İnsanları sözlerimle dumur etmek istiyorum beni eleştirenleri yerin dibine sokmak istiyorum?

Çocukluğumda aşırı özgüvensiz yetiştirildim. Bu yüzden şu an biri beni eleştirse, laf soksa bir şey yapsa hiç bir şey diyemiyorum. Yani kendimi savunamıyorum. Bakın gizliden yazıyorum asla kendimi övmek için demiyorum bunu sadece daha iyi yardımcı olabilmeniz için bilgi amaçlı söylüyorum. Dış görünüş olarak ortalama üstü bir kızım yolda yürüyünce baya dikkat çeken tiplerden. Ama özgüven tam tersi. Kendimi nasıl savunabilirim. Geçen gün sınıf ortamında bir arkadaşım sırf gıcıklığına yoklama listesini elden ele uzatırken yanımda olduğu halde beni görmezden geldi. Kıyafetimi eleştirdi. Ne biliyim bir olayla ilgili yorum yapıyorum haklı olduğum halde zıttını savunuyo felan.

Özetle insanlara ağzının payını verebilmek için özel olarak yapabiliceğim bir şeyler var mı? Kitap okumak dışında. Ailemdede hazır cevap biri olmadığı için idol olarak görebiliceğim biri yok , artık ezilmek, susmak istemiyorum

1|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Off sana söylenecek çok şey var aslında ancak nasıl söylenir onu bilmiyorum. En başta kitap okuyacaksın ancak öyle aşk romanları ne biliyim bilmem ne serileri falan değil. Yaşanmış gerçek olayları okuyacaksın daha sonrasında ise ilim ile ilgili kitaplara geç unutma ilim olmazsa bilim olmaz bilim bir yerde mutlaka tıkanır ancak ilim asla tıkanmaz. Bugun bilim adamları hala daha bazı ilim adamlarının sorularına yanıt veremiyorlar. Kısacası bilim adamı değil ilim adamı olmaya bak bunun yollarını araştır ve kendini sürekli telkin et hiç kimse senden daha üstün değil. Arabın aceme acemin araba üstünlüğü yoktur. Hz. Muhammed S. a. v bu hadisi aklından çıkarma nasıl ki sen kimseden üstün değilsen kimsede senden üstün değil.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunlar Herkesin içinde vardır Çok takma kafana

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kendini övmemişsin ama övmüşsün de. Gerçekten merak ettim. Bunun en iyi hocalarından biriyim. Ama bir şartla yardım ederim sana çünkü gerçekten merak ettim. Özelden sıradan bir fotoğraf atarsan yardımcı olucam. Yürüyen biri değilim zaten yorumlarıma denk geldiysen bu işte usta olduğumu ve kimseye yürüdüğümü de göremezsin. Şartım bu.

0|0
    0|0
  • Kimse senden üstün değil umursama özgüven olur zamanla

1|0
    0|0
  • Zeka lazım sende yok gibi

0|0
    0|0
  • Susmak en guzelidir boyle insanlar karsisin da niye laf sokup onun seviyesine dusuyorsun bosveerr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Özgüvenle ilgili kişisel gelişim kitapları oku öncelikle

0|0
    0|0
  • Icinden ne geliyosa söyle sende. Okiside hosuna gitmeyen hic bisey yokmu? Sende onu elestir

0|0
    0|0
Yükleniyor...