Ateist biriyle tartışıp galip geldiğiniz konular nelerdi?

Tartıştığınız ateistin konuya cevap veremediği ve tıkandığı olmuştur mutlaka. Bu hangi konuydu?

0|1
14|44

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ateist arkadaşım çok fazla tartışma olayına hiç girmedik konuştuğumuz çok oldu ama onlar bni kırmamak için dinime küfretmemiştir bn de onları kırmamak için köşeye sıkıltırıp laf sokma çabasına girmedim din vicdan meselesidir inanmak zorunda değil kimse.. Dinde ikrah yoktur.. Onlar için dua edebilirim ancak ama köşeye sıkıştı diye hiçbir ateist müslüman olmaz :)

1|2
    0|0
    • 1ay

Eiglik yorum geldi 😏

• 1ay

En iyi deistler 🙌🏼

• 1ay

Sen öyle diyorsan öyle olsun :)

Erkekler Ne Diyor 43

• Tartışmadan diyalog kurabilmek için hem Müslüman olan kişinin hemde ateist olan kişinin karşılıklı saygı konusuna dikkat etmeleri gerekir, bu diyalog üstün gelme çabasından çok doğruyu kırmadan, incitmeden nasıl gösterebilirim sanatı olmalıdır.
    "Eğer inanmışsanız üstün gelecek olan sizsiniz." ilahi mesajında buyrulduğu üzere.
    Biz ise biran önce adam inansın diye allak bullak ediyoruz her şeyi, çünkü; konuya gerektiği şekilde yaklaşmayı bilmiyorum istisnalar var tabi.. Lakin bildiğiniz gibi istisnalar kaideyi bozma.
    Vesselam.

1|0
    0|0
  • İnternette değilde yüz yüze tartıştığımızda genelde hep galip gelirim zaten :) Hatta Selin diye bir kızı ama Ateistmiydi deistmiydi bilmiyorum Müslüman yapmıştık bn ve Serkan diye bir arkadaşlar tabi 1.5 yıl filan oldu :) Genelde onlar Müslümanlığı öyle böyle internetten birkaç ayet okuyup açık bulmaya çalışıyorlar ve sözde bana işte öyle böyle bu niye vs diyecekler tabi şak şak cevaplar gelince işin rengi değişiyor genelde onlarda bildiği yoldan bende bildiğim yoldan devam ediyorum he birde deist Türkçü Mustafa kardeşime cuma Namazı kıldırmıştı tabi el birliği ile bir kızla tavla oynadı iddaaya girdiler kız yenerse dist cuma namaına geleck o yenerse kız fb forması giyicek yenildi ve yanyana cuma kıldık Mustafa kardeşimle tabi deist olarak yoluna devam etti ama hoca güzel konuştu demişti dikkatli dinledi :D

1|0
    0|1
  • Buradan birisiyle bir soruda sohbet edasıyla konuşmuştuk şöyle birşey sormuştu -Eğer Tanrının gücünün yetmeyeceği hicbirsey yoksa ve herşeye kadir ise kendisinin kaldıramayacağı ağırlıkta bir kaya yaratmaz eğer yaratabilir ise herşeye gücü yetmiyor demektir yaratamazsa herşeye kadir değil demektir. Buna karşılık bir fizik denklemi kurdum adama kuvvet kütle hacım ağırlık ile ilgili... Fizikle araları iyidir ya hani ateistlerin adam yoruma çok güzel bir yaklaşım olmuş yazacak birşey bulamadım dedi 😊

1|1
    0|0
  • Din ve siyaset tattismalarindan olabildiginde uzak duruyorum. Bu konulari dunyadaki kaosun temeli olarak goruyoeum

1|0
    0|0
  • eğer ateist olmasaydım ve bir ateiste karşı tartışsaydım onu gerçekten sıkıştırabilirdim. cevap vermekte zorlandığı noktalara getirebilirdim.
    Ancak!!!
    bana inancı mantık yoluyla ispatlamaya çalışıp mantığının bittiği yerde "allahın her işine aklımız ermez", "inanacaksın o kadar. bunun ispatı yok" , "o öyledir" diyecek kapasitedeki insanların beni sıkıştırma imkanı pek olmadı :)

1|1
    0|0
    • 1ay

Dinde bazı şeyleri açıklayamazsın. Her sorunun cevabı olsa inanmanın ne anlamı kalırdı

• 1ay

Sen önce haklı çıkmak için emir kipi kullanmayı bırak. O yapacaksın edeceksin vs seni haklı konuma getirmiyor yani.
      Konuya gelirsek söylediğim şey açık ve net.

"Dinde bazı şeyleri açıklayamazsın. Her sorunun cevabı olsa inanmanın anlamı kalmaz"...

O zaman herkes inanırdı, sapla samanı ayıramazdın.

