Otobüste oturan erkeklere para cezası verilmeli mi sizce de?

Otobüste oturan erkeklere para cezası verilmeli mi sizce de? Erkekler öküz gibi sonuçta kas yığını ayakta durabilirler. Oturmaları gerekmez. Ama bizler nariniz yoruluyoruz hemen, sizce bu konuda kanun yapılıp aykırı davranan erkekler cezalandırılmalı mı? Koca düşselleriyle erkeklerin otururken çocukların kızların kadınların yaşlıların ayakta kalması bana anlamsız geliyor siz ne düşünüyorsunuz?

Otobüste oturan erkeklere para cezası verilmeli mi sizce de?
Ben erkeklerin oturmasının yasaklanması gerektiğini düşünüyoruz. Sizlerin fikirlerini allalı?

• Erkekler cezalandırılsın. Sonuçta hayvan gibi cüsse ve kas yığınılar ne gerek var oturmalarına
    14% (3)12% (4)13% (7)Oy Ver
  • Cezalandırılmasın. Erkek bile olsalar onlarda insan kadınlara öncelik tanınmakla beraber onlardan oturma hakkı verilsin.
    86% (18)88% (29)87% (47)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
14|45

En İyi Erkek Görüşü

• inan bugüne kadar nezaman olursa olsun (çok yorgun zamanlar bile) nezaket icabı bayanlara ve yaşlılara yer vermişimdir. ki hatta size bir anımı anlatayım;
    bundan 10sene kadar filan önceydi sanırım. ist. da oturuyoruz ozamanlar beylıkduzunde. neyse lise1 ya da ortason'a gıdıyorum tam hatrlamıorm birgün okuluma gıdıyorum ve hep otobuslerı tercıh ederım. neyse efenim birgün yıne otobusteym, herzamnkı gıbı ıstanbul trafıgı ve otobusler tıklım tıklım. neyse sıkış tepiş bindim. yanımdada bir kız vardı. kızıda görsenız dehşet birşey sexepalitesi yüksek. ama bır okadarda hanfendi. neyse baktım birkaç hayvan bunu çaktırmadan taciz ediyor ve kımsede görmuyor. neyse delirdim tabi hemen gittim kızın yanına buyrun hanfendi yerime geçin dedim bunu bayanların olduğu yere çektim ve arkasında duruyorum kimse ellemesin dıye. bu iki ibneyede kaşlarımı çatınca gittiler. neyse ben bı yer buldum rahatsz eden yok dıye oturdum bu yıne ayakta kaldı. tabi yine içim elvermiyor derken bı ıbne daha sallantı olmaya başladı buna. benım tepe yıne attı "buyrun hanfendi oturun yerıme"dedım. yıne kıza siper oldm ordanda bacaklarına ellemeye kalkmasınlar dıye. kız nasıl mutlu oldu nasıl hoşlandı anlatamam. bıraz daha ılerde onun yanı boşaldı. ben yıne ayaktayım kızı rahatsz etmek ıstemıyorum ama çok hoş kız. neyse bu yanındakı gıdınce kız dediki "beyfendi lütfen buyrun yanıma oturun?" dedi tatlı tatlı gülümseyerek. tabi benim içim eridi ne yalan söylıyım :) ama erkeklıge vermıyorum "yok lütfen rahatsz olmayın"dedım. kız bır ısrar edıyor görcen bide o tatlı gülümsemesi, kolumdan çekti yanına doğru. bende oturdum tabıkı. neyse işte bana çok teşekkür ediyor çok hoşuna gitmişim fılan anlatıyor. senın gıbı erkek varmıydı dıyor. derken bir muhabbet filan kızla nerdeyse el eleyız o derece bır sıcak yakınlaşma. ben utandım tabı. utanmam bunun daha çok hoşuna gitti. derken evıne kadar geldık "ben gidiyorum birşey dıyormusun" gibi bırseyler dedi. bıan numarasını verecek gibi oldu ama ben birşey demeyince gitti.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İsteyen yer veriyor güzel bir davranış bu bence zaten.. Ama çalışanı oluyor şehır dışından geleni oluyor yorgun belki bir yeri ağrıyordur bilemem.. Yani ayrımcılık olmamalı kendini bilen yer verir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• İşinize geldiği yerde eşitlik adı altında femizm yapıyorsunuz. Madem ki diliniz durmuyor eşitlik kadın hakkıı adı altında bir egoizm yaşıyorsunuz. O halde buyrun size eşitlik. Ben ayakta gidiyorsam sende gideceksin. Önce bayan gibi narin olun sonra centilmenlik isteyin. Hitabındaki öküz kelimesi bile egoizminin oportinist kişiliğinin feminist saldırgan dünyanın yansıması. Yok öyle bir dünya saygı görmek için saygı göstermeyi öğreneceksin.

