyorum? Yani yukarıda saydıklarının pek de tam tersi olan bir ülke değildi eskiden de. Ayrıca sen "ben böyle ülkede yaşayamam, gidiyorum" dersen elbette bu ülke düzelmez. Ülkenin yanlış oluğunu düşünen herkes bir zahmet okusunlar, çalışsınlar ve ülkemizi düzeltme çabasına girsinler. Yurtdışında yaşama isteğin gayet normal asla ona sözüm yok ama sebeplerin çok 'cahilce'.

0|0
    0|0
Yükleniyor...