İnsanlar neden birbirinin inancına saygı gösteremiyor?

Biri gelir İslamı kullanır suç işler biri gelir Hristiyanlığı kullanır suç işler öteki gelir Yahudilik üzerinden suç işler, bir de çıkar ben inanmıyorum der bilmem napar. Ya kardeşim nerden geliyor bu sürekli kendi görüşünüz sebebiyle ötekini karalama isteği? Cidden artık anlayamıyorum. Saygı duyulmalı falan filan herkes dolamış diline aynı cümleyi. İşin trajikomik yani hemen ardından gelen aşağılayıcı cümleler eşliğinde karşıt görüşleri cahil vs ilan etmek. Böyle mi olmalı düşünen insanlar, böyle mi olmalı farklı dinlere inananlar ya da inanmayanlar? Sürekli de İslam karalanıyor anlamadığım. Bir kaç haddini bilmez ben şunlardanım dedi diye mevkisini kötüye kullandığı diye, birileri çıkıp kadınları İslam adı altında ezdi diye İslam budur olmaz ki. Ayni şey diğer dinler için de geçerli. Yani bilmiyorum, bazi muslumanım diyen insanların da farklı düşünenlere hakaret ettiğini görüyorum hayretimi gizleyemiyorum. Nasıl insanlık bu aklım almıyor. Ahlak denilen bir kavram var bütün dünya geneli kabul gören. Tanımı yer yer değişse de değişmeyen şeyler var. Sadece gerçekten bir tek ben mi böyle dusunuyorum merak ediyorum. Neden böyleyiz biz neden saygı duyamıyoruz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• karsinda bir insan corbayi catal ile yemeye calisiyor tepki gosterirsin degilmi

0|1
    0|0
    • 1ay

Gösterilmemesi gerekir. Çünkü karşımdaki insan o elindekinin çatal olduğunu biliyor ve isteyerek çatalla yiyorsa karışılamaz. Kendi seçimi çünkü. Bilmediği icin yese öğretirsin elbet ama koca koca insanlardan bahsediyoruzn

• 1ay

Haklısın öyle olması lazım işte. Ben de onu söylemek için görüşümü paylaştım. Benim gözümde kimse insandan aşağı değil, olamaz da. Herkes birey olarak insan olarak değerli. İnsanlıktan çıkmış biri hangi inanca bağlanırsa bağlansın her türlü aşağılıktır. Birbirine bu şekilde ağır hakaret edenleri insanlıktan çıkmış olarak sayıyorum. Olması gereken bu değil. Anlayışın için de bilhassa teşekkür ederim

• 1ay

:) :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ayni fikirdeyiz de inan o kadar çok değişken var ki milletin de seviyesi yetmediği için hemen dusuveriyirlar hep duygularla hareket ediyirlar

0|1
    0|0
    • 1ay

Doğru. Bir çıkar yolu olsa keşke diyoruz en son ancak böyle gelmiş böyle gider edasıyla herkes aynı kavgaya devam ediyor.

• 1ay

Öyle malesef

• Haklısınız.

0|1
    0|0
  • Yazık cidden.

0|1
    0|0
  • göstermiyoruz

0|1
    0|0
Yükleniyor...