0|0
    0|0
  • Hayatımda gördüğüm en saçma şey 😂😂😂😂😂

Feminist biri olarak eşitliğe inanırım ama pozitif ayrımcılığa karşıyım.

Ben işten çıktığımda ayakta duracak halim olmuyor. Sen alışverş merkezinden gelirken ben sana neden yer vereyim?

0|0
    0|0
  • Yaşlılara çocuklulara hamilelere engellilere yer veriyorum onun haricindekiler umrumda değil. Bende para veriyorum o da.

0|0
    0|0
  • Öncelikli kadınlar eşitlikten bahsediyorsunuz ama zor bir şey olunca kabullenemiyorusunuz herneyse ben centilmenlik gereği zaten yer veriyorum onun dışında Yaşlılara çocuklulara hamilelere engellilere yer veriyorum sıkıntı yok ama birde yer verdiğim halde oturmayan bayanlar var onları ne yapacağız onu konuşalım bence :)

0|0
    0|0
  • Zor işlerde çalışanda erkekler genelde yorulurlar ayıp :D

0|0
    0|0
  • Arabayla git sende mecburmusun otobüse herkes aynı bileti parayı veriyor😂😎

0|0
    0|0
  • Sayın erkek düşmanı tabiki nezaket icabı yaşlı teyzelere hamilelere yaşlı amcalara hastalara ayakda duramıyacak olan çocuklara yer vermelidirler sadece erkekler değil genç kadınlarda bu saydıklarıma yer vermeliler öbüt türlü kadın erkek eşitliiği varya

0|0
    0|0
  • Arkadaşım ozurdileyerek konuşuyorum hayat müşterek ve insanlar eşit değil mi?
    Dolayısı ile her durumda bu konu irdelenmiyormu?
    Peki neden hala erkekler şöyle böyle deniyor anlamıyorum... !!!
    Lafa gelince herkez eşit nerde kaldı bunun eşitliği centilmen olur erkek yer verir hamile olur kadın erkek yer verir yaşlı olur erkek yer verir bu erkekler zaten doğru düzgün oturamıyor ki 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Komik bir düşünce hayat müşterek erkeklerin çalıştığı işlerde çalışabiliyorsalar orkidkerini de takıp rahatça ayakta durabilirler. Yani bizim de ayağımız bacaklarımız ağrıyor. Yaşlı/ Çocuklu/ sakat olmadığı sürece bence yer veren insanları yağcılıktan hapse atmalı 😂😂😂😂😎😎😎😇😆😆

0|0
    0|0
  • hani kadın erkek eşitti

ilk binen oturur kural budur.

ben sadece ayakta duramayacak seviyedeki yaşlılara ve hamilelere yer veririm asla bir kadın için rahatımı bozamam.

0|0
    0|0
  • kadın ve erkek eşit sonuçta böyle bir karar eşitsizlik olur. sonuç itibari sende yaşlı ya da gazi vs değilsin. sende vergi veriyorsun erkeklerde. devlette aynı şekilde muamele etmek zorunda öyleyse

0|0
    0|0
    • 1ay

Erkeklere öküz gibi ama böyle davranılırsa eşitlik sağlanır asıl

• 1ay

tamam o zaman madem biz ayakta gidiyoruz o zaman kadınlar iki kat ücret ödesinler toplu taşıma da erkeklere ücretsiz olsun :D bak bu şekilde eşit olur belki

• Ben genellikle oturmuyorum zaten yaşlilar ve bayanlar ayakta iken açıkçası içim rahat etmiyor içimi birsey kemiriyor eğer oturursam içimden bir ses bayanlar ayakta iken sana oturmak yakisiyor mu diyor.

0|0
    0|0
  • Bir hanımefendi önümde ayakta iken öküz gibi oturacak kadar kaba değilim

0|0
    0|0
  • Kafan güzelmiş

0|0
    0|0
  • Hani kadin erkek esitligi isinize geldimmi kadin erkek ayni esit kadinda erkegin yaptigi herseyi yapar. Isinize gelmedimmi neden erkek oturur ben hoc bir zaman cocuklu engekli ya da yasli lardan baska kimseye yer vermem saglikli genc. Kadina neden yer verim

0|0
    0|0
  • Günde 9 saat ayakta ders anlatıp, yüzlerce minik çocukla uğraşıp bir de seni mi düşüneceğim?

1|0
    0|0
  • gelde bu kariyi dovme simdi

0|0
    0|0
  • Sen o topuklulari giyip fildir fildir etrafta dolan otobüse gelince ay yoruldum. Yok öyle yağma. Kadın hamiledir, yaşlıdır laf etmem ama 20 yaşında genç kızsın neyin kafası bu?

