Çocuğunuz olsa ya da varsa sirk, akvaryum veya hayvanat bahçesine götürür müsünüz?

Hayvanlara eziyet eden onların yaşam alanlarını kısıtlayan bir yere nasıl olur da insan çocuğunu götürür anlamam. Fillerin sirkler için eğitim süreci:

Kullandıkları şey boğa kancası diye adlandırılıyor. Fillerin en hassas oldukları inanılmaz acı çektikleri yerlere uyguluyorlar Çocuğunuz olsa  ya da  varsa sirk, akvaryum veya hayvanat bahçesine götürür müsünüz?

Güncellemeler:
1ay Hayvanat bahçesinde, akvaryumda sorun görmeyenler. O hayvanlar nasıl yakalanıyor sanıyorsunuz? Bakın burası yunusların kapana kıstırıldıkları bir koy. Balıkçılar yunusları köşeye sıkıştırıyor. Akvaryumlara yetiştirmek için eğitmenler geliyor yunus seçiyor diğerleri ise çok fazla balık yediği için öldürülüyor

https://www.youtube.com/watch?v=fmI1Sy2l2rY

0|0
22|11

En İyi Kız Görüşü

• Kücükken cok isterdim gitmek, cirque de soleil gelmişti hatta. Babam ilk kez bir isteğimi reddetmişti, aklıma gelen yanlızca bir kaç şey var bunun gibi. Küçükkken fransa da gösterilerini izlemiş, tam benim o yaş dönemimde. Bir yavru kaplanın kırbaçlandığına tanık olmuş meğer.
    O zamandan beri nefret ediyormuş sirklerden. Bu hikayeyi dinlediğimde tabi büyümüştüm anlatmamışlardı küçücük çocuğa, ben tutturunca götürmüşlerdi tabi ama. Hikayeyi duyunca bir daha ölsem de gitmem dedim..
    Soruna gelirsek, hayır asla çocuğumu öyle bir vahşetin içine sokmam.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Asla.. Hayvanlara eziyet edilen bir yere çocuğumu götürüp bir de para mı kazandıracağım onlara? Hepsini hapse tıkmak lazım o sirkçilerin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Ben 10 yıl önce yeğenimi sirke götürmüştüm. Ama bu şekilde olduğunu gerçekten bilmiyordum. Şimdi gerçekten çok üzüldüm.

0|0
    0|0
  • Allah belalarını versin. Asla ama asla götürmem nedenini uygun bir dille anlattığım da anlayacaktır zaten. Çocuklar bu konularda bizlerden daha hassas.

0|0
    0|0
  • Götürmem, biz gittikçe, götürdükçe hayvanlara yapılan eziyet artıyor. Biz eğlenelim diye o hayvanlara yapılmayan işkence kalmıyor.

0|0
    0|0
  • Aslında çocukların hayal dünyasını geliştirebn yerlerden biri. Mesela hayata bir perde arkasından bakıyoruz biz. Kimsenin acılarını göremiyoruz.. En yakınımızın bile. Asıl gördüğü şey çocugu mutlu edecekse olsun.. hak ediyorlar. Götürürüm. Eğer bu şekilde düşünecek olursak hiçbirşey yapmamamız gerekir. Perde arkasından gördükleri ile mutlular. Tabi bu durumu onayladıgımı göstermez bu. Tamamen canilik yoksa

0|0
    0|0
  • Kendimde gitmedim hiç, götürmezdim

0|0
    0|0
  • Allah kahretsin bu vicdansız insanları 😡daha ne kadar devam edecek bu zavallı hayvanlara eziyetleri.😢

0|0
    0|0
    • 1ay

Çocuğumu bunlara rağmen götürürüm diyen insanlar olduğu sürece devam edecek ne yazık ki

• evet

0|0
    0|0
  • Bin beter olsun o hayvancıklara bunları yapanlar. Çevremdeki herkesi bu konuda bilinçlendirmiştim.

0|0
    0|0
  • hayvanları yakından tanımak adını sadece hayvanat bahçesine götürürüm, aslında karşıyım ama...

0|0
    0|0
  • hayır goturmem

0|0
    0|0
  • Asla

0|0
    0|0
  • Götürürüm

0|0
    0|0
  • Sirkleri sevmiyorum, hayvanat bahçesi olur

0|0
    0|0
  • hayvanat bahçesine götürürüm de sirke asla götürmem.

0|0
    0|0
  • Asla götürmem

0|0
    0|0
  • Hayır goturmem

0|0
    0|0
  • Ben götürmezdim

0|0
    0|0
  • Yemin ediyorum yok böyle bir acımasızlık ya asla cocugum olsa götürmem kendimde gitmiyorum zaten

0|0
    0|0
  • evet götürürüm

0|0
    0|0
  • Götürürüm çocuk başka nerde fil görücek.

0|0
    2|0
  • Hayvanları sevmesi için tabi götürürdüm ama sirke hayır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• götürürüm

0|0
    0|0
  • her yere götürürüm..

0|0
    0|0
  • Görürürüm

0|0
    0|0
  • Sirkten nefret ederim diğerlerine götürürüm diğerlerinde bana göre bir yanlışlık yok

0|0
    0|0
    • 1ay

Dünyanın her yerinden hayvanları toplayıp, bizim ülkemize uygun olmadıkları halde, küçücük kafelere hapsetmenin neresi doğru?

• 1ay

Böyle düşündüğünüzü bildiğim için ben de bunu dilerim. :)

• Gotururum

0|0
    0|0
  • Götürürüm

0|0
    0|0
  • goturmedım dağa

0|0
    0|0
  • hayvanat bahçesine ve akvaryuma götürürdüm çünkü oralarda eziyet ettilerini düşünmüyorum ama sirkleri asla onaylamıyorum

0|0
    0|0
  • Gideriz bazen.

0|0
    0|0
  • Çok istiyorsa evet ama sirke götürmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...