Türkiye'den başka bir ülkeye gidip orada yaşamayı düşündünüz mü?

Ben Türkiye'de yaşamaktan utanıyorum. Eleştirilmeden önce açıklamamı yapayım.. Okumak isteyen okusun okumak istemeyen direkt ankete katılıp geçsin.. Yarın Milano yolcusuyum. Turizm sektöründeyim, uzun zamandır yurtdışında yaşamayı düşünüyordum ama cesaret edemiyordum. En sonunda 1 ay önce gelen iş teklifiyle İtalya'da yaşamaya kesin olarak karar verdim. İşlemlerimi 1 ay içerisinde hallettim, geriye kalan tek şey yolculuk. Yarın Türkiye'den sonsuza kadar ayrılıyorum, bir daha gelmeyi de düşünmüyorum.Üzülerek söylüyorum ki ben yeni Türkiye'de yaşamak istemiyorum. Her yeni güne kötü bir haberle uyanıyoruz, bir kadın olarak dilediğimiz saatte özgürce sokaklarda dolaşamıyoruz, kendi bedenimizle kendi tercihlerimize göre giyinemiyoruz.. Bu ülkede insan olmak zor olsa da kadın olmak başlı başına zor gerçekten! Yaşanılanlardan utanıyorum. Her gün ayrı bir katliamın yaşandığı, insan hayatının 5 para etmediği, üstüne bir de ülkenin yarısının inancınıza, doğduğunuz yere, ideolojinize, düşüncenize göre 'oh olsun, iyi ki geberdi' dediği bir yerde daha fazla yaşayamıyorum. Belki tesadüfen o gün denk gelmeyip, patlayan bir bomba ile ölmüyoruz ama bu da pek yaşamaya benzemiyor doğrusu. Bu ülkede insanlığın seviyesi her gün düşüyor. Ben eski Türkiye'yi çok özlüyorum.. Bu kadar olmamalı bu güzelim ülke bu kadarını hak etmiyor.. Peki siz hiç Türkiye'den başka bir ülkeye gidip orada yaşamayı düşündünüz mü?

• Evet
    88%(22)80%(39)Oy Ver71%(17)
  • Hayır
    12%(3)20%(10)Oy Ver29%(7)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

Erkekler Ne Diyor 16

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...