0|0
    0|0
  • Bence koltukları komple sökelim herkes ayakta gitsin en adaletlisi bu şöför otursun sadece

0|1
    1|0
  • kas yığınıda olsa tüm gün evine ekmek götürmek için kazma kürek sallayan kaynak yapan çekiç sallayan ayakta dikilip nöbet tutan ve daha bir çok işlerde canı çıkan erkekler var onlar ne olacak?

0|0
    0|0
  • İşinize gelince kadın erkek eşittir diyorsunuz! Yaşımdan büyük, hamile, hasta haricinde yaşıtlarıma ve küçüklere asla vermem yer

0|0
    0|0
  • Lan apta. l senin gibi gotumuzu gezdirmiyoz calisiyoz yoruluyoz oturmak istiyoruz yazın sanayide calistigimda ayak da durucak mecalim kalmıyor yinede yaşlılara yer veriyorum yinede saygılı davranıyorum daha ne istiyon

0|0
    0|0
  • Bence yaşlı kadın veya adam ayakta zorlukla dururken, başını pencereye çeviren ya da telefonla uğraşan kız erkek fark etmez asıl onlara ceza keseceksin...

0|0
    0|0
  • Saçma kadınlar da pekala ayakta durabilir hiç bir genç kadın için yerimi vermem sakat hamile yaşlı vs hariç

0|0
    0|0
    • 1ay

Niye hayvanca bencillik yapıyorsunuz ki biraz insan olun

• 1ay

Merak etme üzerime düşmese bile kadın eşitliğini, ifade özgürlüğünü hep savundum. Ama Argümanın nerede hatalı? Farkına niye varmıyorsun. Hakaret etmek için mi cevap yazıyorsun

• Ben toplu taşıma kullanmıyom da bu erkekler niye oturmasın?

0|0
    0|0
  • Nefes te almayak

0|0
    0|0
    • 1ay

Profil resmine baksana öküz gibisin adama nefes almaman ile ilgili bir şey demedim.

• 1ay

Bu arkadaşın bugün erkeklere hakaret etme günü sanki kendi fabrikasyon tomunu bir erkeğin attığını unutmuş fakat fırında pişerken fırın arızalı imiş devreleri yanık çıkmış sözüm ona gıcıklık yapıyor bir erkeğin altında kalmış burda acısını çıkarıyor sözüm ona unutmasınki onun patentinide bir erkek verdi

• 1ay

Kas yığınısın ama

• Ben genc hic bir kiza yer vermem

0|0
    0|0
  • bayan ayakta hayatta ben oturamam

0|0
    0|0
  • bence kızlar ayakta durmalı tam tersi tembelliğe alışmış bizim kızlar daha yarım metre koşamıyorsunuz ayakta durun iyi gelir

0|0
    0|0
  • Kadınların kucağına oturalım biz de😂😂

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben prensip olarak boş yer bulunca oturuyorum. Boş yer yoksa, oturan insanlara nefretle bakmıyorum. İlk gelen oturur.

0|0
    0|0
  • Taksiye bin o zMn sende hani kadın erkek esitti.

0|1
    0|0
  • onlar da gün içinde yoruluyorlar :) çok acımasızsın :)

0|0
    0|0
  • Sacmalamayın ya :) Taksıyle gıt o zaman

0|1
    0|0
  • yok artık diyorum

0|0
    0|0
  • Cezalandırılmasın. Erkek bile olsalar onlarda insan kadınlara öncelik tanınmakla beraber onlardan oturma hakkı verilsin

0|0
    0|0
  • saçma bir düşünce

0|0
    0|0
  • Ne kadar da saçma. Erkek diye yorulmuyorlar mı? İsterse kalkar yer verir istemezse oturur.

0|0
    0|0
  • Ne saçma sapan düşünceler 😒 Sonra kadın erkek neden eşit değil vs vs. gibi sorular soruluyor. Kadının ne farkı var? ha yaşlılara, hamilelere verilir ama sadece kadın olduğumuz için üzgünüm ama çok saçma.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama sonuçta erkekler öküz gibi güçlü onlar yorulmaz ki

• 1ay

her insan yorulur :)

• 1ay

İkide bir şurda millete öküz diye hakaret ediyorsun sen ne biçim öküzün ürünüsün terbiyesiz önce kadın olmayı öğren saygıyıda görürsün sevgiyide

• Yok artık 😄

0|0
    0|0
  • b şıkkı

0|0
    0|0
  • Saka misin troll musun anlamadim seni

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır

0|0
    0|0