İnsan dediğin zayıf bir varlık. Sen mercimek kadar beyninle bütün her şeyin sırrını öğrenebileceğini her şeyi anlayabileceğini falan mı zannediyosun :D

Bu kadar akılcısın daha kendi gündelik sorunlarını çözemiyosun. Sen önce sıctığın boku ye.

Senin gibiler insan denilen varlığı bir bok sanıp her şeyi anlayabileceğini falan zannediyor.
      Zayıf ve aciz bir insan olduğunu, hiçbir halt olmadığını da unutma.
      Bu her insan için geçerli

• 1ay

@Muricy senin zeka da bu kadar. senin için yapılabilecek fazla birşey yok.

• Vardı arkadaşım hiç o konuları acmazdim özünde iyi biriydi onun için o konulari açmam. Zira inanışı veya inanmayasina değil insanligina bakarım.

1|0
    0|0
  • Genelde ött ederim :D :D :D allah yok dedi saydı sayıstırdı
    bende dedim insanlar niye ölüyor ölümü durdur dedim durduramam dedi göööt oldu yani o zaman kes sesini dedim :D
    http://i.hizliresim.com/QQO8d3.png

1|0
    0|0
  • Benim biraderde ateist anlattım sana. :) Der ki; İnsanlık balıklardan türedi. :D Hadi öyle diyelim, biz balıktan geldik ama peki kaplan, zürafa ya da fil nereden geldi. :D Milyarlarca çeşit bitki nereden geldi. :D Cevabı; Sen anlamazsın oğlum, sen okuduğuna inanırsın. Çok zekisin tamam ama hala nasıl dine inanıyorsun diyor bana bende; Bende aynısını senin için düşünüyorum hacı ama sen nasıl inanmıyorsun diyorum. :D

1|0
    0|1
    • 1ay

Balık mantıklı bence. Çevreye bakarsan çık fazla s. lak var. Onlar evrimi tam gerçekleştirememiş.

• 1ay

Öyle deme be, siz olmasanız biz bir halta yaramayız. :D Ya düşünsene size olan arzumuz olmasa savaşmazdık hiç, çoğu homo homo takılırdı, kimide rahip gibi olurdu. :D Bebeği bile siz yapıyorsunuz çoğunlukla, biz sadece aracız. Kemik yapısı sizden, saç yapısı sizden, iç organların yapısı sizden bize sadece biraz görünüşü benziyor işte. :D O kadar konuştum ki evlenme teklifi yapacak gibi. :D

• 1ay

Üç hayırla uğurluyoruz 😅😅😅😅😅

• ateistlerle tartısmam sız haklısınız derım yoksa kavga cıkar kanks

1|0
    0|0
  • Bu bilgi birikimiyle alakalı. Bir ateistin veremeyeceği cevabı başka bir ateist pekala verebileceği gibi bir müslümanın veremeyeceği cevabı da bir başka müslüman verebilir. Bu konudan ziyade "ol dedi oldu" "istedi yaptı" gibi üstü kapalı cevaplardansa bilim ışığında akla mantığa yatkın cevapları tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Allah yoksa bu dağları kim yarattı,, şaka bir yana Tanrı'nın varlığını bazı biyolojik olayların tesadüfen olmayacağıyla alakalı konuşurum

1|0
    0|0
  • Ben onları doğru buluyorum. Çoğunun duygusal ve farklı farklı geçmişleri var.

1|0
    0|0
  • Cinlerin varlığını kanıtların dedim. Öyle bir şeyi kanıtla imana geliriz dediler. Bizzat şahit oldular kanıtladım. Öğrenci evindeki arkadaslarimdi imana gelmeyip korkudan başka eve çıktılar.

1|0
    0|0
    • 1ay

Cinleri kanıtladın?

• 1ay

Bizde tehlikeliyiz. Karışık isler detay vermem pek

• 1ay

O cinleri lutfen bana da gönder.

• Altin oran...
    Ve bazi hadislerin gunumuzde ancak anlasilmasi gibi bazi saglik iceren konular...

1|0
    0|0
    • 1ay

Altın oran konusundaki soru neydi acaba?

• 1ay

Ee bunda ne var 😅

• 1ay

Ateistlerin bir cogu , enerji gibi kavramlara inanirlar, en azindan benim tanidiklarim. ya da siralanan olaylar silsilesine veyahut da darwine. Enerji ve darwinciler bilimsel olmayan hicbirseye inanmazlar ve oradan seni vurmaya calisirlar. bilimsel bir aciklama yaptiginda ise , bunu kendileri gibi ateistlerin kesfettigi birsey olarak lanse ederler. Bilimsel aciklamasi olmayan birseye de , inanmazlar cunku bilimsel karsiligi yoktur diye...
      Yani ne yaparsan yap inat ederler...

