Kötülük iyileştirilebilir mi?

Sizce kötülük iyileşebilir mi?
Dünyadaki herkes barış içinde yaşayabilir mi?
Yoksa kötülük sabit olup, değişkenliği olmayan bir şey midir?
Bana göre kötülük değişmez, kötü kötüdür.
Dünya da pek çek düzeni anlama için de önemli bir ayıraçtır. Yaşam var olduğu sürece kötülük de var olacaktır bence.

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• kötülüğün iyileşmesi bir yana dursun, artması bile önlenemez. önceden ınsanlar birbirlerini kılıçla öldürüyordu, sonra tüfekle öldürmeye başladı, şimdi ise bombalarla öldürüyor. artık bundan kötüsü olmaz denen her büyük feleketinde daha hep daha kötüsü oluyor. bence kötülüğün bitmesi için herkesçe kabul görmüş ahlaki normların olması lazım. örneğin eğer devrimi yapabilirseniz, akıttıgınız kan meşrudur. fakat gerceklestiremezseniz vatan hainisiniz. katilsiniz.
    yani kötülük aslında mekana, duruma ve hatta kişiden kişiye değişir. kötülük yapan kimse yaptığı eylemi kötülük olarak kabul etmez. her zaman haklı nedenleri vardır. ve bu eylemler için ortak bir norm bulunamayacagindan kötülüğün iyileşmesi zor görünüyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• A clockwork orange guzel cevaptir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• İyileştirmek zor iş.

0|0
    0|0
  • kötü dediğin kime göre kötü neye göre kötü? bu hayatta herkes doğru bildiği şeyi yapıyor.. hitler e sorsan o da kötü biri değildi.. kimse ben kötüyüm demez.. ben iyinin ve kötünün tamamen esnek bir durum olduğunu düşünüyorum.. tabi bazı normlar sabit olmak zorunda (cinayet, tecavüz) gibi ama işin garip yanı dediğim gibi bu suçları işleyen insanlar da kötülük yaptığına düşünmüyor.. psikolojik rahatsızlıktır kötülük belki de doğrudur.. aslında bambaşka fikirlerle de gelebilirim fakat çok pis tartışma konusu çıkar linç edilirim :D :D :D

0|0
    0|0
    • heh şunuda diyeyim içimde kalmasın doğada ki vahşet düzelmediği sürece kötülükte iyileştirilemez.. sonuçta hepimiz hayvanız ve hepimizin iyi yanları olduğu kadar hayatta kalmak için kötü yanlarımızda maalesef var :( ki ben humanistim bir de muhalefet olmak içn muhalefet olmaktan nefret ediyorum :D :D

• İki kutuplu bir dünya da muhakkak kötülük olacaktır
    Misal biz Selçuklu devletini severiz , arması iki başlı kartaldir
    Bu Selçuklular da doğuya ve batıya hükmetmek , adalet , huzur getirmektir amacı olan bir amblem dır bir simge , daha derin anlamı da vardir muhakkak
    Aynı amblem Yahudiler de şeytan kraldır
    Önce insan dünya da hangi safta olduğunu bilmeli
    Bugün mazlumun yanindaysan , zalime hesap soruyorsan zalime göre kötü mazluma göre iyisindir

0|0
    0|0
  • Kötü biri değiştirile bilir belki çok zaman alır fakat değişebilir ama tüm dünyadaki kötülük değişmez bitirilemez bu kadar kötülük varken kuyruk acısı falan varken. O iş anca kıyamette olur

0|0
    0|0
  • Suç işlemek için bir sistem geliştirdi insanoğlu sonrasında insanları suça, hataya, kötülüğe sürükledi ve mahkemeler, polisler, jandarmalar gibi organlar eklendi. Kötülükler ve suçlar oldukça birileri de bu kapıdan ekmek yer oldu. Barış olmaz çünkü insanlar uzun süreli mutlulukla yaşamaya elverişli halde değiller.

0|0
    0|0
  • Kötülük değiştirilemez sadece bastırılabilir, insanlar ne kadar medeni anlayışlı empati yeteneği kuvvetli olsalar dahi içlerinde ilkel bir şekilde kötülük yaşamaya devam eder. Hani bir söz varya içimizde iyilik kötülük var ve biz hangisini beslersek o kazanır diye, iyiliği beslediğimizde iyi bir insan olmayız sadece kötülüğü beslememiş oluruz o her zaman karanlık bir anımızı bekler ve o an geldiğinde ortaya çıkar düşünce ya da fiiliyatla.

0|0
    0|0
  • kötü olacak olmalıki iyilikte olsun siyah olmazsa beyazın hastalık olmazsa sağlığın bir anlamı kalmaz..

0|0
    0|0
  • Bana iyinin ve kötünün tanımını yaparmısın?
    Dünyada barış diyorsunuz ama hala milliyetçiliği savunuyorsunuz bu nasıl bir kafa her millet kendi ülkesini büyütmek güçlü olmak ister bize göre diğer devletler diğer insanlar kötü tamam ama konuya başka bir açıdan bakarsak kürdistanı kurmaya çalışanlara karşıda biz kötüyüz yani iyi derken ne demek istiyorsun ya da kötü derken?

0|0
    0|0
  • Dünyada hiç bir zaman tam bir barış olmayacak..! Bunu anlamak çok mu zor?

0|0
    0|0
  • Korkunc olan kotunun iyiyi ornek almasi degil, iyinin kotuye maglup olup , na tâbi olmasi

0|1
    0|0
  • Değişen çok az

0|0
    0|0
  • Evet kötülük var olacak ama kötülüğüde iyileştirebiliriz

0|0
    0|0
  • EVET değiştirilemez

0|0
    0|0
  • sevgi ile kötülere karşı sevgi ile merhamet ile onların içindeki kötülükleri öldürebiliriz belki. muamma sonuçta.

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0
  • Aslinda kotulerin de bir kalbi var

0|0
    0|0
  • Hayır maalesef 😤😭😡😠😩

0|0
    0|0
  • Mayası bozuk... düzelmez

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • kötüler değişebilir kötülük değişmez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 4

• Dunya bir sinav yeri. Iyi dogup iyi kalabilmek ve iyi bir insan olarak olmek herkese nasip olmaz.

0|0
    0|0
  • Yok be

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...