• Tartışacak kadar işsiz değilim boş tartışmalar bunlar :D

1|1
    0|0
  • genelde tartışmayı sevmem

1|0
    0|0
  • çok nokta vardır ama bunlarla uğraşmam adam nası istiyosa öyle yaşasın (ateisliği islam düşmanlığı zannedenler hariç )

1|0
    0|0
  • Polemiği sevmem.

1|1
    0|0
  • din ve siyaset konularına girmem kanka

1|0
    0|0
  • hiçbir cevapları mantıklı değil ki altını kazı altından kibir çıkıyor imam gazalinin di galiba şu söz ben hiçbir cahile galip gelemedim diye

1|0
    0|0
    • 1ay

Belki de sana mantıklı gelmeyen cevapları vardır?

• 1ay

Bana mantıklı bir cevaplarını söyler misin?

• 1ay

Konu konuyu açar öyle cevao verebilirim. Çünkü bir cümleleri sadece o cümleden oluşnuyor. Açıklaması örnekleri temelinde yatan nedenleri.. Ama senin gibi düşünüesek , hayır yok.

• Akli basinda tartisilacak bir ateistle karsilasmadim henuz.

2|1
    0|1
  • Nie tartışayım nie tartışalım bana ne ona ne 🤓

2|1
    0|0
  • aklın var mı
    var
    kanıtla?

+9 kendini avutan müslüman itemi (iron set + gb veya tl ile satılık)

1|1
    1|0
  • Ahahah çok mat ettim. mesela ateistler bilimsel tespite inanır. Ama enbia 30 suresine bir türlü ce al bulamaz...

1|0
    0|0
    • 1ay

Bu surede kanıtladığın şeyneydi?

• 1ay

Okudum da sordum zaten.

• 1ay

Toz bulutunu göremedim de surede.

• Her iki tarafinda her konuya cevabi vardir. Galip. gelen yoktur.

1|0
    0|0
  • Sizdeki bu ateistlere karşı galip gelme isteğinin sebebini bir türlü anlayamıyorum. Neden böyle bir şey istiyorsunuz. Kendi dininize olan inancınızı egonozla pekiştirmek için mi?

1|0
    0|0
    • 1ay

Agnostik deistim ben koçum sakin 😂

• 1ay

İyi de hangi tanrıya ve eğer herhangi bir dinin tanrısına inanmıyorsanız tanrıyı evrenin yaratılışını nasıl açıklıyorsunuz. Ayrıca inanmak bir görüş değil bir duruştur.
      Yaşıma bakarak beni aşağılamaya çalışmanız yaşınızın insanı olmadığınızın bir göstergesi.

• 1ay

Tamam.

• kimseyle ne siyaset neden din üstüne konuşmam

bu işin sonu olmaz , kim neye inanıyorsa onu yaşasın

1|0
    0|0
  • Din konusunda tartosmam.

1|0
    0|0
  • Musluman olduğum halde daha çok Musluman larla tartışıyorum

1|0
    0|0
  • Evrim teorisine yanıt veremiyorlar.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 13

• 1|0
    0|0
  • şu an hatırlamıyorum konu neydi ama söylediğim şeyler zorlarına gitmişti konuyu dagitip farkli seyler soylemislerdi sonrada beni engellediler ateist dernegi sayfasina yorum yapmistim

1|0
    0|0
  • İnsanlar ile o tür konuları tartışmıyorum

1|0
    1|0
  • Galip gelememistim ama en son sordugum sorulara cevap verirken yoruldum deyip konuyu kapatmişti 😃

1|0
    0|0
  • Mandalinaya bir bakin derim. Allah dilimlemis te gondermis. Avucundada Allah yaziyor

1|0
    0|0
  • Big ben deki atomlari kim yaratti diye sordum bilmiyorum dedi, maymunlardan geldiysek simdi neden maymunlar var dedim sustu

1|0
    0|0
    • 1ay

Allahın yaratılmamış yaratan olduğuna inanıyor san demmekki yaratılmadan var olmak mümkün.
      Maymundan gelmedik maymunla ortak atadan geldik, evrimi arastir.

• Tartışmadım

1|0
    0|0
  • Ateist: Allahi goremiyorsunuz nasil inaniyorsunuz?
    Bir hocam: sen elini kestiginde duydugun aciya nasil inaniyorun. Hadi kanitla bize?
    Ateist oylece kaliverir...

1|0
    0|0
    • 1ay

Aynı mantıkla , senin acını hisset ediğim için sana inanmamam gerekmez miydi?

• Tartışmam bu konuları, herkesin inancı kendine sonuçta

1|0
    0|0
  • Dünyaya neden geldik konusu

1|0
    0|0
  • Bir insanı ateist diye ezmek hiç doğru değil onun için üzülürüm ancak.

1|0
    0|0
  • Hiç tartışmadım.

1|0
    0|0
  • tartışmam

1|0
    0|0
Yükleniyor...